تبلیغات
  • زمان انتشار: 4 اسفند 1399, 11:04
  • / کد خبر: 63777

بیماری آسم خطر ابتلا به نوع شدید کرونا را افزایش می‌دهد؟

بیماری آسم خطر ابتلا به نوع شدید کرونا را افزایش می‌دهد؟ نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیماری آسم خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید_۱۹ و مرگ ناشی از آن را افزایش نمی‌دهد.

گروهی از محققان به منظور بررسی ارتباط بین آسم و بیماری کووید_۱۹، داده‌های ۵۷ مطالعه را بررسی کردند. ۵۸۷ هزار و ۲۸۰ نفر در این مطالعات شرکت کرده بودند. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که از هر ۱۰۰ نفر بیمار مبتلا به کووید_۱۹، فقط هفت نفر از بیماری آسم رنج می‌بردند.

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که افراد مبتلا به آسم، ۱۴ درصد کمتر از دیگران در معرض ابتلا به بیماری کووید_۱۹ قرار داشتند و احتمال بستری شدن آن‌ها در بیمارستان نیز به میزان قابل توجهی کمتر بود همچنین بیماری آسم، خطر مرگ ناشی از کووید_۱۹ را در بین افراد شرکت کننده در این مطالعه افزایش نداد.

به گفته محققان، گیرنده‌های شیمیایی ریه‌ها که ویروس به آن‌ها متصل می‌شود در افراد مبتلا به نوع خاصی از آسم، فعالیت کمتری دارند. نتایج بعضی مطالعات نیز نشان می‌دهد که داروهای کورتیکواستروئیدهای استنشاقی که اغلب برای درمان آسم استفاده می‌شود می‌تواند میزان فعالیت گیرنده‌های شیمیایی را کاهش دهد.

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون، مردم نگران این موضوع بودند که خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید_۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن در بین افراد مبتلا به آسم، بیشتر از دیگران است. یافته‌های پیشین نیز نشان داد که مبتلایان به بیماری‌های تنفسی مزمن مانند آسم، بیشتر از دیگران در معرض آلوده شدن به ویروس‌هایی با ساختارهای مشابه قرار می‌گیرند.

علاوه بر این محققان معتقد بودند که عفونت‌های تنفسی ایجاد شده توسط ویروس کرونا می‌تواند علائم بیماری آسم را وخیم‌تر کند و استفاده از کورتیکواستروئیدها نیز افراد را بیشتر در معرض عفونت کووید_۱۹ قرار می‌دهد، اما این مطالعه با استفاده از بهترین شواهد موجود نشان داد که بیماری آسم خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید_۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن را افزایش نمی‌دهد.

نتایج این مطالعه در مجله Asthma منتشر شده است.


منبع: ایمنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟