تبلیغات
  • زمان انتشار: 4 اسفند 1399, 09:20
  • / کد خبر: 63733

تا کنون کرونای انگلیسی وارد لرستان نشده است/ کاهش رعایت شیوه نامه‌ها

تا کنون کرونای انگلیسی وارد لرستان نشده است/ کاهش رعایت شیوه نامه‌ها قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه تا کنون کرونای انگلیسی وارد لرستان نشده است، گفت: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۸۵ درصد به ۶۵ درصد کاهش یافته است.
علی فرهادی،قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه کرونا انگلیسی در کشور در حال چرخش است اظهار کرد: وقتی در حال چرخش است، یعنی چه بخواهیم و چه نخواهیم استان لرستان هم در معرض خطر است.
او عنوان کرد: کرونا انگلیسی متأسفانه در خوزستان به عنوان استان همجوار لرستان، شیوع پیدا کرده و از مرز‌های عراق وارد خوزستان شده و اکثر شهر‌های آن دچار وضعیت قرمز کرونا شده‌اند.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: البته خوشبختانه تا کنون کرونا انگلیسی وارد استان ما نشده است، ما اقدامات پیشگیرانه را از قبل انجام داده‌ایم و تا کنون هیچ موردی از کرونا انگلیسی در لرستان مشاهده نشده است.

مردم به هیچ عنوان به خوزستان سفر نکنند

فرهادی بیان داشت: رصد پرواز‌هایی که از مبدا کشور‌های خارجی وارد کشور می‌شد و هر مهمان و یا مسافری به مقصد استان لرستان بود رصد و حتماً از آن تست به عمل می‌آمد و در صورت داشتن علائم اطرافیان آن هم رصد و تست می‌شدند و تقریباً تا کنون ۸۵ مورد را بررسی کردیم، ولی خوشبختانه همه منفی بودند، بنا بر این ما تا کنون در استان هیچ مورد کرونا انگلیسی مشاهده نکرده‌ایم.
او  در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در این راستا محدودیت‌های کرونایی را در دستور کار قرار داده‌ایم بیان داشت: ورود و خروج از استان خوزستان را با دستور استاندار تا کنون رصد و تا حدودی کنترل کرده‌ایم.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه از مردم عزیز استان تقاضا می‌کنیم به هیچ عنوان به استان خوزستان مسافرت را انجام ندهند چرا که وضعیت بسیار نامناسب است گفت: در صورت عدم رعایت شیوه نامه‌ها، این ویروس می‌تواند وارد استان لرستان هم شود.
رعایت شیوه نامه‌ها از ۸۵ درصد به ۶۵ درصد کاهش یافته است
فرهادی عنوان کرد: یکی از این شیوه نامه‌ها عدم مسافرت به استان‌های همجواری که این ویروس وارد آن‌ها شده، است، متأسفانه کرونا انگلیسی در خوزستان در حال چرخش است و آمار آن روز به روز در حال افزایش است.
اوگفت: علاوه بر رصد و تست مسافران از کشور‌های خارجی، منع رفت و آمد به استان خوزستان را اعلام کرده‌ایم، ممنوعیت تردد شبانه همچنان ادامه دارد، منتها بحث تنها ورود و خروج به استان خوزستان نیست بلکه رعایت پروتکل‌ها است، متأسفانه طی یک تا دو ماه گذشته شاهد عادی سازی بیماری هستیم و رعایت شیوه نامه‌ها از ۸۵ درصد به ۶۷ درصد کاهش پیدا کرده و این امر زنگ خطر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
پارچه هست، اما گران!تورهای عشایری داخلی و بین المللی در بهار 1400برگزار می شودماجرای حمله ۳ سگ به ۲ کودک در پارکی در تهران؛ موضع پلیس در قبال سگ‌گردانی چیست؟!فارس در وضعیت زرد و نارنجی کرونایی / تعداد مبتلایان ویروس انگلیسی رو به افزایش استابتلا یک کودک ۱۰ ساله به ویروس کرونا انگلیسی در قم۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافتزلزله ۴.۴ ریشتری سراب مصدومی نداشتبازارهای شلوغ کرمانشاه فرش قرمزی برای شیوع کرونا / سرعت انتشار ویروس انگلیسی بسیار بالاستقیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه ۱۰ اسفندماه + جدولقیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول۱۲۱ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستندواعظی : ‌رئیس جمهور دستور ‌انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان را صادر می‌کندآغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان / ۱۴۲۵ نفر تا پایان هفته واکسینه می‌شوندصادرات و احتکار عوامل اصلی افزایش قیمت میوه در مشهد استتبدیل شدن حمام تاریخی خان سنندج به سفره خانه سنتیبازار تحمل ضربه آخر را نداردبستری ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزدقیمت مسکن و اجاره در بیرجند سربه فلک کشیده استبرپایی چادر‌های مسافرتی در شهر رشت ممنوع شدلیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان زنجانلیست کامل آدرس و شماره تماس محاکم عمومی و انقلاب استان تهرانچرا بوتولیسم در خلیج گرگان ایجاد می‌شود؟جولان دلالان در بازار اردستان/مسئول نظارت و برخورد با عاملان افزایش قیمت کیست؟رسیدگی به مشکلات حاشیه شهر مشهدپذیرش مشروط مسافر نوروزی در اصفهان