تبلیغات
  • زمان انتشار: 4 اسفند 1399, 08:13
  • / کد خبر: 63706

استان کرمانشاه در حال گذار به خیز احتمالی کرونا است/ کاهش مبتلایان به کرونا با استفاده حداکثری از ماسک

استان کرمانشاه در حال گذار به خیز احتمالی کرونا است/ کاهش مبتلایان به کرونا با استفاده حداکثری از ماسک سخنگوی ستاد استانی کرونا در استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه در حال گذار به سمت خیز احتمالی ویروس کرونا است.
مسعود بهرام‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به برآیند شاخص‌های مختلف و آمار گوناگون، استان کرمانشاه در حال گذار به سمت خیز احتمالی ویروس کرونا است زیرا در برخی از روزها که در حال افزایش است تعداد بستری‌ها از تعداد افراد ترخیص شده پیشی می‌گیرد.
وی عنوان کرد: با افزایش تعداد بستری‌ها تعداد افرادی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند؛ افزایش می‌یابد و در نهایت تعداد افراد فوتی نیز رو به افزایش می‌رود.
بهرام‌نژاد با اشاره به تزریق واکسن کرونا براساس گروه‌بندی مشخص شده گفت: تولید واکسن داخلی نیز به جد در حال انجام است و از تمام علم و دانش روز و عالمان و متخصصان بهره‌گیری می‌شود که در ماه‌های آینده شاهد مراحل دیگر آزمایش واکسن داخلی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه در روزهای آینده محموله دوم واکسن وارد کشور و استان کرمانشاه می‌شود افزود: در مرحله اول بیش از 300 نفر از کادر درمان در بخش‌های کرونایی واکسن را دریافت کردند.

بهرام‌نژاد با اشاره به اینکه از ورود افراد بدون ماسک به تمام مراکز خرید شامل پاساژ‌ها و بازارهای سرپوشه خرید جلوگیری می‌شود عنوان کرد: بر ورود بیماران و کادر درمان به مراکز درمانی نظارت جدی خواهد شد و این برنامه در ادارات دولتی نیز وجود دارد.
وی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا در یک برنامه خاص با مشخص شدن مبدأ و مقصد و با دریافت تأییدیه و مشخص شدن محل اقامت، ممکن است مجوزهایی برای سفرهای خاصی صادر شود، اما این در صورتی است که در ایام نوروز شاهد قرمز شدن وضعیت شهرها نباشیم.
بهرام‌نژاد عنوان کرد: تجربه بستن آرامستان‌ها در استان کرمانشاه وجود دارد اما در همان روزها نیز پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشد و مردم از راه‌های مختلف وارد آرامستان می‌شدند.
سخنگوی ستاد استانی کرونا گفت: براساس اعلام سازمان بهداشت چنانچه همه‌گیری استفاده از ماسک شیوع پیدا کند به طرز عجیبی آمار مبتلایان کاهش می‌یابد.
بهرام‌نژاد با بیان اینکه ویروس کرونا در چرخه خود دچار جهش مثبت و منفی می‌شود و ویروس انگلیسی جهش در جهت منفی است افزود: در استان کرمانشاه موردی از ابتلا به ویروس انگلیسی مشاهده نشده اما در یکی از استان‌های مجاور گزارش شده است؛ بنابراین هیچ حاشیه اطمینانی وجود ندارد.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافتزلزله ۴.۴ ریشتری سراب مصدومی نداشتبازارهای شلوغ کرمانشاه فرش قرمزی برای شیوع کرونا / سرعت انتشار ویروس انگلیسی بسیار بالاستقیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه ۱۰ اسفندماه + جدولقیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول۱۲۱ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستندواعظی : ‌رئیس جمهور دستور ‌انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان را صادر می‌کندآغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان / ۱۴۲۵ نفر تا پایان هفته واکسینه می‌شوندصادرات و احتکار عوامل اصلی افزایش قیمت میوه در مشهد استتبدیل شدن حمام تاریخی خان سنندج به سفره خانه سنتیبازار تحمل ضربه آخر را نداردبستری ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزدقیمت مسکن و اجاره در بیرجند سربه فلک کشیده استبرپایی چادر‌های مسافرتی در شهر رشت ممنوع شدلیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان زنجانلیست کامل آدرس و شماره تماس محاکم عمومی و انقلاب استان تهرانچرا بوتولیسم در خلیج گرگان ایجاد می‌شود؟جولان دلالان در بازار اردستان/مسئول نظارت و برخورد با عاملان افزایش قیمت کیست؟رسیدگی به مشکلات حاشیه شهر مشهدپذیرش مشروط مسافر نوروزی در اصفهاناصفهان در تیررس هجوم کرونای جهش یافته: 175 مبتلای جدیدگردشگری اصفهان نفس هایش به شماره افتاد۱۴ شهرستان استان اصفهان در وضعیت زرد کروناافتتاح آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کاشانآغاز دومین مرحله از توزیع واکسن‌های روسی کرونا در بیمارستان های اصفهان