تبلیغات
  • زمان انتشار: 2 اسفند 1399, 13:40
  • / کد خبر: 63609

مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

رعایت پروتکل های بهداشتی در خراسان جنوبی ۲۰درصد کاهش یافت

رعایت پروتکل های بهداشتی در خراسان جنوبی ۲۰درصد کاهش یافت مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی نقاط استان از ۹۰ درصد به ۷۰ درصد کاهش یافته است.
مجید شایسته  با اشاره به شیوع ویروس کرونا در خراسان جنوبی و کشور بیان کرد: طی یک سال گذشته شیوع این ویروس در سطح استان با افت و خیزهایی همراه بوده است.
وی از افزایش روند نمونه‌گیری بیماری از هفته آخر دی ماه و اوایل بهمن ماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: همچنین در این مدت روند افزایشی موارد مثبت به ویژه برای شهرستان قاین را شاهد بودیم.
شایسته با بیان اینکه موارد مثبت کرونا در نمونه گیری های اخیر در گروه سنی ۲۰ تا ۶۰ سال بوده‌اند، گفت: اگر موارد ابتلا به کرونا در گروه سنی سالمند رخ دهد شاهد افزایش موارد بستری و فوت خواهیم بود.
مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره دلایل افزایش بیماری در استان بیان کرد: عادی انگاری از سوی مردم به دنبال رنگ بندی آبی شهرستان‌ها از مهم‌ترین دلایل شیوع ویروس است.
وی از افت رعایت مسائل بهداشتی خبر داد و اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی نقاط استان از ۹۰ درصد به ۷۰ درصد کاهش یافته است.
شایسته افزایش شب نشینی ها، تجمعات خانوادگی، برگزاری مراسم‌های عزا و عروسی، بازگشایی مدارس و افزایش مسافرت‌ها را از دیگر دلایل افزایش کرونا در استان دانست.
لزوم ارائه آموزش‌های پیشگیری در روستاها
وی اظهار کرد: بعد از اعلام رنگ بندی ها و شلوغی‌های دفاتر پیشخوان، بازارها و جایگاه‌های سوخت، افزایش موارد ابتلا به کرونا را شاهد بودیم.
مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: پیش رو بودن ایام عید و موج مسافرت‌ها زنگ خطری برای افزایش ویروس و تغییر رنگ بندی شهرهای استان است.
شایسته با بیان اینکه با گرم شدن هوا جا به جایی مردم از شهر به روستاها در آخر هفته‌ها زیاد می‌شود، گفت: این امر عاملی خطرناک برای انتقال بیماری بوده که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.
مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: نیاز است آموزش و اطلاع رسانی از طریق شورای روستاها و دستگاه‌های متولی به صورت جدی پیگیری شود.
وی خواستار پرهیز جدی از عادی انگاری کرونا شد و اظهار کرد: با توجه به ایام پیش رو در صورت افت رعایت پروتکل‌های بهداشتی با مشکلات زیادی رو به رو خواهیم بود.

منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
توقیف 305 تاکسی با "تخلفات کرونایی" / 90 درصد رانندگان پروتکل‌ها را رعایت می‌کنندثبت ابتلای ۹۹ نفر جدید به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستانخرید و فروش گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی ممنوع استآمار کرونا البرز ۱۰ اسفند؛ ۳ فوتی و ۲۱ ابتلای جدیدجزییات یک اکتشاف جدید در ساخت و سازهای مقبره‌الشعرای تبریزکرونای انگلیسی به کاشان رسید / ۲ مورد قطعی مبتلا به ویروس شناسایی شدکودک آزاردیده سبزواری جراحی شد/ قطع انگشت کودک بر اثر جراحت شدیدآمار کرونا اردبیل ۱۰ اسفند؛ بدون فوتی و ۲۵ ابتلای جدیدبستری ۱۶۰ بیمار مثبت و مشکوک به کرونا در لرستان/ یک روز بدون فوتی دیگراحتمال شیوع موج جدید کرونا در سیستان و بلوچستان / کاهش رعایت دستورالعمل‌ها به ۶۰ درصد‌چشم امید صنعت سوارکاری به حمایت‌های دولتی/چرا دولت حمایت نمی‌کند؟پارچه هست، اما گران!تورهای عشایری داخلی و بین المللی در بهار 1400برگزار می شودماجرای حمله ۳ سگ به ۲ کودک در پارکی در تهران؛ موضع پلیس در قبال سگ‌گردانی چیست؟!فارس در وضعیت زرد و نارنجی کرونایی / تعداد مبتلایان ویروس انگلیسی رو به افزایش استابتلا یک کودک ۱۰ ساله به ویروس کرونا انگلیسی در قم۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافتزلزله ۴.۴ ریشتری سراب مصدومی نداشتبازارهای شلوغ کرمانشاه فرش قرمزی برای شیوع کرونا / سرعت انتشار ویروس انگلیسی بسیار بالاستقیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه ۱۰ اسفندماه + جدولقیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول۱۲۱ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستندواعظی : ‌رئیس جمهور دستور ‌انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان را صادر می‌کندآغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان / ۱۴۲۵ نفر تا پایان هفته واکسینه می‌شوندصادرات و احتکار عوامل اصلی افزایش قیمت میوه در مشهد است