تبلیغات
  • زمان انتشار: 30 بهمن 1399, 11:46
  • / کد خبر: 63452

آغاز محدودیت‌های شدید در شهرستان‌های جنوبی استان ایلام/ورود مسافر از خوزستان ممنوع شد

آغاز محدودیت‌های شدید در شهرستان‌های جنوبی استان ایلام/ورود مسافر از خوزستان ممنوع شد با ورود و نمونه مثبت کرونا انگلیسی به شهرستان دهلران و ابتلای دو شهروند به این بیماری اعمال محدودیت‌های شدید در شهرستان‌های جنوبی استان ایلام آغاز شد.
اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام مبنی بر ورود کرونای انگلیسی و ابتلای دو شهروند دهلرانی به این بیماری موج شدیدی از انتقادات نسبت به عملکرد مسئولان در بین مردم ایلام ایجاد کرده است مردم ایلام بر این باورند وقتی که تمام اماکن ورزشی، سالن‌ها، استخرها، آرایشگاها، دفاترپیشخوان، جلسات‌اداری، مساجد، نمازهای جمعه، صفوف طویل موادغذایی ، تجمعات دربانک‌ها، نهادهای امدادی وحمایتی، مراکز بهداشتی ودرمانی، مطب پزشکان  به دستور دولت بازاست وفعال است چگونه انتظار دارید که موج جدید کرونا در ایلام را شاهد نباشیم.
آنان با انتقاد از مسئولان که بی‌توجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را عامل شیوع می‌دانند بیان می‌کنند با وضعیتی که پیش آورده‌اید و مردم را برای تأمین مایحتاج اولیه راهی صف‌های طویل در فضاهای بسته می‌کنید و خود عامل به رعایت نیستی چرا مردم را بانی این وضعیت می‌دانید.
مسئولان نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرهیز از سفر و حضور در تجمع‌ها را شرط فائق آمدن بر شرایط موجود می‌دانند و بر این نکته تأکید دارند که تا "مردم همکاری نکنند کرونا ریشه کن نمی‌شود".
ورود مسافر از خوزستان به استان ایلام ممنوع است
معروف بسطامی با اعلام ممنوعیت ورود مسافر از استان خوزستان به ایلام اظهار داشت: ورود مسافر از خوزستان به استان ایلام ممنوع است و مردم ایلام نیز به جد از مسافرت به استان خوزستان پرهیز کنند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان ایلام گفت: اعمال محدودیت‌ها به جد و بدون اغماض انجام خواهد شد اما همراهی مردم شرط لازم برای این اقدام است.
وی افزود:  به سازمان بازرسی، نیروی انتظامی و فرمانداران ابلاغ شده است که با متخلفان در هر سطح و جایگاهی که هستند؛ بدون اغماض برخورد قاطع کنند چرا که سلامت عمومی مردم خط قرمز است.
ممنوعیت‌برگزاری هرگونه همایش، تجمع و نمایشگاه در سطح استان به گفته معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت استانداری ایلام ممنوع او اگر شیوع ویروس کنترل نشود، فعالیت بسیاری از صنوف تعطیل خواهد شد.
اقدامات پیشگیرانه در شهرستان دهلران در حال انجام است
جمیل صادقی فر با اعلام شرایط خطر به ابتلای کرونا انگلیسی در شهرستان‌های حوزه جنوبی خاصه شهرستان دهلران اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه در شهرستان دهلران در حال انجام است و تست‌های تشخیص از دیروز در این شهرستان آغاز شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: مشاهده و نتیجه مثبت ویروس کرونا انگلیسی در شهرستان دهلران زنگ خطری است که نباید مورد غفلت واقع شود.
وی قدرت انتشار این ویروس را یادآورشد و افزود: در صورت استمرار شیوع روزهای سختی پیش‌روی استان خواهد بود که مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کادر بهداشتی و درمانی را برای مهار این خطر کمک کنند.
مادر مبتلا به کرونا انگلیسی زنده است/ نوازد سالم متولد شده است
صادقی‌فر در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود؛ مادر مبتلا به کرونا انگلیسی که باردار بوده است فوت کرده است گفت: خیر این خبر صحت ندارد و مادر مبتلا دیشب با حضور کادر درمانی و پزشکی وضع حمل کرده است و نوزاد وی سالم است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: شرایط این مادر مساعد نیست اما زنده و در حال گذران دوران درمان است.
به گزارش تسنیم؛ مبتلایان به کرونای جهش یافته انگلیسی ‌در این استان یک خانم باردار و همسرش  بوده و ساکن شهرستان دهلران هستند،

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
بازارهای شلوغ کرمانشاه فرش قرمزی برای شیوع کرونا / سرعت انتشار ویروس انگلیسی بسیار بالاستقیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه ۱۰ اسفندماه + جدولقیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول۱۲۱ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستندواعظی : ‌رئیس جمهور دستور ‌انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان را صادر می‌کندآغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان / ۱۴۲۵ نفر تا پایان هفته واکسینه می‌شوندصادرات و احتکار عوامل اصلی افزایش قیمت میوه در مشهد استتبدیل شدن حمام تاریخی خان سنندج به سفره خانه سنتیبازار تحمل ضربه آخر را نداردبستری ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزدقیمت مسکن و اجاره در بیرجند سربه فلک کشیده استبرپایی چادر‌های مسافرتی در شهر رشت ممنوع شدلیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان زنجانلیست کامل آدرس و شماره تماس محاکم عمومی و انقلاب استان تهرانچرا بوتولیسم در خلیج گرگان ایجاد می‌شود؟جولان دلالان در بازار اردستان/مسئول نظارت و برخورد با عاملان افزایش قیمت کیست؟رسیدگی به مشکلات حاشیه شهر مشهدپذیرش مشروط مسافر نوروزی در اصفهاناصفهان در تیررس هجوم کرونای جهش یافته: 175 مبتلای جدیدگردشگری اصفهان نفس هایش به شماره افتاد۱۴ شهرستان استان اصفهان در وضعیت زرد کروناافتتاح آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کاشانآغاز دومین مرحله از توزیع واکسن‌های روسی کرونا در بیمارستان های اصفهانافزایش ساعت کار ادارات پست شهرستان‌ها و نواحی پستی شهر اصفهانبستری ۶۱ مبتلای جدید کرونا در اصفهان