تبلیغات
  • زمان انتشار: 30 بهمن 1399, 08:49
  • / کد خبر: 63399

ماجرای فیلم پارکوربازی در سی و سه پل چه بود؟

ماجرای فیلم پارکوربازی در سی و سه پل چه بود؟ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: فیلم پارکوربازی عده‌ای از جوانان بر روی سی و سه پل متعلق به چهار سال پیش بود و تا کنون گزارشی از چنین تخلفاتی به ما نرسیده است.
فریدون اللهیاری اظهار داشت: اخیرا فیلمی در فضای مجازی پخش شد که پارکوربازی عده‌ای از جوانان را در سی و سه پل نشان می‌داد که این ویدئو حداقل 4 سال پیش ضبط شده است.
وی افزود: در ماه گذشته هم افرادی این ویدئو را پخش کردند اما سودی برایشان نداشت؛ اما این بار با توجه به پخش فیلم پارکور در تخت جمشید و افزایش حساسیت‌ها بر این گونه موارد آسیب به میراث فرهنگی، بار دیگر همان فیلم را پخش کردند و این  بار بیشتر دیده شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان  اینکه تا کنون گزارشی از انجام این ورزش بر روی آثار تاریخی اصفهان به دست ما نرسیده است، گفت: باید فرهنگسازی صورت بگیرد و حساسیت این اماکن را به مردم گوشزد کرد. نیروی انتظامی هم نظارت‌های خوبی در این عرصه داشته است و همواره ما را یاری کرده است. البته اینکه در کنار هر بنایی یک نفر قرار داده شود تا نظارت بر بنا را به عهده بگیرد نه تنها در ایران که در کل دنیا رایج نیست. مردم باید مراقب و دلسوز میراث فرهنگی باشند و به آن آسیب نزنند.
وی ادامه داد: میراث فرهنگی یک کشور، هویت و پشتوانه تاریخی یک ملت است و در مواجهه با میراث فرهنگی، فرهنگسازی باید به گونه‌ای باشد که خود افراد از اینکه بخواهند اقدامی در راستای تخریب میراث فرهنگی انجام دهند، شرم کنند.
اللهیاری با اشاره به انتشار فیلمی از فوتبال بازی کردن در مجاورت مسجد شیخ لطف‌الله که پیشتر حواشی را رقم زده بود، گفت: در گذشته از این دست حواشی داشتیم و انتقادات سبب شد نظارت‌های ما افزایش پیدا کند؛ اما واقعیت این است که نمی‌توان انتظار داشت افرادی 24 ساعته به رصد و نظارت مشغول باشند. همچنان هم اگر موردی مشاهده شد، تیم‌های نظارتی اداره‌کل میراث فرهنگی و نیروی انتظامی با متخلفان برخورد می‌کند و اجازه آسیب‌رسانی را نمی‌دهند. پیشتر در تپه اشرف هم گزارش‌هایی از برگزاری غیرقانونی مسابقات موتورسواری و دوچرخه سواری به ما رسیده بود که اکنون با همکاری شهرداری اصفهان در حال سازماندهی این منطقه هستیم.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافتزلزله ۴.۴ ریشتری سراب مصدومی نداشتبازارهای شلوغ کرمانشاه فرش قرمزی برای شیوع کرونا / سرعت انتشار ویروس انگلیسی بسیار بالاستقیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه ۱۰ اسفندماه + جدولقیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول۱۲۱ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستندواعظی : ‌رئیس جمهور دستور ‌انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان را صادر می‌کندآغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان / ۱۴۲۵ نفر تا پایان هفته واکسینه می‌شوندصادرات و احتکار عوامل اصلی افزایش قیمت میوه در مشهد استتبدیل شدن حمام تاریخی خان سنندج به سفره خانه سنتیبازار تحمل ضربه آخر را نداردبستری ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزدقیمت مسکن و اجاره در بیرجند سربه فلک کشیده استبرپایی چادر‌های مسافرتی در شهر رشت ممنوع شدلیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان زنجانلیست کامل آدرس و شماره تماس محاکم عمومی و انقلاب استان تهرانچرا بوتولیسم در خلیج گرگان ایجاد می‌شود؟جولان دلالان در بازار اردستان/مسئول نظارت و برخورد با عاملان افزایش قیمت کیست؟رسیدگی به مشکلات حاشیه شهر مشهدپذیرش مشروط مسافر نوروزی در اصفهاناصفهان در تیررس هجوم کرونای جهش یافته: 175 مبتلای جدیدگردشگری اصفهان نفس هایش به شماره افتاد۱۴ شهرستان استان اصفهان در وضعیت زرد کروناافتتاح آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کاشانآغاز دومین مرحله از توزیع واکسن‌های روسی کرونا در بیمارستان های اصفهان