تبلیغات
  • زمان انتشار: 28 بهمن 1399, 22:05
  • / کد خبر: 63391

اولین برنامه سه شنبه های آبی در استان اصفهان

اولین برنامه سه شنبه های آبی در استان اصفهان
اولین برنامه سه شنبه های آبی در روستای دشتی در منطقه کراج و برآان در بخش مرکزی استان اصفهان برگزار شد. هدف از اجرای این برنامه که هر دوهفته یک بار در روستاهای استان اصفهان برگزار می گردد، آموزش مدیریت مصرف آب به روستاییان است.
مدیر منطقه کراج و برآان در برنامه سه شنبه های آبی گفت: در چند سال اخیر با اجرای برنامه های فنی و فرهنگی در روستای دشتی، مصرف آب توسط روستاییان این منطقه مدیریت شده است.

صالح سلمانی با بیان اینکه راه اندازی سیستم تله متری در تاسیسات آبرسانی روستای دشتی در دستور کار قرار دارد افزود: طول شبکه توزیع در روستای دشتی حدود 12 کیلومتر می باشد و مقرر گردید به منظور توزیع عادلانه آب در این روستا، به زودی مخزن 150 مترمکعبی و شبکه توزیع آب به صورت آنلاین از طریق سیستم تله متری بررسی و کنترل شود.
وی مصرف سرانه آب در روستای دشتی را 190 لیتر در شبانه روز اعلام کرد و گفت: با یکپارچه سازی شرکتهای آبفا شهری و روستایی در استان اصفهان خدمات رسانی به روستاها با سرعت و دقت بیشتری در دستور کار قرار گرفت، همچنین در راستای مصرف بهینه آب در روستای دشتی اقدامات فرهنگی بسیاری مد نظر است که یکی از این موارد برنامه سه شنبه شادآبی است.
در ادامه این برنامه رئیس شورای بخش مرکزی اصفهان گفت: بعضا شنیده می شود که برخی از مسئولان میزان سرانه مصرف آب در شهر و روستا را بایکدیگر مقایسه می کنند در حالیکه شیوه زندگی در روستا با شهر بسیار متفاوت است.
مرتضی حسن زاده ادامه داد: روستاییان اصولا تولید کننده هستند به گونه ای که تولیدات دامی، باغی و زراعی آنها به آب نیاز دارد بنابراین مقایسه مصرف سرانه آب در شهر و روستا با یکدیگر قیاس درستی نمی باشد.
وی با تاکید بر مصرف بهینه آب توسط روستاییان تصریح کرد: درست است که روستاییان برای تولید محصولات دامی و باغی نیاز به آب دارند اما در هر صورت مصرف درست آب شرب توسط روستاییان امری غیر قابل انکار است.

حسن زاده گفت: شورای شهر بخش مرکزی نهایت همکاری خود را با شرکت آبفا در زمینه اصلاح شبکه فرسوده آب و مهیا نمودن تامین پایدار آب شرب روستای دشتی در نظر گرفته است.
سید مهدی مرتضوی دهیار روستای دشتی با اشاره به هدر رفت آب عنوان کرد: زیرساخت های لازم برای کاهش هدر رفت آب در روستا یکی از اولویت هاست که در این زمینه دهیاری همکاری لازم را با شرکت آبفا در دستور کار قرار داده است.
وی ادامه داد: یکی از راههای کاهش هدر رفت آب تعویض انشعابات فرسوده و اصلاح شبکه فرسوده آب است که درراستای اصلاح و نوسازی شبکه فرسوده آب دهیاری با شرکت آبفا اقداماتی انجام داده است.
در این برنامه از 7 نفر از مشترکین که کمتر از الگو آب مصرف نمودند تقدیر بعمل آمد و درادامه کارشناس دفتر مطالعات و بررسی های فنی آب شرکت آبفا استان اصفهان روستاییان را تشویق به استفاده از تکنولوژی نوین در مصرف آب نمود و توصیه کرد که از روشهای نوین در آبیاری استفاده کنند و از آبشخورهای اتوماتیک به جای آبشخورهای سنتی برای آب دادن به دام بهره مند شوند و نیز از آب چاه برای آبیاری فضای سبز استفاده کنند.
لازم به یادآوری است که در راستای مدیریت مصرف، در این برنامه شیرآلات و قدیمی و فرسوده برخی از واحد های مسکونی در روستا تعویض شده و بجای آن شیرآلات کاهنده نصب گردید.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافتزلزله ۴.۴ ریشتری سراب مصدومی نداشتبازارهای شلوغ کرمانشاه فرش قرمزی برای شیوع کرونا / سرعت انتشار ویروس انگلیسی بسیار بالاستقیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه ۱۰ اسفندماه + جدولقیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول۱۲۱ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستندواعظی : ‌رئیس جمهور دستور ‌انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان را صادر می‌کندآغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان / ۱۴۲۵ نفر تا پایان هفته واکسینه می‌شوندصادرات و احتکار عوامل اصلی افزایش قیمت میوه در مشهد استتبدیل شدن حمام تاریخی خان سنندج به سفره خانه سنتیبازار تحمل ضربه آخر را نداردبستری ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزدقیمت مسکن و اجاره در بیرجند سربه فلک کشیده استبرپایی چادر‌های مسافرتی در شهر رشت ممنوع شدلیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان زنجانلیست کامل آدرس و شماره تماس محاکم عمومی و انقلاب استان تهرانچرا بوتولیسم در خلیج گرگان ایجاد می‌شود؟جولان دلالان در بازار اردستان/مسئول نظارت و برخورد با عاملان افزایش قیمت کیست؟رسیدگی به مشکلات حاشیه شهر مشهدپذیرش مشروط مسافر نوروزی در اصفهاناصفهان در تیررس هجوم کرونای جهش یافته: 175 مبتلای جدیدگردشگری اصفهان نفس هایش به شماره افتاد۱۴ شهرستان استان اصفهان در وضعیت زرد کروناافتتاح آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کاشانآغاز دومین مرحله از توزیع واکسن‌های روسی کرونا در بیمارستان های اصفهان