تبلیغات
  • زمان انتشار: 29 بهمن 1399, 20:58
  • / کد خبر: 63386

لزوم به روز رسانی سند تحول بنیادین در زیست‌بوم جدید

لزوم به روز رسانی سند تحول بنیادین در زیست‌بوم جدید مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با توجه به ورود به زیست بوم جدید و شتاب تغییرات در نظام های تعلیم و تربیت دنیا اظهار کرد: سند تحول بنیادین به صورت جدی تر باید به روز رسانی شود.
به گزارش پایکاه خبری هم وطن؛ "علیرضا سعدی پور" در وبینار آموزشی گفتمان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با اشاره به شرایط حاکم در زیست بوم جدید و شتاب تغییرات در نظام های تعلیم و تربیت دنیا و به تبع آن لزوم به روز رسانی سند تحول بنیادین گفت: توسعه نظارت و هدایت در استفاده از آموزشهای از راه دور در بستر فضای مجازی، تغییر روش های تدریس و اهمیت روش های آموزش معکوس، تغییر و برجسته نمودن نقش دخالتی و نظارتی اولیا، توجه به آسیب ها و فرصت های تربیتی و فرهنگی و نحوه ارزیابی دانش آموزان در فضای مجازی، از جمله موضوعات مهم در زیست بوم جدید است که باید در به روز رسانی سند تحول مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر ایجاد راهکارهای قانونی جهت تأمین منابع متنوع مالی برای اجرای برنامه‌های مبتنی بر سند تحول افزود: در راستای اجرای بسته های تحولی مانند تسهیل در امکان تغییر کاربری و استفاده بهینه از فضاهای بلااستفاده در اختیار آموزش و پرورش باید قوانین جدیدی تصویب شود. در همین راستا مراجع قانونگذار باید تصویب قوانین مناسب در جهت اجرای برنامه‌ها و اقدامات لازم در جهت اجرای چرخش های مورد نظر سند تحول به ویژه تغییرات ساختاری و فرهنگی را در دستور کار خود داشته باشند.
 مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به لزوم گفتمان سازی مباحث و دیدگاههای سند تحول از ستاد تا صف، تصریح کرد: ایجاد نظام تشویق و تنبیه برای مدیران و معلمان در جهت اجرای چرخ های مورد نظر سند تحول و بسته‌های تحولی باید به صورت موثرتر و کارآمدتری ایجاد شود. توجه به سیاست راهبردی مدرسه محوری در جهت بومی و محلی نمودن برنامه های صنعت تحول و همچنین شکوفایی خلاقیت و نوآوری ها در مدارس و مناطق مختلف کشور نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
سعدی پور با اشاره به برنامه‌های اجرا شده استان در جهت اجرای بسته های تحولی سند تحول بیان کرد: در مرحله اول اجرای برنامه کوچ قد و وزن ۹۹.۸ از دانش آموزان استان جهت اجرای برنامه کوچ در سامانه سناد ثبت شده و مرحله دوم آن نیز از اول تا پانزدهم اسفند ماه جاری انجام خواهد شد. همچنین برنامه بوم نیز در سال گذشته در ۵۰۴ مدرسه ابتدایی و ۱۳۵ مدرسه متوسطه اول به اجرا درآمده است. پیش‌بینی ما برای سال ۴۰۰-۱۳۹۹، مشارکت ۶۰۰ مدرسه ابتدایی و ۳۵۰ مدرسه متوسطه اول برای اجرای این طرح است. 
وی همچنین به اجرای برنامه مدرسه خوانا نیز اشاره کرده و افزود: ۷۲۲ آموزگار مجری طرح در استان مازندران توسط ۱۳ نفر از مدرسین کشوری آموزش دیدند تا در ۱۱۲ استان، ۳۱ هزار و ۷۹۴ دانش آموز را تحت پوشش قرار دهند. طرح ایران مهارت نیز که دوره‌های کوتاه مدت مهارت آموزی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه را شامل می‌شود، در سال جاری در ۷ شهرستان و منطقه استان در حال اجرا می باشد.همچنین طرح نماد و برنامه پیوند سواد و زندگی، از جمله طرح هایی است که استان مازندران پایلوت اجرای کشوری آن است.
 این مقام مسئول با نگاهی به اقدامات انجام شده در شورای اجرایی سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش مازندران گفت ایجاد رویکردی منظم و یکپارچه در تمام برنامه ها از اداره کل تا مدارس، ایجاد گفتمان غالب بر اساس سند تحول در همه سطوح و ارکان با تقویت زیرنظام های شش گانه، همخوانی و انطباق مدل ها و الگوهای تدبیر و تعالی با سند تحول بنیادین، نو بودن، تحول پذیری، تحقق و فراگیری برنامه ها در تمام سطوح، توجه به سیاست راهبردی "مدرسه محوری" و کاهش تمرکز و تصدی گری های غیر ضروری و توجه به اجرای صحیح و دقیق بسته های تحولی از جمله اهداف این شورا در آموزش و پرورش مازندران است.
سعدی پور اضافه کرد: در همین راستا ۲۱۳ برنامه و ۹۸۹ فعالیت، پیش‌بینی و به زیرمجموعه‌ها ابلاغ شد. در جهت آموزش نحوه اجرای این برنامه ها و فعالیت ها از مدرسین کشوری عضو ستاد اجرایی سند تحول بنیادین در سطح وزارتخانه و مشاوران وزیر آموزش و پرورش استفاده کرده ایم.
 مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در پایان ابراز امیدواری کرد: از آنجایی که آموزش و پرورش مازندران در بسیاری از ارکان آموزشی و پرورشی در سطح کشور پیشتاز است، با همکاری همه سطوح آموزش و پرورش می‌توانیم در حوزه ایجاد تغییرات ساختاری سند تحول در جهت اجرای جدی‌تر بسته های تحولی در شرایط و زیست‌بوم جدید نیز پیشتاز و افتخار آفرین باشیم.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
واعظی : ‌رئیس جمهور دستور ‌انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان را صادر می‌کندآغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان / ۱۴۲۵ نفر تا پایان هفته واکسینه می‌شوندصادرات و احتکار عوامل اصلی افزایش قیمت میوه در مشهد استتبدیل شدن حمام تاریخی خان سنندج به سفره خانه سنتیبازار تحمل ضربه آخر را نداردبستری ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزدقیمت مسکن و اجاره در بیرجند سربه فلک کشیده استبرپایی چادر‌های مسافرتی در شهر رشت ممنوع شدلیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان زنجانلیست کامل آدرس و شماره تماس محاکم عمومی و انقلاب استان تهرانچرا بوتولیسم در خلیج گرگان ایجاد می‌شود؟جولان دلالان در بازار اردستان/مسئول نظارت و برخورد با عاملان افزایش قیمت کیست؟رسیدگی به مشکلات حاشیه شهر مشهدپذیرش مشروط مسافر نوروزی در اصفهاناصفهان در تیررس هجوم کرونای جهش یافته: 175 مبتلای جدیدگردشگری اصفهان نفس هایش به شماره افتاد۱۴ شهرستان استان اصفهان در وضعیت زرد کروناافتتاح آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کاشانآغاز دومین مرحله از توزیع واکسن‌های روسی کرونا در بیمارستان های اصفهانافزایش ساعت کار ادارات پست شهرستان‌ها و نواحی پستی شهر اصفهانبستری ۶۱ مبتلای جدید کرونا در اصفهانبستری ۶۱ مبتلای جدید کرونا در اصفهانمرگ جوان ۳۰ ساله در اصفهان براثر حلق آویز شدن روی درختسفر به شیراز ممنوع استماجرای سرقت از قبور امامزاده محمد (ع) کرج چه بود؟‌