تبلیغات
  • زمان انتشار: 29 بهمن 1399, 12:32
  • / کد خبر: 63336

دلایل سردرد شبانه و درمان آن با چند روش ساده

دلایل سردرد شبانه و درمان آن با چند روش ساده تحمل سردردهای شدید شبانه بسیار دشوار بوده و در نتیجه منجر به مختل شدن خوابتان می‌شود.
 به خاطر دورکار شدن، ساعت کار بسیاری از افراد بیشتر شده است. وقتی هم که زمان بیشتری به صفحه کامپیوتر نگاه می‌کنید؛ احتمال این که دچار سندروم بینایی کامپیوتر شوید بیشتر خواهد شد.
سندروم بینایی کامپیوتر علائمی مثل فشار چشم، درد گردن، شانه و سردرد را در پی خواهد داشت. در ادامه این مطلب به عوامل سردردهای مختلف و راهکار‌های درمانی آن می‌پردازیم.
در واقع بیشتر سردرد‌های شبانه؛ فشار کاری و استرس ناشی از دورکاری را شامل می‌شود. در این مواقع توصیه می‌شود در طول مدت زمان کاری خود تمریناتی مانند آرام سازی ذهنی و بدنی و تنفس عمیق را چندین مرتبه در طول روز داشته باشید. همچنین گوش دادن به موسیقی آرامش بخش و تصویرسازی ذهنی هدفمند در طول مدت کاری به کاهش استرس و در نهایت رفع سردرد‌های شبانه شما کمک می‌کند.
در صورتی که بیشتر فعالیت شما با سیستم کامپیوتر انجام می‌شود باید از عینک‌های مناسب صفحه اسکرین استفاده کنید تا چشم‌ها با آسیب و فشار بیشتری رو به رو نشوند. همچنین اصلاح وضعیت بدنی و رعایت فاصله صورت تا کامپیوتر بسیار حائز اهمیت است.
اگر در زمان استراحت به سردرد هیپنیک یا سردرد ساعت زنگ دار دچار شده اید می‌توانید به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز برای شما داروی مورد نظر را تجویز کند. همچنین گاهی اوقات مصرف کافئین در زمان خواب می‌تواند به این نوع سردر‌دها کمک کند.
در صورتی که به یک اختلال سردرد مانند میگرن، سردرد‌های تنشی و خوشه‌ای مبتلا هستید که بسیاری از افراد از اینوع سردرد‌ها رنج می‌برند؛ می‌توانید با راهکار‌هایی مانند کنترل استرس و مصرف دارو تحت نظر پزشک سردرد خود را رفع کنید. همچنین تنظیم ساعت خواب، پیشگیری از کم یا زیاد خوابیدن و رعایت پرهیز غذایی در کاهش سردرد‌های اختلالی بسیار حائز اهمیت است.
برخی افراد به دلیل عادت دندان قروچه به سردرد دچار می‌شوند که می‌توانند برای کنترل آن از محافظ دندان استفاده کنند و همچنین راهکار‌های لازم برای کنترل و کاهش استرس خود را انجام دهند.
سردرد شبانه
در صورتی که با شرایط اورژانسی مثل آنوریسم مغزی در حال رو به رو شدن هستید حتما به اورژانس و پزشک مراجعه کنید.
همانطور که در این مطلب اشاره شد موضوع کنترل استرس و کاهش تنش‌های روزانه برای رفع انواع سردرد‌ها بسیار مهم است بنابراین سعی کنید برای کنترل استرس خود با روان درمانگر یا مشاور صحبت کنید.
در صورت صلاحدید پزشک خود می‌توانید از داروی تجویز شده تحت نظر پزشک استفاده کنید. به یاد داشته باشید تحت هیچ عنوان برای کنترل استرس و سردرد به صورت خودسرانه از دارو‌ها استفاده نکنید.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول۱۲۱ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستندواعظی : ‌رئیس جمهور دستور ‌انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان را صادر می‌کندآغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان / ۱۴۲۵ نفر تا پایان هفته واکسینه می‌شوندصادرات و احتکار عوامل اصلی افزایش قیمت میوه در مشهد استتبدیل شدن حمام تاریخی خان سنندج به سفره خانه سنتیبازار تحمل ضربه آخر را نداردبستری ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزدقیمت مسکن و اجاره در بیرجند سربه فلک کشیده استبرپایی چادر‌های مسافرتی در شهر رشت ممنوع شدلیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان زنجانلیست کامل آدرس و شماره تماس محاکم عمومی و انقلاب استان تهرانچرا بوتولیسم در خلیج گرگان ایجاد می‌شود؟جولان دلالان در بازار اردستان/مسئول نظارت و برخورد با عاملان افزایش قیمت کیست؟رسیدگی به مشکلات حاشیه شهر مشهدپذیرش مشروط مسافر نوروزی در اصفهاناصفهان در تیررس هجوم کرونای جهش یافته: 175 مبتلای جدیدگردشگری اصفهان نفس هایش به شماره افتاد۱۴ شهرستان استان اصفهان در وضعیت زرد کروناافتتاح آزمایشگاه تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کاشانآغاز دومین مرحله از توزیع واکسن‌های روسی کرونا در بیمارستان های اصفهانافزایش ساعت کار ادارات پست شهرستان‌ها و نواحی پستی شهر اصفهانبستری ۶۱ مبتلای جدید کرونا در اصفهانبستری ۶۱ مبتلای جدید کرونا در اصفهانمرگ جوان ۳۰ ساله در اصفهان براثر حلق آویز شدن روی درخت