تبلیغات
  • زمان انتشار: 13 آبان 1397, 08:56
  • / کد خبر: 6327

بررسي عوامل ناكامي قر مز ها در ژا پن‌

چرا پرسپولیس بازی را واگذار کرد؟

چرا پرسپولیس بازی را واگذار کرد؟ قرمزهای تهران بازی رفت مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن را با نتیجه 2 برصفر واگذار کردند تا کارشان برای قهرمان شدن در لیگ قهرمانان قاره سخت‌تر شود با این حال شانس تیم ایرانی برای فتح جام هنوز پا برجاست. بازی خوب تیم برانکو در نیمه اول نشان داد که حریف ژاپنی به رغم اینکه از بازیکنان گران قیمت و حرفه‌ای خوبی بهره می برد، برتری خاصی نسبت به پرسپولیس ندارد. 
قرمزهای تهران بازی رفت مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن را با نتیجه 2 برصفر واگذار کردند تا کارشان برای قهرمان شدن در لیگ قهرمانان قاره سخت‌تر شود با این حال شانس تیم ایرانی برای فتح جام هنوز پا برجاست. بازی خوب تیم برانکو در نیمه اول نشان داد که حریف ژاپنی به رغم اینکه از بازیکنان گران قیمت و حرفه‌ای خوبی بهره می برد، برتری خاصی نسبت به پرسپولیس ندارد. بازیکنان پرسپولیس اگر دقت و تمرکز بیشتری داشتند می‌توانستند در خانه حریف به گل هم برسند. سوای موقعیت دقیقه سه علیپور در نیمه اول، فرصت های زیادی برای پرسپولیس جود داشت که بازیکنان این تیم می توانستند با استفاده از آن ها به خلق موقعیت و ایجادفشار روی دروازه حریف بپردازند.

پرسپولیس در نیمه اول خیلی خوب توانست بازی را به زمین حریف ببرد یا حریف را در زمین خودش پرس کند اما تیم برانکو قدر این حضور در زمین حریف را ندانست و از آن استفاده خوبی نکرد.

بر خلاف نیمه اول، این تیم ژاپنی بود که در نیمه دوم راحت بازی می کرد اما در واقع موضوعی که به پرسپولیس ضربه زد، عدم هماهنگی هافبک های دفاعی با خطوط دفاعی و حمله بود. کمال کامیابی نیا و احمد نورالهی نباید به خطر محافظت از محوطه جریمه، یک سوم دفاعی خودی را رها کنند. خالی بودن فضای پشت محوطه جریمه خودی، اتفاقی بود که کاشیما با استفاده از آن توانست دوبار توپ را به تور دروازه بیرانوند بچسباند.

روی گل اول، کارترکیبی دو بازیکن کاشیما در سمت چپ یک سوم دفاعی پرسپولیس به راحتی پنج بازیکن این تیم را از جریان بازی خارج کرد و مهاجم این تیم توانست با استفاده از فضای خالی و بدون مزاحمت در اطراف قوس 18قدم پرسپولیس، پا به توپ حرکت کند و با یک شوت معمولی دروازه این تیم را باز کند. در این صحنه اگر نورالهی یا کامیابی نیا، روی قوس 18قدم یعنی محل تخصصی یک هافبک دفاعی حضور داشتند، مهاجم حریف هیچ گاه فرصت شوتزنی پیدا نمی کرد.

روی گل دوم، اشتباه هافبک های دفاعی پرسپولیس بیشتر به چشم می‌آید. در دقیقه 68 نورالهی و کامیابی نیا هر دو در خط دفاعی قرار گرفته بودند تا توپ ارسالی حریف از روی ضربه کاشته را دفاع کنند. در این لحظه، هفت بازیکن پرسپولیس درون محوطه جریمه بودند تا چهارمهاجم حریف را مهار کنند و به همین خاطر بی نظمی زیادی در سازمان دفاعی پرسپولیس به وجود آمده بود. یک بازیکن حریف تنها و بدون مزاحمت پشت محوطه جریمه پرسپولیس ایستاده بود و همان یک بازیکن پس از اینکه توپ ارسالی برگشت داده شد به راحتی توانست موج دوم حمله کاشیما را ایجاد کند. بازگشت توپ به محوطه جریمه پرسپولیس، نظم دفاعی این تیم را آشفته تر کرد و با اینکه دوباره توپ دفع شد اما چون تجمع پرسپولیسی ها داخل محوطه جریمه بود، کاشیما موفق شد از ریباند دوم بهترین استفاده را ببرد.

اشکال دیگر این بود که تجمع عوامل دفاعی پرسپولیس داخل محوطه جریمه به هیچ وجه استاندارد نبود. وقتی یک تيم بیشتر از چهارمدافع را درون محوطه جریمه خودی به کار می گیرد، آن ها باید با زیاد کردن فاصله بین خودشان، به خط دفاع عرض بدهند تا کل فضای 18قدم دارای پوشش باشد اما روی گل دوم تنها اطراف نقطه پنالتی دارای پوشش بود(که البته این پوشش نیز سازماندهی درستی نداشت) و سمت چپ و راست محوطه جریمه کاملا در اختیار مهاجمان کاشیما قرار گرفت.

با این حال مشکل اصلی پرسپولیس این بود که دفاع این تیم عمق نداشت. هافبک های دفاعی یا حداقل یکی از آن‌ها باید حتما جلوی خط دفاعی قرار می گرفتند تا محوطه جریمه خودی شکننده نباشد. دفاع خطی و فشرده بازیکنان پرسپوليس، علاوه بر اینکه کنترل محوطه جریمه را سخت می‌کرد، فضای خوبی را نیز پشت محوطه جریمه در اختیار بازیکنان حریف قرار می داد و آن ها به خصوص در نیمه دوم توانستند با استفاده از این مساله، به خوبی دروازه بیرانوند را تحت فشار قرار‌دهند.

این مساله روی کارهای هجومی پرسپولیس نیز تاثیر به سزایی داشت. پرسپولیس در نیمه اول توانست با استفاده از بازی سرعتی وینگرهای خودش، بارها دروازه حریف را تحت فشار قرار دهد اما در نیمه دوم کاشیما که با شرایط پرسپولیس آشنا شده بود، توانست کنترل میانه زمین را در اختیار بگیرد.آن‌ها متوجه شدند که به خاطر عقب بودن هافبک‌های دفاعی پرسپولیس، ارتباط بخش دفاعی و بخش‌تهاجمی این تیم به خوبی برقرار نمی‌شود. بازی نزدیک هافبک‌های دفاعی به خط دفاع باعث می شد هافبک های جلو زن پرسپولیس برای دریافت توپ به محوطه جریمه خودی نزدیک شوند و این مساله تاثیر زیادی روي از کار افتادن مهاجمان پرسپولیس داشت.

با این تفاسیر می توان گفت، پرسپولیس روی عدم دقت و تمرکز در بخش دفاعی خودش و همچنین قطع شدن ارتباط بین مدافعان و مهاجمان ضربه خورد و تیم کاشیما، تیمی نبود که بتواند با کارهای تیمی و تاکتیکی پرسپولیس را اسیر خودش کند. اگر حداقل یکی از هافبک های دفاعی پرسپولیس، فضای اطراف قوس 18قدم را پوشش می داد، دروازه پرسپولیس کمتر تحت فشار قرار می گرفت و از طرفی، این تیم می توانست انتقال بازی به زمین حریف را حفظ یا حتی بیشتر کند.

آمار مالکیت

پرسپولیس اگرچه نتیجه را واگذار کرد اما از نظر آماری، چیزی کمتر از حریف حرفه‌ای خودش نداشت. تیم میزبان 55درصد کل بازی را در اختیار داشت و پرسپولیس که در نیمه دوم بیشتر به دفاع و حفظ دروازه خودی مشغول بود، 45درصد حاکم بازی بود. این اختلاف 10درصدی همان‌طور که گفته شد به خاطر تغییر روند بازی در نیمه دوم اتفاق افتاد.

آمار شوت

با اینکه کاشیما درصد مالکیت بیشتری را به ثبت رساند اما در زدن شوت، هردو تیم آمار یکسانی دارند. هم پرسپولیس و هم کاشیما هشت بار برای زدن توپ به سمت دروازه حرف اقدام کردند. هردو دو شوت در چارچوب داشتند اما در شوت‌های بیرون از چارچوب سه شوت سهم پرسپولیس(40درصد دقت شوت) و چهارشوت سهم حریف ژاپنی(33درصد دقت شوت) بود. سه شوت پرسپولیس و دو شوت کاشیما نیز در طول این بازی بلاک شدند. در مجموع این هشت شوت، فقط پرسپولیس یک موقعیت عالی را برای گلزنی از دست داد که همان ضربه علی علیپور در دقیقه سوم بازی بود.

آمار پاس

بازیکنان پرسپولیس در کل این بازی تنها 291 بار توپ را بین خودشان رد و بدل کردند که از این تعداد 190 پاس صحیح به ثبت رسیده است. بنابراين دقت پاس 65درصدی برای مردان برانکو ثبت می شود. در طرف مقابل، تیم میزبان، 252پاس صحیح از مجموع 355 پاس را به ثبت رسانده که دقت پاس 71درصدی را نشان می دهد. به این ترتیب می توان گفت هر دو تیم کیفیت چندانی در بازی‌سازی و طراحی موقعيت از خودشان نشان نداده‌اند. در ارسال توپ روی دروازه حریف نیز کیفیت خوبی از دو تیم دیده نمی‌شود. پرسپولیس تنها چهارسانتر موفق از مجموع 13 سانتر داشته و آمار کاشیما نیز از تیم مهمان ضعیف تر است. تیم ژاپنی در طول بازی 23بار اقدام به سانتر کرد که تنها دوسانتر این تیم موفق بوده است.

آمار تقابل ها

تیم میزبان در تقابل‌ها یا همان دوئل‌ها، آمار موفق‌تری نسبت به نماینده ایران از خودش به جا گذاشت اما این برتری چندان هم قابل توجه نیست. بازیکنان کاشیما 57 و پرسپولیس 54 دوئل موفق را به ثبت رساندند. از این تعداد، 20نبرد هوایی موفق برای پرسپولیس و 21 نبرد هوایی موفق برای کاشیماست. پرسپولیس از 16تکل، 11 تکل موفق(69درصد) داشته و کاشیما نیز از 18تکل، 17تکل موفق(94درصد) را به ثبت رساند. اما آمار گذر از بازیکن روبه‌رو به نفع تیم ایرانی است. بازیکنان پرسپولیس 6گذر موفق داشته‌اند در حالی‌که حریف آن‌ها تنها دوگذر موفق را به ثبت‌رساند.

آمار کارهای دفاعی

پرسپولیس در جلوگیری از بازی‌سازی حریف، روز پرکارتری داشته است. این تیم 23بار اقدام به جلوگیری از بازی‌سازی حریف کرده است در حالی‌که این آمار برای کاشیما، 13بار به ثبت رسیده است. این اعداد، میل دفاعی پرسپولیس را به خوبی نشان می دهند. از طرفي 24 دفع توپ پرسپولیس در مقابل 15بار دفع توپ کاشیما نشان می دهد که تیم ایرانی فعالیت بیشتری در زمین خودش داشته است.با وجود اینکه کاشیما موفق شد بازی رفت را 2برصفر به سود خودش به پایان برساند اما پرسپولیس در این مسابقه نشان داد حریف شرقی آنچنان که درموردش صحبت می شد قدرتمند نیست. پرسپولیس همان‌طور که اشاره شد اگر نظم و تمرکز همیشگي خودش را حفظ می کرد بدون شک در این بازی گلی دریافت نمی کرد و اگر مهاجمان این تیم به خصوص علیپور با تمرکز بیشتری به توپ ضربه می زدند می توانستند دروازه حریف را در خانه خودش باز کنند که این اتفاق به اندازه یک پیروزی ارزش داشت. در واقع‌آنچه از جعبه جادویی دیدیم این بود که کاشیما نسبت به حریفان قبلی پرسپولیس، قدرت بیشتری نداشت و حتی می‌توان گفت در برنامه و کار تیمی حتی از تیمی مانند السد در سطح پایین‌تری قرار دارد. مردان برانکو در تهران می توانند به کمک هواداران‌شان و با استفاده از جو روانی مثبت در ورزشگاه آزادی برنده این فصل لیگ قهرمانان باشند. کاشیما در خانه خودش فقط به وسیله جو روانی برنده بازی شد و نماینده کشورمان نیز می تواند این کار را در تهران تکرار کند.

                    

منبع: قانون

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
به جای حمایت از بخش خصوصی، مدام حاشیه می‌سازندفیلترینگ جدید برای فیلترشکن‌هااستثنای آن ماری از قاعده تلویزیونالتماس‌های کودکانه به متجاوزان شوشتریآخرین جزییات آزادی ٥ مرزبان ایرانیچند سیم‌کارت به نامتان است؟دلار درعقبگرد ادامه دارسه محیط‌بان در آستانه اعدامقصور مسئولان دانشگاه و مظلومیت ادامه‌دار شهید بهشتیبرای سوریه محصولات جدیدی عرضه می‌کنیم!پولشویی سیار با کارتخوان‌های بدون مجوزتلخی یک جدایی پیش‌بینی نشدهبازاریان در آرزوی نصب دکل های میلیاردیبست آهنی بر پای کودکان پاکستانیاز خودمان شروع کنیمکسی به فکر لاک‌پشت‌هانیستبالاخره «پیروز» شداسم رمز: پولشوییتاکید دوباره روحانی بر حضور بانوانخودسوزی به خاطر میراث ٥٠ متریحسرت به دلمان ماند«در» برای همیشه باز خواهد شد؟کسی نباید به این میزبانی افتخار کندآخوندی شهردار می‌شود؟علی‌اکبر هرانر پیشکسوت دوبله درگذشتپریشان‌گویی و جلب توجه یا افشاگری و خطر مرگاینستاگرام در امن و امان استسایه فیلترینگ برسر اینستاگرامبرداشت زیتون طارم١٣ آبان به روایت سخنرانانزوال آمریکا یک واقعیت استنسخه «دیوانه» برای نجات انسان‌هاسازمان غذا و دارو فقط بر 25 درصد مواد غذایی نظارت داردنمی خواستیم تجربه کودتای 28 مرداد برای انقلاب اسلامی تکرار شودچهار برابر استاندارد جهان نوشابه می‌خوریم و یک چهارم شیر
تابلوی همه گالری‌های تهران روی یک دیوارتهران| اندر حکایت ویلای غول آسا!تهران| گسترش همکاری‌های یونیسف و شهرداری تهران در حوزه کودکانتهران| دیدار شهردار تهران با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلستهران| اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاماندگان اربعینتهران| پلیس به‌تنهایی نمی‌تواند معضل اعتیاد را از بین ببردتهران| فرار از گود آلودگیتهران| برداشت بیش از 320 هزار تن ذرت علوفه‌ای از دشت ورامینفهرست روزنامه های تهرانتهران|دردسر پخت نان با سبوس اضافه«بی بی گلنار» بازمانده عهد قجرتهران| اسلامشهر در حسرت بیمارستانتهران| مدیریت شهری باید اعتمادسازی کندتهران| هزارمین شماره روزنامه صبا منتشر شدتهران| ورامین رتبه یک فرونشست زمین در جهانتهران| توزیع ۲۵۰۰۰ غذا در حسینیه اعظم کرشته شهریارتهران|سرکیسه کردن 50 تهرانی از روی دیوارآشتی با طبیعت در گردشگری کشاورزیتهران| هفدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات ایران‎تهران| تا نگاه می‌کنی وقت رفتن استتهران| کاهش 20 کیلومتری سرعت مجاز کامیون‌ها در بزرگراه‌های تهرانتهران| آزادسازی 170 هکتار از زمین‌های بوستان جمشیدیه از دست جاعلانتهران| ١٢٠ تن گوشت یارانه‌ای وارد بازار تهران می‌شودتهران| تشدید نظارت بر مراکز تولیدکننده پسماند حاوی آلاینده جیوه در بهارستانتهران| کمک مالی مستقیم به سمن‌ها در دوره جدید انجام‌نشده استتهران| جشنواره بین‌المللی هنر برای صلحتهران| افتتاح ۵ هزار و ۲۰ واحد مسکن مهر در پردیستهران| بوی ماه محرم در کوچه های شهرتهران| موقوفه بودن اراضی مشکل دیرینه مردم قدستهران|ماجرای نصب شنود در درختان تهران!تهران|موسیقی سنتی جای جلف‌بازی‌ نیست!تهران| سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستیجوان سازی درختان انگور در رباط کریمپیش نویس شرح وظایف خانه‌های مطبوعات منتشر شدتهران|حال نزار «لاله‌زار»
کرمان| آفت کرم خراط چند شهرستان کرمان را درگیر کرده استالبرز| گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی با شعار« حال خوش خواندن»گلستان| اجرای سامانه «احراز هویت» در گنبدکاووس به‌صورت پایلوتچهارمحال و بختیاری| زعفران چهارمحال و بختیاری در راه برندسازیراه‌آهن ارومیه –مراغه فردابه بهره‌برداری می‌رسدفهرست روزنامه های مازندرانمازندران| بومی‌گزینی در انتخاب استاندار اولویت استمازندران| تجلیل مدیرکل ارشاد مازندران از نویسنده 10سالهمازندران| امیدواریم مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی سریع‌تر ابلاغ شودمازندران| انتقاد سرپرست استانداری از بی‌توجهی برخی مدیران به شورای توسعهمازندران| ورود بدون اجازه به قلب خزرآذربایجان غربی| تراژدی مطالبات چغندرکاران آذربایجان غربی امسال تکرار می شود؟البرز| طبیعت پاییزی روستای کردانکرمانشاه| استقبال مردم کرمانشاه از نمایشگاه کتاب امسالگیلان| پرداخت تسهیلات به‌زراعی باغات چای شمال آغاز شدسیستان و بلوچستان| وضعیت معیشت مردم سیستان و بلوچستان بحرانی شده استالبرز| افزایش کیفیت حمل‌ونقل عمومی در کرج با ارائه یارانه به اتوبوس‌رانیاصفهان| 60 تاکسی بدون مسافرخراسان رضوی| آرامگاه فردوسی در انتظار ثبت جهانیفهرست روزنامه های لرستانلرستان| روستاها متروک‌تر از همیشهلرستان| 338 برنامه فرهنگی در استان اجرا می‌شودلرستان| هاکی لرستان سرآمد کشور استلرستان| بیش از 2000 مدرسه استان از بخاری‌های نفتی و گازی استفاده می‌کنند.لرستان| پاییز بسیار خوب و پربارشی تاکنون داشته‌ایماصفهان| جشنواره گل‌های زینتی در خمینی شهرخراسان جنوبی| درخشندگی یاقوت سرخ در دل کویرفهرست روزنامه های گیلانچهارمحال و بختیاری| شهرداران به دنبال نوآوری باشندالبرز| بهسازی زیر پل شهید کلانتری فردیس با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومانیهرمزگان | هرمزگان چشم‌به‌راه رونق صادراتخراسان شمالی| خراسان شمالی در حسرت شنیدن سوت قطارگیلان| تصرف اراضی کابوس شب و روز تالاب انزلیگیلان| چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان از شنبه آغاز می شودگیلان| تولید ۲۶ هزار تن گوشت قرمز در گیلان

تبریز 2018 همدان 2018
روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۲۸ آبان ۹۷ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تبریز 2018 همدان 2018
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
بازی سیاسی آمریکا در غزنی افغانستان
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ریاکاری کانادایی در مقابل فرصت طلبی سعودی
ویژه استان ها
کرمان| آفت کرم خراط چند شهرستان کرمان را درگیر کرده استالبرز| گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی با شعار« حال خوش خواندن»گلستان| اجرای سامانه «احراز هویت» در گنبدکاووس به‌صورت پایلوتچهارمحال و بختیاری| زعفران چهارمحال و بختیاری در راه برندسازیراه‌آهن ارومیه –مراغه فردابه بهره‌برداری می‌رسدفهرست روزنامه های مازندرانمازندران| بومی‌گزینی در انتخاب استاندار اولویت استمازندران| تجلیل مدیرکل ارشاد مازندران از نویسنده 10سالهمازندران| امیدواریم مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی سریع‌تر ابلاغ شودمازندران| انتقاد سرپرست استانداری از بی‌توجهی برخی مدیران به شورای توسعهمازندران| ورود بدون اجازه به قلب خزرآذربایجان غربی| تراژدی مطالبات چغندرکاران آذربایجان غربی امسال تکرار می شود؟البرز| طبیعت پاییزی روستای کردانکرمانشاه| استقبال مردم کرمانشاه از نمایشگاه کتاب امسالگیلان| پرداخت تسهیلات به‌زراعی باغات چای شمال آغاز شدسیستان و بلوچستان| وضعیت معیشت مردم سیستان و بلوچستان بحرانی شده استالبرز| افزایش کیفیت حمل‌ونقل عمومی در کرج با ارائه یارانه به اتوبوس‌رانیاصفهان| 60 تاکسی بدون مسافرخراسان رضوی| آرامگاه فردوسی در انتظار ثبت جهانیفهرست روزنامه های لرستانلرستان| روستاها متروک‌تر از همیشهلرستان| 338 برنامه فرهنگی در استان اجرا می‌شودلرستان| هاکی لرستان سرآمد کشور استلرستان| بیش از 2000 مدرسه استان از بخاری‌های نفتی و گازی استفاده می‌کنند.لرستان| پاییز بسیار خوب و پربارشی تاکنون داشته‌ایم