تبلیغات
  • زمان انتشار: 8 بهمن 1399, 12:19
  • / کد خبر: 61128

جزئیات خودکشی دو خواهر جوان در دزفول

جزئیات خودکشی دو خواهر جوان در دزفول رکنا: یک دختر ۱۸ ساله دزفولی با پرتاب خود از روی پل جدید شهر خودکشی کرد. خواهر ۲۰ ساله وی نتوانست خودکشی خود را عملی کند.
احمد شجاعی ریس سازمان پزشکی قانونی می گوید:" درسال گذشته 4055 نفر در اثر خودکشی در کشور فوت کرده‌اند. آقای شجاعی اضافه می کند این آمار در استان‌های غربی بیشتر و رو به افزایش است."
با توجه به اینکه در مدت اخیر خبرهای متعددی درباره خودکشی در استان منتشر شده تا جایی که تسلسل این خودکشی‌ها باعث شده شهروندان نسبت به شنیدن چنین اخباری تقریبا بی‌تفاوت شده‌اند که این امر بیانگر عمق فاجعه است."
بنا به این گزارش "خبرهای خودکشی که به لطف رسانه‌ها انعکاس می‌یابد از خودسوزی جوانی که دکه او توسط شهرداری جمع‌آوری شده یا مردی که به دلیل فقر و بدبختی در ملاشیه اهواز دختر و پسر دلبند خود را در ملاء عام می‌کُشد، سپس به زندگی خود پایان می‌دهد یا جوانی که به دلیل بیکاری خود را جلوی قطار می‌اندازد و به طرز فجیعی به استقبال مرگ می‌رود. یا همین چند روز گذشته زنی که به خاطر بیکاری همسرش او را به ضرب گلوله می‌کشد و بعد از آن به زندگی خود پایان می‌دهد."
این گزارش از خودسوزی جوانی در منطقه دارخوین که از محل کار خود اخراج شده بود و ده‌ها مثال دیگر بیانگر رشد این پدیده خطرناک در این استان می‌باشد، خبر داده است.
مهمترین عوامل این پدیده در استان ناهنجاری ناشى از اثرات باقی مانده از جنگ، سوء مدیریت، سطح بالای بی‌سوادی و مسائلی دیگر عنوان شده است.
از عوامل دیگر، از فقر و بیکاری در ثروتمندترین استان کشور و دادن نسبت مهمی از اشغال در دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی به نیروی کار غیر بومی ذکر شده است.
بنا به این گزارش، دریافت حقوق‌های بسیار بالا از سوی بخشی از شاغلان در برخی شرکت‌ها از جمله شرکت‌های نفتی در کنار سطح گسترده‌ای از افرادی که با درآمدهای بسیار بسیار پایین یا ناچیز باعث شده شکاف اجتماعی نسبتا محسوسی بین افراد جامعه ظاهر شده و در نتیجه احساس محرومیت نسبی در بین افراد بیکار مضاعف و تشدید شده است. این احساس محرومیت در افزایش آمار خودکشی بسیار تاثیر گذار می باشد".

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
انجام بیش از 4 هزار آزمایش کنترل کیفی آب در لنجانکتاب «تاریخ آب و فاضلاب اصفهان» منتشر شدسرهنگ محمدی: ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به اصفهان/صدور مجوز تردد تنها برای امور ضروریآمار کرونا قزوین ۱۰ اسفند؛ بدون فوتی و ۶۷ ابتلای جدیدتوقیف 305 تاکسی با "تخلفات کرونایی" / 90 درصد رانندگان پروتکل‌ها را رعایت می‌کنندثبت ابتلای ۹۹ نفر جدید به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستانخرید و فروش گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی ممنوع استآمار کرونا البرز ۱۰ اسفند؛ ۳ فوتی و ۲۱ ابتلای جدیدجزییات یک اکتشاف جدید در ساخت و سازهای مقبره‌الشعرای تبریزکرونای انگلیسی به کاشان رسید / ۲ مورد قطعی مبتلا به ویروس شناسایی شدکودک آزاردیده سبزواری جراحی شد/ قطع انگشت کودک بر اثر جراحت شدیدآمار کرونا اردبیل ۱۰ اسفند؛ بدون فوتی و ۲۵ ابتلای جدیدبستری ۱۶۰ بیمار مثبت و مشکوک به کرونا در لرستان/ یک روز بدون فوتی دیگراحتمال شیوع موج جدید کرونا در سیستان و بلوچستان / کاهش رعایت دستورالعمل‌ها به ۶۰ درصد‌چشم امید صنعت سوارکاری به حمایت‌های دولتی/چرا دولت حمایت نمی‌کند؟پارچه هست، اما گران!تورهای عشایری داخلی و بین المللی در بهار 1400برگزار می شودماجرای حمله ۳ سگ به ۲ کودک در پارکی در تهران؛ موضع پلیس در قبال سگ‌گردانی چیست؟!فارس در وضعیت زرد و نارنجی کرونایی / تعداد مبتلایان ویروس انگلیسی رو به افزایش استابتلا یک کودک ۱۰ ساله به ویروس کرونا انگلیسی در قم۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافتزلزله ۴.۴ ریشتری سراب مصدومی نداشتبازارهای شلوغ کرمانشاه فرش قرمزی برای شیوع کرونا / سرعت انتشار ویروس انگلیسی بسیار بالاستقیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه ۱۰ اسفندماه + جدولقیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول