تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 بهمن 1399, 10:35
  • / کد خبر: 60962

فعالیت تالارها در کرمانشاه تنها با ۳۰ درصد ظرفیت مجاز است

فعالیت تالارها در کرمانشاه تنها با ۳۰ درصد ظرفیت مجاز است معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: براساس مصوبه ستاد کرونا فعالیت تالارها در استان کرمانشاه تنها با ۳۰درصد ظرفیت مجاز است.
ابراهیم شکیبا، اظهار داشت: شهرستان‌ها تا کنون در کنترل اپیدمی کرونا بسیار خوب عمل کردند و با توجه به شرایط موجود نیز نظارت و پایش دقیق باید توسط مدیران شبکه‌ها انجام شود.
وی عنوان کرد: پیگیری بیماران مثبت و افرادی که در مواجه نزدیک با این بیماران بوده‌اند باید به صورت مستمر صورت بگیرد و پیگیری این افراد در روزهای تعیین شده به دقت انجام شود. 
شکیبا با بیان اینکه خوشبختانه مشکل تأمین کیت رپید تست در استان نداریم گفت: در برخی شبکه‌ها با وجود افزایش تست‌های انجام شده در ثبت سامانه با مشکل مواجه هستند و باید آزمایش‌های پی سی آر انجام شده و روزهای پیگیری به صورت دقیق در سامانه سیب ثبت شود. 
وی با اشاره به اینکه اخذ تعهدنامه از افراد مبتلا و آموزش مداوم افراد بیمار و خانواده آن‌ها مد نظر قرار گیرد افزود: نظارت بر نقاط پرخطر و اماکن تجمعی نباید فراموش شود و باید در تالارها، دفاتر پیشخوان، نانوایی‌ها و پلیس 10+ بازرسی‌ها تشدید و در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها با آن‌ها برخورد شود.
شکیبا عنوان کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، بازگشایی تالارها تنها با 30 درصد ظرفیت امکان‌پذیر است و درصورت برگزاری مراسم با بیش از 30 درصد ظرفیت به طور حتم به مراجع قضایی اطلاع داده خواهد شد.
 شکیبا گفت: با اقدامات انجام شده در شهرهای مرزی استان، هیچ مسافری در صورت نداشتن تأییدیه آزمایش پی سی آر یا رپید تست امکان ورود به کشور را نخواهد داشت. 
وی افزود: توجه به این مسئله در شهرستان قصرشیرین و مرزهای پرویزخان و خسروی به بهترین نحو در حال انجام است و در شوشمی و شیخ صله نیز با وجود اینکه تردد زیادی صورت نمی گیرد باید با حساسیت بیشتری انجام شود.
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه عنوان کرد: به طور قطع مردم با جدی گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، نقش بسیار مهمی در قطع زنجیره کرونا خواهند داشت.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
انجام بیش از 4 هزار آزمایش کنترل کیفی آب در لنجانکتاب «تاریخ آب و فاضلاب اصفهان» منتشر شدسرهنگ محمدی: ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به اصفهان/صدور مجوز تردد تنها برای امور ضروریآمار کرونا قزوین ۱۰ اسفند؛ بدون فوتی و ۶۷ ابتلای جدیدتوقیف 305 تاکسی با "تخلفات کرونایی" / 90 درصد رانندگان پروتکل‌ها را رعایت می‌کنندثبت ابتلای ۹۹ نفر جدید به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستانخرید و فروش گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی ممنوع استآمار کرونا البرز ۱۰ اسفند؛ ۳ فوتی و ۲۱ ابتلای جدیدجزییات یک اکتشاف جدید در ساخت و سازهای مقبره‌الشعرای تبریزکرونای انگلیسی به کاشان رسید / ۲ مورد قطعی مبتلا به ویروس شناسایی شدکودک آزاردیده سبزواری جراحی شد/ قطع انگشت کودک بر اثر جراحت شدیدآمار کرونا اردبیل ۱۰ اسفند؛ بدون فوتی و ۲۵ ابتلای جدیدبستری ۱۶۰ بیمار مثبت و مشکوک به کرونا در لرستان/ یک روز بدون فوتی دیگراحتمال شیوع موج جدید کرونا در سیستان و بلوچستان / کاهش رعایت دستورالعمل‌ها به ۶۰ درصد‌چشم امید صنعت سوارکاری به حمایت‌های دولتی/چرا دولت حمایت نمی‌کند؟پارچه هست، اما گران!تورهای عشایری داخلی و بین المللی در بهار 1400برگزار می شودماجرای حمله ۳ سگ به ۲ کودک در پارکی در تهران؛ موضع پلیس در قبال سگ‌گردانی چیست؟!فارس در وضعیت زرد و نارنجی کرونایی / تعداد مبتلایان ویروس انگلیسی رو به افزایش استابتلا یک کودک ۱۰ ساله به ویروس کرونا انگلیسی در قم۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافتزلزله ۴.۴ ریشتری سراب مصدومی نداشتبازارهای شلوغ کرمانشاه فرش قرمزی برای شیوع کرونا / سرعت انتشار ویروس انگلیسی بسیار بالاستقیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در بوشهر؛ یکشنبه ۱۰ اسفندماه + جدولقیمت مسکن امروز اصفهان ۱۰ اسفند+ جدول