تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 بهمن 1399, 09:17
  • / کد خبر: 60766

شهردار رفسنجان:

کیفیت بد آب رفسنجان کار توسعه فضای سبز را دشوار کرده است

کیفیت بد آب رفسنجان کار توسعه فضای سبز را دشوار کرده است  شهردار رفسنجان گفت: شهر رفسنجان بدترین کیفیت آب از نظر شوری و املاح دارد و به همین دلیل کار توسعه فضای سبز و نگهداری سخت است.

محمد مختاری یکشنبه شب در جلسه هماهنگی روز درختکاری اظهار داشت: در فضای سبز رفسنجان ۱۱ حلقه چاه آب وجود دارد که آب فضای سبز رفسنجان را تأمین می‌کنند.

وی افزود: این ۱۱ حلقه چاه با دبی‌های مختلف آب را استخراج می‌کنند و در استان کرمان شهر رفسنجان بدترین کیفیت آب از نظر شوری و املاح دارد و به همین دلیل کار توسعه فضای سبز و نگهداری سخت است.

وی بیان کرد: سرانه فضای سبز در رفسنجان ۱۸.۲ مترمربع است به عبارتی ۳۱۰ هکتار فضای سبز شهری داریم که خارج از فضاهای داخل ادارات و منازل است‌.

شهردار رفسنجان افزود: فصای سبز شهرداری رفسنجان شامل کمربندهای سبز، پارک‌ها و فضای سبزهای حاشیه‌ای یا نواری است که توسط شهرداری نگهداری می‌شوند.

مختاری با اشاره به اینکه حرکت به سمت کاشت گونه‌های سازگار در برنامه‌های شهرداری بوده و هست، تصریح کرد: طی ۱۰ سال گذشته رفسنجان جزو ۲۰ شهر کشور است که طرح مطالعات شبکه مستقل آب رسانی فضای سبز را در حال اجرا دارد که بخشی از آن اجرا شده است.

وی ادامه داد: نیاز بود مخازن به عنوان نگهداری کننده آب استفاده شوند که طی ۲ سال اخیر منبع ۲ هزار متر مکعبی آب احداث شده و از سمت میدان امام حسین (ع) تا میدان قدس خط لوله اجرا خواهد شد و روزهای آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

شهردار رفسنجان در رابطه با درختکاری گفت: دو سال گذشته ۱۰۰ هزار نهال در سطح شهر توزیع و کاشته شد و سال گذشته هم در اسفند ۱۲ هزار اصله کاشته شد و امسال هم حداقل ۱۰ هزار اصله نهال در اسفند ماه بین همشهریان توزیع می‌شود.

مختاری گونه‌های کاشته شده را کاج، زبان گنجشک، افرا، اقاقیا و سرو برشمرد و افزود: امسال غیر از این گونه‌ها گونه درخت میوه هم در برنامه داریم و ۲ هزار اصله نهال کاری خواهد شد.

وی اظهار کرد: در ورودی‌های شهر از سمت یزد و کرمان فضاسازی انجام شده است و گونه سرو شیرازی هم کشت خواهد شد و ۱۱ کارشناس فضای سبز در شهرداری فعالیت دارند که در راستای درختکاری از نظرات کارشناسی آنها استفاده می‌شود.


منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| اعزام گروه مبلغین موسسه دارالزهرا ء (س) به هرمزگانکرونای انگلیسی به قم رسیدقم| مسمومیت ۱۸نفر در شهر دستجرد با گاز COامکان تحصیل دانشجویان افغانستانی در رشته های حوزه مدیریت شهری در مشهد فراهم می شودتوزیع 1200 بسته اقلام غذایی در گام دوم رزمایش کمک مومنانهکابوس خیز چهارم ویروس کرونا در قم /مردم با ماسک و پروتکل‌های بهداشتی بیگانه شده‌اند‌افزایش ۱۰ برابری مراجعات به مراکز بهداشتی اهواز/ جز با تعطیلی کامل خوزستان نمی‌توانیم وضعیت را کنترل کنیماستفاده از ظرفیت های هنری در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ضروریستبرگزاری نشست خبری مجازی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سخنگوی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندرانآخرین آمار وضعیت کرونا در استان مازندران / چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹دسترسی به فرودگاه بین المللی اصفهان ایمن تر و سریع تر شدشناسایی ۲۳۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان اصفهانموج چهارم کرونا، از نوع انگلیسی، بی رحم و فاجعه بار خواهد بودبرقراری برق ۱۵ روستای بخش پادنای سمیرم۸۶ درصد سد زاینده‌ رود آب نداردشناسایی سومین بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در اصفهانسفر‌های نوروزی در چارچوب شیوه‌نامه‌های بهداشتیدهیاری های خراسان رضوی سروسامان می گیرندتعداد موارد ابتلا به کرونای انگلیسی در مشهد به ۶ نفر رسیدآمار کرونا البرز ۶ اسفند؛ ۲ فوتی و ۴۴ ابتلای جدید۹ مورد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در بیرجند شناسایی شدشستشوی630 هزار متر مکعب مخازن آب در استان اصفهانفعالیت ۱۷۸ تشکل مردم نهاد در شهرستان مشهدآمار کرونا اردبیل ۶ اسفند؛ یک فوتی و ۳۵ ابتلای جدید۴۴ بیمار جدید مشکوک به کرونا در البرز بستری شدند