تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 بهمن 1399, 08:15
  • / کد خبر: 60739

گره کور بازگشایی هتل تاریخی "بیستون" کرمانشاه

گره کور بازگشایی هتل تاریخی "بیستون" کرمانشاه حدود دو دهه‌ای می‌شود که هتل تاریخی بیستون کرمانشاه تعطیل شده است.
 هتلی با معماری بسیار زیبا که باتوجه به موقعیت مکانی خوبی که دارد، هرساله می تواند پذیرای گردشگران زیادی باشد، اما طی این سالها مالکش بنا به دلایلی درهای آن را به روی گردشگران بسته است.
اگرچه مسئولین میراث فرهنگی باتوجه به اهمیت این بنای تاریخی ثبت ملی شده بارها پیگیری هایی را برای بازگشایی آن داشته‌اند، اما تاکنون بی فایده بوده و حتی سال گذشته هم استاندار کرمانشاه دستور داد تا موانع پیش روی راه اندازی دوباره این هتل قدیمی برداشته شود.
در این راستا مسئولین میراث فرهنگی نیز رایزنی هایی را با مالک بنا داشتند و نتیجه این شد که این هتل تاریخی دوباره فعال شود، اما علیرغم گذشت یکسال هنوز این اتفاق نیفتاده است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان در پاسخ به چرایی بی نتیجه ماندن مذاکرات انجام شده با مالک این بنا در گفت و گو با ایسنا، گفت: سال گذشته بنا به دستور استاندار مذاکراتی را با مالک این بنا انجام دادیم تا دوباره بازگشایی شود.
وی تصریح کرد: در مذاکراتی که داشتیم، مالک درخواست ها و شروطی برای بازگشایی این بنای تاریخی اقامتی داشت که برخی از این شروط مربوطه به اداره کل میراث فرهنگی و برخی از آنها هم مربوط به شهرداری بود.
قادری افزود: شروطی که درحوزه میراث فرهنگی بود را پذیرفتیم، اما برخی از شروط هم مربوط به حوزه شهرداری است که بنا به گفته مسئولین شهرداری قابل اجرایی شدن نیست.
وی گفت: مالک بنا در نظر دارد بخشی از این هتل را بدون اینکه عوارضی پرداخت کند، تجاری سازی کند، اما مسئولین شهرداری اعلام کردند که این موضوع برخلاف قوانین و مقررات آنهاست و قابل اجرا نیست.
مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: با چنین شرایطی که پیش آمده و شروط سفت و سختی که مالک بنا در نظر گرفته، بعید به نظر می رسد بتوان در این زمینه به تفاهمی رسید تا بتوانیم  دوباره شاهد بازگشایی این هتل تاریخی زیبا باشیم.
وی تاکید کرد: میراث فرهنگی تمام تلاش خود را برای برای بازگشایی هتل بیستون انجام داد، اما با شرایطی که مالک گذاشته به نتیجه‌ای نرسیدیم.
به گفته این مسئول، نگهدای مناسبی که تاکنون توسط مالک از بنای این هتل تاریخی انجام گرفته، باعث شده تا در معرض تخریب قرار نگیرد.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| اعزام گروه مبلغین موسسه دارالزهرا ء (س) به هرمزگانکرونای انگلیسی به قم رسیدقم| مسمومیت ۱۸نفر در شهر دستجرد با گاز COامکان تحصیل دانشجویان افغانستانی در رشته های حوزه مدیریت شهری در مشهد فراهم می شودتوزیع 1200 بسته اقلام غذایی در گام دوم رزمایش کمک مومنانهکابوس خیز چهارم ویروس کرونا در قم /مردم با ماسک و پروتکل‌های بهداشتی بیگانه شده‌اند‌افزایش ۱۰ برابری مراجعات به مراکز بهداشتی اهواز/ جز با تعطیلی کامل خوزستان نمی‌توانیم وضعیت را کنترل کنیماستفاده از ظرفیت های هنری در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ضروریستبرگزاری نشست خبری مجازی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سخنگوی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندرانآخرین آمار وضعیت کرونا در استان مازندران / چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹دسترسی به فرودگاه بین المللی اصفهان ایمن تر و سریع تر شدشناسایی ۲۳۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان اصفهانموج چهارم کرونا، از نوع انگلیسی، بی رحم و فاجعه بار خواهد بودبرقراری برق ۱۵ روستای بخش پادنای سمیرم۸۶ درصد سد زاینده‌ رود آب نداردشناسایی سومین بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در اصفهانسفر‌های نوروزی در چارچوب شیوه‌نامه‌های بهداشتیدهیاری های خراسان رضوی سروسامان می گیرندتعداد موارد ابتلا به کرونای انگلیسی در مشهد به ۶ نفر رسیدآمار کرونا البرز ۶ اسفند؛ ۲ فوتی و ۴۴ ابتلای جدید۹ مورد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در بیرجند شناسایی شدشستشوی630 هزار متر مکعب مخازن آب در استان اصفهانفعالیت ۱۷۸ تشکل مردم نهاد در شهرستان مشهدآمار کرونا اردبیل ۶ اسفند؛ یک فوتی و ۳۵ ابتلای جدید۴۴ بیمار جدید مشکوک به کرونا در البرز بستری شدند