تبلیغات
  • زمان انتشار: 5 بهمن 1399, 11:34
  • / کد خبر: 60651

کاهش ۵۰ درصدی معاملات خودرو در اراک

کاهش ۵۰ درصدی معاملات خودرو در اراک رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل گفت: با توجه به افزایش قیمت و کاهش توان خرید از سوی مردم، تعداد معاملات خرید و فروش خودرو در اراک با کاهش ۵۰ درصدی مواجه شده است.
حسین نجف آبادی ، اظهار کرد: بازار خودرو در حال حاضر راکد است و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد، یا در حداقل ممکن انجام می‌شود. از طرفی قیمت ها نیز ثبات ندارد و نگرانی در خصوص قیمت در بین مردم ایجاد شده است.
وی با اشاره به تعیین قیمت خودرو از سوی شورای رقابت و فرمول جدیدی که در حوزه قیمت گذاری عنوان شده، افزود: در صورتی که دولت بتواند قیمت ها را در سال جاری ثابت نگه دارد و تا پایان سال افزایش قیمت نداشته باشیم و افزایش قیمت به صورت سالیانه انجام شود، در نهایت امسال افزایش قیمت در بازار به مقدار زیاد ایجاد نمی‌شود. در حال حاضر قیمت کارخانه و بازار اختلاف دوبرابری دارد، همچنین دولت باید خودرو را روزانه و به قیمت روز به مردم تحویل دهد تا دست دلالان غیرقانونی نیز از این بازار کوتاه شود و مردم از نمایندگی خرید کنند و در نهایت شاهد ثبات قیمت در بازار باشیم.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل بیان کرد: از زمان ثبت نام تا تحویل خودرو از سوی کارخانه، قیمت با نوسان روبرو است و همین امر سبب نوسان قیمت در بازار می‌شود، در نتیجه دولت باید تدابیر ویژه ای در این خصوص اتخاذ کند.
نجف آبادی بیان کرد: قیمت خودرو در حال حاضر با چند ماه گذشته اختلاف حدود ۸۰ میلیونی دارد به طوری که قیمت پراید از حدود ۱۷۰ میلیون به حدود۱۰۰ میلیون رسیده است.
وی در خصوص بازگشت قیمت به سایت دیوار ادامه داد: در زمانی که درج قیمت در این سایت‌ها ممنوع شده بود، سایت نمایشگاه‌ها باز بود و مردم از این طریق از قیمت مطلع می‌شدند، جلوگیری از انتشار قیمت و آگهی در سایت دیوار سبب بازگشت اَرامش به بازار خواهد شد چراکه در این سایت هر کس به دلخواه خود قیمت مشخص کرده و بازار را آشفته می‌کند.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل اضافه کرد: معاملات خرید و فروش خودرو در اراک نیز در حال حاضر کاهش ۵۰ درصدی داشته و همین کاهش معاملات نیز در راکد شدن بازار تاثیر داشته است. از طرفی تغییر نرخ ارز بیشتر بر خودروهای خارجی تاثیر دارد.
نجف آبادی ادامه داد: برخی دلالان به صورت غیرقانونی به حوزه خودرو ورود کرده‌اند و مالیاتی هم پرداخت نمی‌کنند و قابل پیگیری نیز نیستند. لازم است این حوزه نیز ساماندهی شود تا مردم با خیال آسوده‌تر بتوانند خرید و فروش واقعی داشته باشند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| اعزام گروه مبلغین موسسه دارالزهرا ء (س) به هرمزگانکرونای انگلیسی به قم رسیدقم| مسمومیت ۱۸نفر در شهر دستجرد با گاز COامکان تحصیل دانشجویان افغانستانی در رشته های حوزه مدیریت شهری در مشهد فراهم می شودتوزیع 1200 بسته اقلام غذایی در گام دوم رزمایش کمک مومنانهکابوس خیز چهارم ویروس کرونا در قم /مردم با ماسک و پروتکل‌های بهداشتی بیگانه شده‌اند‌افزایش ۱۰ برابری مراجعات به مراکز بهداشتی اهواز/ جز با تعطیلی کامل خوزستان نمی‌توانیم وضعیت را کنترل کنیماستفاده از ظرفیت های هنری در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ضروریستبرگزاری نشست خبری مجازی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سخنگوی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندرانآخرین آمار وضعیت کرونا در استان مازندران / چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹دسترسی به فرودگاه بین المللی اصفهان ایمن تر و سریع تر شدشناسایی ۲۳۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان اصفهانموج چهارم کرونا، از نوع انگلیسی، بی رحم و فاجعه بار خواهد بودبرقراری برق ۱۵ روستای بخش پادنای سمیرم۸۶ درصد سد زاینده‌ رود آب نداردشناسایی سومین بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در اصفهانسفر‌های نوروزی در چارچوب شیوه‌نامه‌های بهداشتیدهیاری های خراسان رضوی سروسامان می گیرندتعداد موارد ابتلا به کرونای انگلیسی در مشهد به ۶ نفر رسیدآمار کرونا البرز ۶ اسفند؛ ۲ فوتی و ۴۴ ابتلای جدید۹ مورد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در بیرجند شناسایی شدشستشوی630 هزار متر مکعب مخازن آب در استان اصفهانفعالیت ۱۷۸ تشکل مردم نهاد در شهرستان مشهدآمار کرونا اردبیل ۶ اسفند؛ یک فوتی و ۳۵ ابتلای جدید۴۴ بیمار جدید مشکوک به کرونا در البرز بستری شدند