تبلیغات
  • زمان انتشار: 5 بهمن 1399, 09:40
  • / کد خبر: 60605

سرطان‌های دستگاه گوارش قابل پیشگیری هستند

سرطان‌های دستگاه گوارش قابل پیشگیری هستند یک متخصص داخلی و گوارش گفت: سرطان‌های دستگاه گوارش به عنوان یکی از بیماری‌های جدی، در مراحل اولیه قابل پیشگیری و درمان هستند.
ایرج خسرونیا متخصص داخلی و گوارش، گفت: علت اصلی ابتلا به سرطان‌های معده و دستگاه گوارش، تجمع عفونت‌های مزمن و میکروب‌هایی است که در معده وجود دارند، همچنین ترشح بیش از حد اسید معده و تحریکات متعددی که توسط غذا با مخاط معده وارد محیط دستگاه گوارش می‌شود، منجر به ابتلا به سرطان می شوند.
او گفت: درد ناحیه بالای شکم، حالت تهوع و استفراغ، لاغری، ضعف و بی‌حالی از شایع ترین علائم ابتلا به سرطان معده هستند. به دلیل اینکه در برخی از سرطان‌های دستگاه گوارش اگر دیر به بیمار رسیدگی شود، ممکن است منجر به مرگ او شود، بهتر است به محض بروز مشکلات گوارشی فرد به پزشک متخصص مراجعه کند. سرطان‌های دستگاه گوارش، در مراحل اولیه قابل پیشگیری و درمان هستند.
این متخصص داخلی و گوارش بیان کرد: در مواردی که گوارش شخص دچار مشکل است، تعلل در مراجعه به پزشک و خود درمانی با گیاهان دارویی، صرفا به پیشرفت بیماری کمک می‌کند.
خسرونیا افزود: درمان سرطان‌های داستگاه گوارش توسط جراحی و شیمی درمانی یا رادیوتراپی انجام می‌شود. در صورت تشخیص سریع و به موقع می‌توان مشکل را رفع کرد، اما اگر دیر مراجعه شود سلول‌های سرطانی در دستگاه گوارش فرد پخش شده و کبد را هم درگیر می‌کنند که در این صورت دیگر کار مفید و موثری نمی‌توان انجام داد.
او گفت: رعایت اصول بهداشتی، رژیم غذایی مناسب، مصرف میوه‌ها و سبزیجات، پرهیز از مصرف غذا‌های مانده، مواد غذایی فرآوری شده و غذا‌های دودی، می‌تواند نقش موثری در حفظ سلامت دستگاه گوارش داشته باشد.
تاثیر کرونا بر دستگاه گوارش
خسرونیا تاکید کرد: در برخی از بیماران مبتلا به کرونا، با علائمی مانند اسهال، استفراغ و دل درد مواجه هستیم که این نشان دهنده شدت بیماری و درگیر شدن دستگاه گوارش فرد، همزمان با ابتلا به کرونا است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| اعزام گروه مبلغین موسسه دارالزهرا ء (س) به هرمزگانکرونای انگلیسی به قم رسیدقم| مسمومیت ۱۸نفر در شهر دستجرد با گاز COامکان تحصیل دانشجویان افغانستانی در رشته های حوزه مدیریت شهری در مشهد فراهم می شودتوزیع 1200 بسته اقلام غذایی در گام دوم رزمایش کمک مومنانهکابوس خیز چهارم ویروس کرونا در قم /مردم با ماسک و پروتکل‌های بهداشتی بیگانه شده‌اند‌افزایش ۱۰ برابری مراجعات به مراکز بهداشتی اهواز/ جز با تعطیلی کامل خوزستان نمی‌توانیم وضعیت را کنترل کنیماستفاده از ظرفیت های هنری در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ضروریستبرگزاری نشست خبری مجازی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سخنگوی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندرانآخرین آمار وضعیت کرونا در استان مازندران / چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹دسترسی به فرودگاه بین المللی اصفهان ایمن تر و سریع تر شدشناسایی ۲۳۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان اصفهانموج چهارم کرونا، از نوع انگلیسی، بی رحم و فاجعه بار خواهد بودبرقراری برق ۱۵ روستای بخش پادنای سمیرم۸۶ درصد سد زاینده‌ رود آب نداردشناسایی سومین بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در اصفهانسفر‌های نوروزی در چارچوب شیوه‌نامه‌های بهداشتیدهیاری های خراسان رضوی سروسامان می گیرندتعداد موارد ابتلا به کرونای انگلیسی در مشهد به ۶ نفر رسیدآمار کرونا البرز ۶ اسفند؛ ۲ فوتی و ۴۴ ابتلای جدید۹ مورد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در بیرجند شناسایی شدشستشوی630 هزار متر مکعب مخازن آب در استان اصفهانفعالیت ۱۷۸ تشکل مردم نهاد در شهرستان مشهدآمار کرونا اردبیل ۶ اسفند؛ یک فوتی و ۳۵ ابتلای جدید۴۴ بیمار جدید مشکوک به کرونا در البرز بستری شدند