تبلیغات
  • زمان انتشار: 5 بهمن 1399, 07:07
  • / کد خبر: 60562

تفاوت میان ارائه خدمات درمانی به مردم و سلبریتی‌‌ها؟!

تفاوت میان ارائه خدمات درمانی به مردم و سلبریتی‌‌ها؟! معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برای ما به عنوان پزشک افراد با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند و تیم درمان همواره تمام تلاش خود را می‌‌کنند که بهترین درمان و مراقبت را به همه افراد بستری ارائه کنند.
دکتر فرشاد علامه  در پاسخ به این سؤال که با توجه به کمبود پرستار در کشور، آیا مراقبت‌‌های پزشکی از بیماران مبتلا به کرونا به خوبی انجام می‌‌شود، اظهار کرد: در بیمارستان‌‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از اولویت‌‌های ما، بررسی همین مسئله است؛ ما راندهای سوپروایزری متعددی را به خصوص در بخش‌‌های کرونا داریم و چک‌‌لیست‌‌های مربوط به بخش‌‌های کرونا را تغییر داده‌‌ و به روز کرده‌‌ایم و دائماً نیز بازخورد معالجه این بیماران را دریافت ووضعیت را مطلوب ارزیابی می‌‌کنیم.
وی افزود: سوپروایزرهای ما روی کار پرستاران بخش‌‌های کرونا نظارت می‌‌کنند تا ببینند که آیا اقدامات و درمان‌‌ها و مراقبت‌‌های ارائه شده از سوی پرستاران به بیماران کرونا مطلوب است یا خیر همچنین به دلیل آن‌‌که محدودیت در ورود همراهان بیماران مبتلا کرونا به بخش‌‌های کرونایی وجود دارد، تعدادی از نیروهای داوطلب در غذا دادن به بیمار و امور کمک‌‌بهیاری به پرسنل ما کمک می‌‌کنند که بر عملکرد این افراد نیز نظارت می‌‌شود همچنین ما پزشکان مقیم را در بیمارستان‌‌ها مستقر می‌‌کنیم تا به بیماران سر بزنند و وضعیت‌‌شان را پایش کنند.
وی ادامه داد: همه این اقدامات انجام شده تا ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا به نحو مطلوب‌‌تری صورت بگیرد؛ البته نمی‌‌گوییم این شرایط ایده‌‌آل است اما به هرحال تلاش می‌‌کنیم که وضعیت بهتر شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این سؤال که «چرا کرونای مسئولین و سلبریتی‌‌ها بعضاً به نحو مطلوب‌‌تری درمان می‌‌شود؟» تصریح کرد: نمی‌‌شود این را گفت که سلبریتی‌‌ها زودتر درمان می‌‌شوند. برای ما به عنوان پزشک افراد با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند و تیم درمان همواره تمام تلاش خود را می‌‌کنند که بهترین درمان و مراقبت را به همه افراد بستری ارائه کنند. اصلاً این‌‌طور نیست که کسی را انتخاب کنیم و فقط به او خدمات پزشکی بیشتر و بهتری ارائه کنیم و تمام سعی ما درمان افراد است و هیچ تفاوتی در درمان کردن افراد قائل نمی‌‌شویم.
علامه در پاسخ به شائبه‌‌های ایجاد شده در فضای مجازی مبنی بر ارائه خدمات درمانی بهتر به افراد مشهور افزود: ممکن است یک بیمار نیاز به اقدامات درمانی بیشتری داشته باشد که در این صورت، فرد به بخش مراقبت‌‌های ویژه (ICU) منتقل می‌‌شود. طبعاً در بخش مراقبت‌‌های ویژه خدمات پرستاری و مراقبتی نسبت به بخش بیشتر است زیرا مریض ممکن است بدحال‌‌تر باشد؛ از سوی دیگر تعداد پرستار در ICU به ازای تخت بیمارستانی، بیشتر از بخش‌‌های دیگر است که این امر نیز تابع استانداردهای بین‌‌المللی است. منظور از ارائه خدمات ویژه نیز انتقال بیمار به بخش مراقبت‌‌های ویژه است نه این‌‌که تفاوتی در درمان بیمار وجود داشته باشد. آن‌‌چه برای تمام پزشکان مهم است، حیات بیمار است و تمام تلاش ما نیز این است که در ارائه خدمات درمانی عدالت برقرار شود.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
۸۲ مبتلای جدید کرونا بستری شدنداولین نمایش تالار هنر در دوران کروناآغاز طرح زمستانه کتاب ۹۹، با مشارکت ۹۸ کتابفروشی استان اصفهاناصفهان، بعد از خوزستان در خط اول حمله ویروس کرونای انگلیسی استقیمت مرغ در اصفهان رو به کاهش استچرا از کرونای جهش یافته انگلیسی می ترسیم؟آمار کرونا قم ۱۱ اسفند؛ بدون فوتی و ۲۵ ابتلای جدیدآمار کرونا اصفهان ۱۱ اسفند؛ ۱ فوتی و ۲۸۷ ابتلای جدیدبازار رسولی زاهدان محل عرضه ویروس کرونا؛ خرید عید به جان مردم رحم نمی‌کندپای کرونای انگلیسی هنوز به گلستان باز نشده است/ مردم پروتکل‌ها را رعایت کنندآمار کرونا البرز ۱۱ اسفند؛ ۲ فوتی و ۲۸ ابتلای جدیدبارش‌ها در اصفهان تا امشب ادامه دارد/ کاهش ۳ درجه‌ای دماروستای سلخ قشم از بحران کرونای جهش‌یافته نجات یافت / ۲۲کرونایی خارجی در بندر سلخ قشم قرنطینه شدندبستری 29 و فوت 2 بیمار کرونایی در اردبیلپرداخت ۶ میلیون تومان وام کرونا به تاکسیرانان اصفهانیبستری شدن ۶۷بیمار کرونایی جدید در شبانه روز گذشته در گیلاننوبخت: مردم برای ساماندهی دستفروشان مترو مشارکت کنندوام قرض الحسنه فرش بافان پرداخت می شودگرد و غبار اصفهان ترکیبی از ذرات معدنی، فلزات سنگین و دوده استمحدودیت‌های شبانه در سراسر استان کردستان همچنان برقرار استقیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر امروز ۱۱ اسفند+ جدولوضعیت کرونا در اصفهان زرد و آبی باشد مسافران نوروزی را می‌پذیریمکاهش قیمت خودرو در اهواز / رکود بازار شب عیدآخرین وضعیت بیمارستان کودکان اهواز در شیوع کرونای جهش‌یافتهکلاف متروی شهری اهواز پیچیده‌تر شد / شرکت کیسون حاضر به تحویل کارگاه‌ها نیست