تبلیغات
  • زمان انتشار: 29 دی 1399, 10:35
  • / کد خبر: 59960

چرا موارد سکته قلبی زودرس افزایش یافته است؟

چرا موارد سکته قلبی زودرس افزایش یافته است؟ یک متخصص قلب درباره علل افزایش موارد سکته و ایست قلبی زودرس و مرگ به دلیل مشکلات قلبی را توضیحاتی داد.
 تاماز جاجلوچفلی یک پزشک متخصص قلب می‌گوید دلیل اصلی سکته، نامنظم بودن ضربان قلب یا فیبریلاسیون بطنی است.
این پزشک متخصص تاکید کرد که خطر ابتلا به اختلال در سیستم کار قلب به ویژه در صورت وجود عوارض اکتسابی یا ژنتیکی به شکل قابل توجهی در حال افزایش است.
به عنوان مثال فشار خون بالا، چاقی، ایجاد تصلب شرایین و سکته قلبی، می‌توانند فعالیت الکتریکی قلب را مختل کنند.
این پزشک همچنین بر لزوم دانستن وضعیت سلامتی نزدیکان تأکید کرد و گفت: باید بررسی شود که آیا بیماری قلبی و مرگ زیر پنجاه سال یا سکته‌های قلبی یا مغزی زودرس در آن‌ها وجود دارد یا خیر.
علاوه بر این، ایست قلبی زودرس همیشه با درد قلب همراه نیست زیرا ممکن است فشار خون فرد افت کرده و از هوش برود. در نتیجه، پزشکان وقت کمی برای نجات بیمار دارند.
او توصیه کرد: افراد از ۳۰ سالگی به بعد حتما قلب خود را معاینه کنند، به ویژه آن‌هایی که چاق هستند یا فشار خون بالا دارند.
این پزشک تصریح کرد:افراد از سندرم خستگی مزمن که احتمالاً منجر به بیماری قلبی عروقی می‌شود، خودداری کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| اعزام گروه مبلغین موسسه دارالزهرا ء (س) به هرمزگانکرونای انگلیسی به قم رسیدقم| مسمومیت ۱۸نفر در شهر دستجرد با گاز COامکان تحصیل دانشجویان افغانستانی در رشته های حوزه مدیریت شهری در مشهد فراهم می شودتوزیع 1200 بسته اقلام غذایی در گام دوم رزمایش کمک مومنانهکابوس خیز چهارم ویروس کرونا در قم /مردم با ماسک و پروتکل‌های بهداشتی بیگانه شده‌اند‌افزایش ۱۰ برابری مراجعات به مراکز بهداشتی اهواز/ جز با تعطیلی کامل خوزستان نمی‌توانیم وضعیت را کنترل کنیماستفاده از ظرفیت های هنری در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ضروریستبرگزاری نشست خبری مجازی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سخنگوی ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا مازندرانآخرین آمار وضعیت کرونا در استان مازندران / چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹دسترسی به فرودگاه بین المللی اصفهان ایمن تر و سریع تر شدشناسایی ۲۳۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان اصفهانموج چهارم کرونا، از نوع انگلیسی، بی رحم و فاجعه بار خواهد بودبرقراری برق ۱۵ روستای بخش پادنای سمیرم۸۶ درصد سد زاینده‌ رود آب نداردشناسایی سومین بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در اصفهانسفر‌های نوروزی در چارچوب شیوه‌نامه‌های بهداشتیدهیاری های خراسان رضوی سروسامان می گیرندتعداد موارد ابتلا به کرونای انگلیسی در مشهد به ۶ نفر رسیدآمار کرونا البرز ۶ اسفند؛ ۲ فوتی و ۴۴ ابتلای جدید۹ مورد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در بیرجند شناسایی شدشستشوی630 هزار متر مکعب مخازن آب در استان اصفهانفعالیت ۱۷۸ تشکل مردم نهاد در شهرستان مشهدآمار کرونا اردبیل ۶ اسفند؛ یک فوتی و ۳۵ ابتلای جدید۴۴ بیمار جدید مشکوک به کرونا در البرز بستری شدند