تبلیغات
  • زمان انتشار: 24 دی 1399, 08:12
  • / کد خبر: 59560

جانمایی‌ نامناسب نیروگاه‌های حرارتی قم در آلودگی هوای شهر مؤثر بوده است/افزایش ۱۰ روز هوای ناسالم

جانمایی‌ نامناسب نیروگاه‌های حرارتی قم در آلودگی هوای شهر مؤثر بوده است/افزایش ۱۰ روز هوای ناسالم مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم گفت: جانمایی‌ نامناسب نیروگاه‌های حرارتی قم در مسیر جهت باد در آلودگی هوای شهر مؤثر بوده است.

سید رضا موسوی مشکینی در جمع خبرنگاران در مورد آلودگی هوا در قم اظهار داشت: در سال 96 قانون جامعی تحت عنوان قانون هوای پاک مصوب شد که می‌تواند راهگشا باشد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم افزود: بندهای مختلف قانون به حوزه‌های مختلف زیست ازجمله شهری و معاینه فنی و خودرو و نیروگاه‌ها و استقرار صنایع و کارخانه‌ها پرداخته است و نکات جامعی در آن وجود دارد که اگر به‌خوبی اجرا شود بخش قابل‌توجهی از مشکلات حل می‌شود.

وی با اشاره به آماری از ابتدای سال تا 15 دی‌ماه سال جاری تصریح کرد: امسال 44 روز پاک و 200 روز قابل‌قبول و 35 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 11 روز ناسالم ثبت‌شده است.

موسوی مشکینی بیان کرد: نسبت به سال قبل روزهای ناسالم برای عموم 10 روز افزایش و روزهای پاک 8 روز کم شده است، در سال قبل در دی‌ماه مشکلاتی در آلودگی هوا و تعطیلی مدارس وجود داشت و در یک اجماع نظر قرار شد برای امسال یک ایستگاه سنجش آلودگی هوا راه‌اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 3 ایستگاه ثابت فعال است و راه‌اندازی ایستگاه جدید موقع تأمین اعتبار به فراموشی سپرده شد و همچنان مشکلاتی وجود دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم عنوان کرد: در قانون هوای پاک ما ناظر هستیم و دستگاه‌های دیگر باید مصوبات را اجرایی کنند، با توجه به سردی هوا و پایدار نبودن هوا شاهد آلودگی هوا هستیم.

وی در ادامه گفت: جانمایی‌ نامناسب نیروگاه‌های حرارتی قم در مسیر جهت باد در آلودگی هوای شهر مؤثر بوده است و جهت مخالف باد، آلودگی را به سمت قم و پردیسان می‌آورد.

موسوی مشکینی افزود: البته منبع آلودگی شهر قم فقط نیروگاه‌های حرارتی نیست و منابع مختلف ثابت و متحرک وجود دارد که صنایع شهر قم بخشی از آن است و هنوز صنایعی داریم که در محدوده شهری فعال بوده و باید به شهرک‌های صنعتی منتقل شوند.

در نیروگاه‌های قم از مازوت استفاده نمی‌شود

وی تصریح کرد: خوشبختانه در نیروگاه‌های قم از مازوت استفاده نمی‌شود و گاز و گازوئیل به‌عنوان سوخت مصرف می‌شود و زمانی که مصرف گاز افزایش یابد به سمت فرآورده‌های نفتی می‌روند، در حال حاضر نیز طبق آمار در قم مصرف گاز خانگی 35 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم بیان کرد: در هفته دولت نیروگاه‌های قم به سیستم پایش آنلاین مجهز شد و این رویه، قدم خوبی در رصد وضعیت فعالیت بر اساس استانداردهاست، نیروگاه‌های قم به‌گونه‌ای طراحی شدند که گاز استفاده کنند و پیگیری‌هایی انجام شد تا حداقل سوخت مایع به‌موقع تخصیص یابد و گاز در اولویت باشد.

وی تصریح کرد: موضوع نیروگاه‌ها دارای حساسیت خاص است و فعالان خود اظهاری دارند و پایش نیز به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و اشکالات احصا شده و ابلاغیه صادر می‌شود و برای رفع اشکال، فرصت می‌دهیم.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
مشکلات ساکنین محلات گلبهاربررسی شدقم| افتتاح 5 پروژه گاز رسانی در دهه فجرقم| 80 درصد زکات کشور صرف امور فقرا شدتوضیحی درباره مرگ دام‌ها در رامهرمز در پی مصرف ضایعات نفتیمشاور رسانه ای شهردار سوژه جنجال رسانه ها شدآمار کرونا کاشان ۸ بهمن؛ ۳ فوتی و ۹ ابتلای جدیدبرنامه قطعی برق استان گیلان چهارشنبه 8 بهمن 99جزئیات خودکشی دو خواهر جوان در دزفولفعالیت ۱۴تور غیرمجاز گردشگری در استان مرکزی متوقف شداحتمال بروز موج جدید کرونا در اصفهانضرر ۱۹ میلیاردی صنعت مرغداری اصفهان در یک ماه/ احتمال افزایش قیمت مرغ در شب عیدآخرین جزئیات سانحه تصادف اتوبوس با تریلی در سمنان/ حادثه فوتی نداشت+تصاویرباغ وحش خصوصی ارومیه؛ زخم‌خورده از بی‌مهری‌هابرنامه قطع برق مشهد چهارشنبه8 بهمن 99تشکل‌های ایثارگری، ظرفیتی برای جامعه ایثارگری خراسان رضوی استماهی های موجود در سد شیرین دره ارتباطی با کیفیت آب این سد ندارداردبیل با تهدید بازگشت به وضعیت زرد کرونایی مواجه است؛ آغاز پیک چهارم با ادامه سریال بی‌توجهی‌هارد پای مافیا در فروش زهر زنبور عسلنخستین مرکز توانمندسازی زنان در شهر اصفهان بهره برداری شدباغ پرندگان بندرعباس بازگشایی می‌شودافزایش قیمت شن و ماسه در استان بوشهر/ استانداری: برخورد می‌کنیمماجرای تجمع بازنشستگان در مقابل استانداری مرکزی چه بود؟حکایت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برچسب تخفیف‌های فضایی در خراسان جنوبی/مردم گول تخفیف‌ها را نخورندشهرداری رقم دقیق فروش عمارت اقدسیه را شفاف سازی کند/ ما نمی‌توانیم به حفظ بنا امیدوار باشیم۳۵ مصدوم و ۲ فوتی بر اثر برخورد تریلی حامل سوخت با اتوبوس در سمنان