تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 دی 1399, 12:32
  • / کد خبر: 59487

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان:

کمبود کالای اساسی نداریم اما با گرانی مواجهیم

کمبود کالای اساسی نداریم اما با گرانی مواجهیم سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان گفت: کمبود کالاهای اساسی در بازار را قبول ندارم، اما در برخی کالاهای اساسی با گرانی مواجه هستیم.
اسماعیل نادری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کمبود و نوسانات شدید قیمتی برخی کالاهای اساسی در بازار، اظهار کرد: در بحث روغن از آن چالش اولیه کمبود در بازار، عبور کرده ایم، اما هنوز به فراوانی کالا نرسیده ایم که روغن به میزان کافی در تمام مغازه ها و فروشگاه ها موجود باشد.
وی با تشریح دلایل این مشکل، گفت: به دلیل فاصله ایجاد شده در ورود مواد اولیه به کارخانجات تولید روغن و خالی شدن انبارهای آن و زمان توزیع در بازار، شاهد افزایش شدید قیمت روغن شدیم.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان تاکید کرد: باید قبول کنیم که وقتی بر روی کالایی همچون روغن یارانه پرداخت می کنیم و قیمت محصول نسبت به کشورهای همجوار پایین تر است، احتمال قاچاق روغن نیز وجود دارد، در این شرایط وظیفه کارگروه تنظیم بازار کشور این بود که با واردات دانه های روغنی، تولید روغن داشته باشند.
وی گفت: مشکل تامین مواد اولیه کارخانجات روغن در حال حل شدن است و اما حل نهایی آن شاید دو ماه زمان بر باشد.
نادری درباره اینکه چرا همواره مشکل تامین مواد اولیه کالاهای اساسی و نوسانات قیمتی آن را داریم؟ اظهار کرد: زمانی که دولت یارانه بالایی بر روی محصولی می دهد، احتمال اینکه از چرخه توزیع خارج شود، وجود دارد، بنابراین برای توزیع درست ناچاریم به صورت کنترل شده از شماره کارت ملی استفاده کنیم.
وی تاکید کرد: تا زمانی که تفاوت چند برابری کالا در کشور و کشورهای همجوار داریم، این موضوع همواره وجود دارد که در توزیع دچار مشکل شویم.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان گفت: کمبود کالاهای اساسی در بازار را قبول ندارم اما ایراد به چرخه توزیع نهاده های دامی، دانه های روغنی و مواد اولیه وجود دارد.
وی با بیان اینکه برای مدیریت بازار کالاهای اساسی در استان اصفهان سامانه رهتاب را انتخاب کرده ایم، توضیح داد: از طریق این سامانه زمانی که کالایی دچار محدودیت است می توان به درستی آن را توزیع و در اختیار افراد قرار داد.
نادری افزود: خوشبختانه مردم به اندازه نیاز خود در بازار خرید می کنند و اعتماد در بازار وجود دارد و حفظ شأن مشتری در بازار بسیار مهم و وظیفه ما تنظیم و مدیریت درست بازار است.
وی درباره نوسانات شدید قیمت تخم مرغ در بازار نیز، توضیح داد: در فصل سرما نگهداری تخم مرغ تا حدودی راحت تر است، بنابراین در یک بازه زمانی عرضه تخم مرغ در بازار کم شد و دامن زدن به این شرایط سبب شوک به تقاضا در بازار و برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا و افزایش قیمت و کاهش فراوانی شد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان گفت: خوشبختانه در استان اصفهان زیاد با کاهش فراوانی در بحث تخم مرغ مواجه نیستیم، اما  باید کاهش قیمت داشته باشیم و در تلاشیم چرخه توزیع قیمت ها به تعادل برسد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تخم مرغ با قیمت های حمایتی عرضه می شود، گفت: روزانه بیش از ۵۰ تن تخم مرغ با قیمت های حمایتی در بازار اصفهان عرضه می شود و اکنون در ۵۵۰ نقطه شهرستان اصفهان تخم مرغ با قیمت مصوب توزیع می شود و تا چند روز آینده به تعادل خواهیم رسید.
وی تصریح کرد: خوشبختانه کمبود کالاهای اساسی در بازار نداریم، اما قبول دارم در برخی کالاهای اساسی با گرانی مواجه هستیم، با این وجود در تلاشیم در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و شرکت های تعاونی مصرف کارکنان دولت، کارگران و ... با قیمت های مصوب کالاهای اساسی توزیع شود.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| ضرورت بازنگری تعرفه تلفن ثابتقم|با حمایت از توسعه زیرساخت های مخابراتی کشور، پاسخگوی نیازهای فزاینده حوزه ارتباطات باشیمدسترسی کلانشهرها به بنزین یورو۴آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های طرح اقدام ملی (فروش اقساطی) در شهر جدید گلبهاراجرای طرح "آوای ورزش در همسایگی" درشهر جدید گلبهارقم|دستگاه زباله سوز اهدایی چین آماده نصب استقم| افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیروشهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته استمشکلات بنگاههای اقتصادی فقط تابع مسائل مالی نیست باید به عوامل بروز مشکل درون و بیرون کارگاه نیز توجه شودسفر مشاور و نماینده ی ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اصفهانتوسعه ارتباطات تجاری ایران و ارمنستان با تکیه بر صنعت نمایشگاهی7 هکتار از زمینهای بایر تصفیه خانه فاضلاب ورزنه برای کاشت نهال آماده سازی شدتبدیل سیستم فرایندی تصفیه خانه فاضلاب شهر ورزنه از برکه تثبیت به لاگون هوادهیلوله های فولادی خروجی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب ورزنه تعویض شددر دهه فجر صورت می گیرد؛ افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهانروزگار تلخ بیماران دیابتی در گلستان / ‌کمبود انسولین در داروخانه‌ها‌ بیماران را سرگردان کردآمار کرونا اصفهان ۶ بهمن؛ ۵ فوتی و ۲۰۰ ابتلای جدیدتخریب ‌بنای تاریخی دیگر در مجاورت میدان امام اصفهان / میراث فرهنگی‌ در کجای این بازی تلخ قرار دارد؟قیمت جدید مسکن در مناطق مختلف تهران۳ هفته آینده کرونا در اصفهان اوج می گیرددهقان فداکار؛ این بار ۱۴سالهجزئیاتی از قتل کارمند اداره گاز در تبریز/ رد هرگونه ارتباط قتل با شغل اداری مقتولممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل؛ ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شدواکنش آموزش و پرورش قزوین به ماجرای تنبیه بدنی دانش‌آموز روستاییکاهش نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت مسکن نخواهد گذاشت