تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 دی 1399, 09:35
  • / کد خبر: 59440

ترفند‌های خانگی برای بررسی سلامت ریه‌ها

ترفند‌های خانگی برای بررسی سلامت ریه‌ها ریه‌ها بیش از سایر اعضای بدن تحت تأثیر نوع جدید ویروس کرونا قرار دارند، به همین دلیل بررسی سلامت آن‌ها بسیار ضروری است.
معاینه ریه ضروری است، اما همه بیماران همیشه توانایی انجام سی تی اسکن ریه‌ها را ندارند.
مدیک فروم، یک سایت پزشکی، روشی را برای بررسی ریه‌ها در خانه بدون مراجعه به پزشک ارائه کرده است.
روشی آسان برای بررسی سلامت ریه در خانه
ابتدا می‌توانیم حجم ریه‌ها را بررسی کنیم. برای آقایان باید بین ۳/۳ لیتر و برای خانم‌ها ۳/۲ لیتر باشد. بررسی این شاخص در خانه آسان است.
اولین کار برداشتن و باد کردن یک بادکنک قبل از آزمایش است؛ این کار باعث کشش بیشتر بادکنک می‌شود، سپس بادکنک را با یک بازدم باد کنید. در حالت ایده آل، قطر شکل باید حداقل ۱۵ سانتی متر باشد. اگر از این شاخص کمتر باشد، به احتمال زیاد مشکلاتی در ریه‌ها وجود دارد که البته نمی‌تواند صرفا نشانه ابتلا به کرونا باشد.
همچنین می‌توانید روش دیگری انجام دهید و گردن خود را با دستانتان قفل کنید. آیا شما قادر به انجام این کار بدون مشکل هستید؟ این بدان معناست که همه چیز خوب است، اما اگر طول انگشتان کافی نباشد، می‌توانیم بگوییم که شما دچار چاقی هستید و این بیماری بر عملکرد ریه‌ها تأثیر می‌گذارد.
برخی معتقدند که هیچ ارتباطی بین چاقی و بیماری‌های ریوی وجود ندارد، اما اینگونه نیست؛ زیرا به دلیل وزن اضافی، سیستم تنفسی فشرده می‌شود که این امر موجب حبس نفس در حالت خواب خواهد شد.
اندازه گیری اکسیداسیون نبض
اندازه گیری اکسیداسیون نبض را می‌توان در خانه با یک دستگاه جیبی انجام داد. این دستکاه را روی انگشت خود قرار دهید و آن را روشن کنید، دستگاه هنگام روشن شدن دو نشانگر را نشان می‌دهد؛ ضربان قلب و میزان اکسیژن.

میانگین ضربان قلب باید در هر دقیقه بین ۶۰ تا ۹۰ و میانگین محتوای اکسیژن باید حدود ۹۴ تا ۹۹ باشد؛ اگر اعدادی کمتر از این نشان داده شود، به احتمال زیاد مشکلی وجود دارد. علائم هشدار دهنده دیگر شامل تنگی نفس، سرفه، خواب آلودگی و خستگی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شکایت « جمهور» در قم به روایت تصویر«شکایت جمهور» در قموضعیت جزیره هرمز و قشم به لحاظ کرونا بسیار نگران کننده استبقایای جسد کشف شده در جنگل کردکوی به پزشکی قانونی منتقل شدهوای استان اصفهان تا روز چهارشنبه پایدار استاجرای حرکات نمایشی بر روی آثار تاریخی + فیلمآمار کرونا اصفهان ۲۹ دی؛ ۴ فوتی و ۸۷ ابتلای جدیدبررسی روند مطالعات برنامه جامع "ارتقاء فرهنگ ترافیک" شهر جدید گلبهارقیمت مسکن در مشهد فرو ریختنگرانی مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل؛ وقتی تغییر رنگ‌ها با سهل‌انگاری‌ها بی‌معنی می‌شودتبدیل خانه‌های تاریخی کاشان به مراکز فساد گردشگران؛ شایعه یا واقعیت؟افزایش ۱۵ درصدی ورود مسافران به استان گیلان در شرایط شکننده فعلی نگران کننده استاختلاط آب شرب و فاضلاب در اهواز کذب است / از صحبت‌های مدیرکل محیط زیست ‌اشتباه برداشت شد‌نرخ جدید کمیسیون بنگاه‌های املاک در لرستان اعلام شدچه اقدامی می توان برای احیای تالاب گاوخونی انجام داد؟قیمت گوشت و مرغ در بازار امروز ۲۹ دی‌ + جدولقیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران۱۰ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونا / سفر به مازندران مساوی بازی با مرگفرماندار اردستان: پرونده کارخانه تعطیل‌شده فرش به دیوان عدالت اداری رسیدبازداشت زنان آوازخوان یک کلیپ در کرمانشاهکاهش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه/ ۸۰ گونه از پرندگان مهاجر در کرمانشاه وجود داردصف نان و داستان تلخ بی‌کفایتی مسئولان در شرق کشور / صف‌های طولانی نان در سیستان و بلوچستان از کجا آب می‌خورد؟کودک آزاری پسربچه خرمشهری را راهی بیمارستان کرد/ پدر او دستگیر شدقم| همایش سربازان حاج قاسم به روایت تصویر«خانه عروسک» بار دیگر با تمدید اجرا در حوزه هنری قم به روی صحنه می‌رود