تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 دی 1399, 08:46
  • / کد خبر: 59426

حکایت کمبود مسکن و وفور خانه های خالی در بیرجند

حکایت کمبود مسکن و وفور خانه های خالی در بیرجند در حالی ۲ هزار خانه خالی در مرکز خراسان جنوبی وجود دارد که مردم از نبود خانه اجاره‌ای گلایه دارند.
 با هزار امید و آرزو و با همه مشکلات اقتصادی دست به دست یکدیگر می‌دهند تا زندگی مشترک خود را زیر یک سقف آغاز کنند، اما به یک باره همه آرزوهایشان بر باد می‌رود و رویا‌های دو نفره‌شان یکی یکی پر پر می‌شود.
آنها برای تشکیل زندگی مشترک باید خانه‌ای داشته باشند و این روز‌ها وقتی به دنبال خانه اجاره‌ای می‌روند پشت شیشه بیشتر مشاوران املاک درج شده "خانه استیجاری نداریم" و یا "قیمت کرایه خانه بسیار بالاست".
آری این روز‌ها حکایت خانه استیجاری حکایتی سخت و دست نیافتنی برای مردم بیرجند شده است. حکایتی که دغدغه بسیاری از خانواده‌ها است. مستاجرانی که از سویی صاحبخانه با افزایش قیمت کرایه آن‌ها را جواب کرده و از سویی دیگر نمی‌توانند خانه استیجاری دیگری برای خود پیدا کنند.
این روز‌ها مستاجران دل پر دردی دارند و در دفاتر مشاوران املاک خبری از خرید و فروش خانه نیست. مستاجران نیز کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفته و از این مشاور املاک به آن مشاور املاک می‌روند به امید اینکه خانه‌ای برای کرایه پیدا کنند.
یکی از شهروندان بیرجندی که دو فرزند دارد گفت: از یک ماه قبل صاحبخانه ما را جواب کرده و می‌گوید یا ۲۰۰ هزار تومان به اجاره قبلی اضافه کنید با برای خود به دنبال خانه جدید باشید.
او با بیان اینکه یک ماه است در به در به دنبال خانه مستاجری هستم، اما خانه‌ای نیست، گفت: مانده‌ایم در یک ماهی که صاحبخانه ما را فرصت داده چگونه باید خانه کرایه‌ای پیدا کنیم؟
زوج جوانی که گویا می‌خواهند زندگی مشترک خود را آغاز کنند گفتند: در این شهر با این عظمت با وجود ساختمان سازی‌های زیاد چگونه است که خانه‌ای برای کرایه نیست. از دو ماه قبل به دنبال خانه کرایه‌ای هستیم، اما خانه‌ای با قیمت مناسب پیدا نکرده ایم.
یکی از مشاوران املاک نیز با تایید اینکه متاسفانه خانه‌ای برای کرایه نیست گفت: متاسفانه برخی از مردم به گرفتن کرایه مناسب قانع نیستند و ترجیح می‌دهند خانه آن‌ها خالی بماند تا اینکه به مستاجر بدهند.
او افزود: روزی نیست که مردم برای خانه کرایه‌ای به ما مراجعه نداشته باشند، اما جواب ما "خانه خالی نداریم" است و این درحالی است که در بیرجند خانه‌های خالی زیادی وجود دارد.
اربابی رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان بیرجند گفت: دو هزار خانه خالی در مرکز استان وجود دارد که این خانه‌ها در حال ساخت یا در حال فروش هستند.
او افزود: مردم بیشتر روی ملک سرمایه‌گذاری می‌کنند و به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند تا بتوانند آن را در روز‌های اوج به فروش برسانند به همین دلیل نسبت به کرایه دادن اقدام نمی‌کنند.
اربابی بیان کرد: متقاضی برای خانه اجاره‌ای وجود دارد، اما مالکان خانه خود را اجاره نمی‌دهند چرا که بیشتر ملک را برای فروش خالی می‌گذارند و از سویی دیگر کرایه خانه‌ها گران و سرسام آور است و خانه اجاره‌ای به ندرت گیر می‌آید.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان بیرجند عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت خرید و فروش تقریبا راکد است و اجاره‌های بالا مردم را آزار می‌دهد و صدای همه درآمده است.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| ضرورت بازنگری تعرفه تلفن ثابتقم|با حمایت از توسعه زیرساخت های مخابراتی کشور، پاسخگوی نیازهای فزاینده حوزه ارتباطات باشیمدسترسی کلانشهرها به بنزین یورو۴آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های طرح اقدام ملی (فروش اقساطی) در شهر جدید گلبهاراجرای طرح "آوای ورزش در همسایگی" درشهر جدید گلبهارقم|دستگاه زباله سوز اهدایی چین آماده نصب استقم| افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیروشهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته استمشکلات بنگاههای اقتصادی فقط تابع مسائل مالی نیست باید به عوامل بروز مشکل درون و بیرون کارگاه نیز توجه شودسفر مشاور و نماینده ی ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اصفهانتوسعه ارتباطات تجاری ایران و ارمنستان با تکیه بر صنعت نمایشگاهی7 هکتار از زمینهای بایر تصفیه خانه فاضلاب ورزنه برای کاشت نهال آماده سازی شدتبدیل سیستم فرایندی تصفیه خانه فاضلاب شهر ورزنه از برکه تثبیت به لاگون هوادهیلوله های فولادی خروجی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب ورزنه تعویض شددر دهه فجر صورت می گیرد؛ افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهانروزگار تلخ بیماران دیابتی در گلستان / ‌کمبود انسولین در داروخانه‌ها‌ بیماران را سرگردان کردآمار کرونا اصفهان ۶ بهمن؛ ۵ فوتی و ۲۰۰ ابتلای جدیدتخریب ‌بنای تاریخی دیگر در مجاورت میدان امام اصفهان / میراث فرهنگی‌ در کجای این بازی تلخ قرار دارد؟قیمت جدید مسکن در مناطق مختلف تهران۳ هفته آینده کرونا در اصفهان اوج می گیرددهقان فداکار؛ این بار ۱۴سالهجزئیاتی از قتل کارمند اداره گاز در تبریز/ رد هرگونه ارتباط قتل با شغل اداری مقتولممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل؛ ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شدواکنش آموزش و پرورش قزوین به ماجرای تنبیه بدنی دانش‌آموز روستاییکاهش نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت مسکن نخواهد گذاشت