تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 دی 1399, 11:59
  • / کد خبر: 59336

کاهش ۴۰ درصدی تست‌های مثبت کرونا در خراسان رضوی/مراعات نکنیم بیماری تشدید می‌شود

کاهش ۴۰ درصدی تست‌های مثبت کرونا در خراسان رضوی/مراعات نکنیم بیماری تشدید می‌شود با کاهش ۴۰ درصدی تست‌های مثبت کرونا در خراسان رضوی روزانه ۶۰۰ مورد آزمایش پی. سی. آر بر روی بیماران با علائم مشکوک آلودگی به ویروس کرونا که به مراکز خدمات جامع سلامت این دانشگاه مراجعه می‌کنند انجام می‌شود.
محمدحسن درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت:هم‌اکنون با کاهش 40 درصدی تست‌های مثبت کرونا در خراسان رضوی روزانه 600 مورد آزمایش پی. سی. آر بر روی بیماران با علائم مشکوک آلودگی به ویروس کرونا که به مراکز خدمات جامع سلامت این دانشگاه مراجعه می‌کنند انجام می‌شود.
وی افزود: در زمان اوج همه‌گیری کرونا تعداد این آزمایش‌ها روزانه افزون بر 2 هزار مورد در بخش سرپایی بود.
مدیر توسعه شبکه و ارتقا سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ همچنین به اختصاص 10 هزار کیت "رپیت تست" یا آزمایش رایگان سریع کرونا به دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سوی وزارت بهداشت اشاره و بیان کرد : همه موارد آزمایش در حوزه بهداشت بطور رایگان انجام می‌شوند.
مدیر توسعه شبکه و ارتقا سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همه شهروندانی که قصد سفر برون ‌شهری دارند باید پیش از سفر ، در مراجعه به آزمایشگاه‌های بخش خصوصی در خصوص آلودگی به ویروس کرونا آزمایش بدهند.
در طرح شهید سلیمانی که از نیمه دوم آبان ماه امسال در حال اجراست دو تیم مراقبتی رهگیری و مراقبت در منزل فعال است که تیم رهگیری با حضور بهورزان و داوطلبان سلامت اعم از هلال احمر، بسیج مردمی و غیره فعال است و این تیم موارد مشکوک و مثبت را شناسایی کرده و اقدامات لازم و خدمات موردنیاز را ارائه می‌دهند.
اگر فرد علامت‌دار باشد از وی تست رپید گرفته می‌شود و اگر هم مشکل معیشتی داشت در اختیار تیم حمایتی قرار می‌گیرد.
همچنین تیم مراقبت در منزل هم شامل یک پزشک و پرستار بوده که این تیم در مواردی که تیم مراقبت رهگیری درخواست مراجعه به منزل فرد بیمار می‌کند حاضر می‌شود و در مواردی که فرد بیمار در منزل قابل درمان باشد اقدامات لازم را انجام می‌دهد و مواردی هم که نیاز به انتقال به بیمارستان باشد این کار را با همکاری اورژانس 115 انجام می‌دهد.
 به ازای هر پایگاه سلامت دو تیم رهگیری و به ازای هر مرکز منتخب یک تیم رهگیری داریم و بیش از 300 پایگاه در حوزه تحت پوشش فعال است و تاکنون 27 هزار و 110 نفر توسط تیم‌های رهگیری کنترل شدند.
کاهش آمار ابتلا به کرونا در مشهد و دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی به‌دلیل همکاری شایسته مردم در آذر ماه و همکاری بالای 70 درصدی آنان در عمل درست اضلاع مثلث سلامت (رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک) بوده؛ اگر همین همراهی قابل تقدیر مردم با خادمان حوزه سلامت تداوم یابد می‌توانیم مانع از رقم خوردن زمستان سیاهی که سازمان بهداشت جهانی هشدار داده در شهر، استان و کشور خود بشویم و بتوانیم  به‌زودی زود جشن ریشه‌کنی ویروس منحوس کرونا را بگیریم.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شکایت « جمهور» در قم به روایت تصویر«شکایت جمهور» در قموضعیت جزیره هرمز و قشم به لحاظ کرونا بسیار نگران کننده استبقایای جسد کشف شده در جنگل کردکوی به پزشکی قانونی منتقل شدهوای استان اصفهان تا روز چهارشنبه پایدار استاجرای حرکات نمایشی بر روی آثار تاریخی + فیلمآمار کرونا اصفهان ۲۹ دی؛ ۴ فوتی و ۸۷ ابتلای جدیدبررسی روند مطالعات برنامه جامع "ارتقاء فرهنگ ترافیک" شهر جدید گلبهارقیمت مسکن در مشهد فرو ریختنگرانی مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل؛ وقتی تغییر رنگ‌ها با سهل‌انگاری‌ها بی‌معنی می‌شودتبدیل خانه‌های تاریخی کاشان به مراکز فساد گردشگران؛ شایعه یا واقعیت؟افزایش ۱۵ درصدی ورود مسافران به استان گیلان در شرایط شکننده فعلی نگران کننده استاختلاط آب شرب و فاضلاب در اهواز کذب است / از صحبت‌های مدیرکل محیط زیست ‌اشتباه برداشت شد‌نرخ جدید کمیسیون بنگاه‌های املاک در لرستان اعلام شدچه اقدامی می توان برای احیای تالاب گاوخونی انجام داد؟قیمت گوشت و مرغ در بازار امروز ۲۹ دی‌ + جدولقیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران۱۰ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونا / سفر به مازندران مساوی بازی با مرگفرماندار اردستان: پرونده کارخانه تعطیل‌شده فرش به دیوان عدالت اداری رسیدبازداشت زنان آوازخوان یک کلیپ در کرمانشاهکاهش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه/ ۸۰ گونه از پرندگان مهاجر در کرمانشاه وجود داردصف نان و داستان تلخ بی‌کفایتی مسئولان در شرق کشور / صف‌های طولانی نان در سیستان و بلوچستان از کجا آب می‌خورد؟کودک آزاری پسربچه خرمشهری را راهی بیمارستان کرد/ پدر او دستگیر شدقم| همایش سربازان حاج قاسم به روایت تصویر«خانه عروسک» بار دیگر با تمدید اجرا در حوزه هنری قم به روی صحنه می‌رود