تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 دی 1399, 11:21
  • / کد خبر: 59321

چرا قیمت مسکن در زنجان گران است؟

چرا قیمت مسکن در زنجان گران است؟ رئیس تاق اصناف استان زنجان با اشاره به موضوع ساماندهی مشاورین املاک گفت: جوازهای کسب با توجه به ظرفیت منطقه صادر می‌شود و مشاورین املاک اجازه تعویض منطقه کاری را ندارند.
محمود موسوی ، در خصوص ساماندهی بنگاه‌های مشاوران املاک در استان اظهار داشت: نزدیک به یک سال است که این طرح را شروع کرده‌ایم و در این مورد فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه در این بازه زمانی نزدیک به بیش از 400 مورد جواز در صنف مشاورین املاک باطل شده است، افزود: موارد فعال و غیرفعال رصد شدند و همه اطلاعات تجمیع شدند و یکسری دستورالعمل‌هایی برای افراد فعال ارائه شد.
رئیس اتاق اصناف استان زنجان تصریح کرد: این صنف ملزم هستند همه لوازم مورد نیاز برای تایپ و پرینت را داشته باشند تا همه روند کار تنظیم قرارداد در خود واحد صنفی انجام شوند و تا به این لحظه نزدیک به 80 درصد فعالان این صنف به این تجهیزات مجهز شده‌اند.
وی با اشاره به پلمپ شدن واحدهای صنفی بدون جواز کسب گفت: در مناطقی هم که از نظر تعداد مشاورین املاک اشباع شده بود دیگر جواز کسب جدید صادر نمی‌شود چرا که نیازی به این امر نیست، علاوه بر این کسانی که جواز کسب دارند نیز نمی‌توانند منطقه خود را عوض کنند چرا که با توجه به ظرفیت مناطق جواز صادر می‌شود.
موسوی تاکید کرد: متاسفانه برخی از مشاوران املاک به گرانی مسکن در زنجان دامن می‌زنند و قطعا یکی از راهکارهای ما این است که با این دلالان برخورد کنیم. یکی از راهکارهای ما در مقابله با گرانی، کاهش حق کمیسیون بود چرا که با افزایش بی‌رویه مسکن، حق کمیسیون‌ها هم به ‌شدت افزایش یافته بود ولی به لطف خدا موفق شدیم حق کمیسیون‌ها را کاهش دهیم اگرچه بسیاری از مشاوران املاک موافق این کار نبودند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
تعداد فوتی‌های کرونا در البرز به ۲۶۴۲ نفر رسیدخبر شیوع هپاتیت A در خوزستان سرگردان است/ چند نفر در روستای لالب باغملک مبتلا شده اند؟امروز برق کدام مناطق مشهد قطع می‌شود؟رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: آب شرب یکی از روستاها در "باغملک" آلوده بوده استکاهش ذخیره بانک خون استان/ پلاسمای کوویدی ذخیره می‌شودسالک؛ زخمی به عمق یک عمراز تردد‌های بین شهری پرهیز کنید/تردد در بیشتر جاده‌ها با زنجیر چرخ میسر استاجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر/منع تردد شبانه همچنان برقرار استبازگشایی مدارس در اصفهان منتفی شدآمار کرونا کاشان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۲ ابتلای جدیدمرمت "کاخ ناصری" با ۷۰درصد تخریب در برنامه میراث فرهنگی البرز قرار گرفتآمار کرونا اصفهان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدیدتبدیل خیابان ۳۵ متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راهاختلال و قطع اینترنت گوشی های همراه در مشهدهرگونه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی غیرقانونی و ممنوع استتداوم منع تردد شبانه در اصفهان؛ پیامک جریمه با تاخیر ارسال می‌شودقیمت مسکن در پرمعامله‌ترین مناطق پایتختبستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندرانمسیر‌های دوچرخه در شیراز شناسنامه‌دار می‌شوددل پُردرد دستفروشان بیرجندی در روزهای کروناییرفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآغاز عملیات نصب انشعابات فاضلاب در اژیهاصلاح بیش از 600 متر شبکه آب روستاهای لنجانآبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغاراردستان اصفهان از آب شیرین کن مهابادهمسطح سازي دريچه هاي فاضلاب در آبفا شهرستان برخوار