تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 دی 1399, 10:38
  • / کد خبر: 59315

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز:

دود سفیدرنگ نیروگاه منتظرقائم فردیس آلاینده نیست

دود سفیدرنگ نیروگاه منتظرقائم فردیس آلاینده نیست مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: روز به روز آلودگی ناشی از منابع ثابت و منابع متحرک بیشتر می‌شود و این یک زنگ خطر جدی است. همانطور که دو شب پیش شاخص آلودگی هوا در فردیس بر روی ۲۰۱ و در ناحیه بسیار ناسالم قرار گرفت. این عدد طی چند سال اخیر در استان سابقه نداشته است.
فردین حکیمی، در خصوص اینکه گفته شده بود آلایندگی نیروگاه منتظرقائم فردیس به دلیل کیفیت پایین سوخت مایع مصرفی خیلی بالاتر از حد استاندارد است و نقش زیادی در آلودگی هوای تهران و البرز دارد، گفت: این موضوع صحت ندارد و تا امروز براساس پایش‌های لحظه‌ای حفاظت محیط زیست و بررسی‌های آزمایشگاه معتمد و خوداظهاری نیروگاه، خروجی دودکش‌های نیروگاه منتظرقائم استاندارد بوده است.
حکیمی افزود: احتمال اینکه گازوئیل مصرفی نیروگاه استاندارد نباشد وجود دارد اما برای محیط زیست خروجی دودکش‌های نیروگاه اهمیت دارد که تا امروز این خروجی در حد استاندارد بوده و نقشی در آلودگی هوا نداشته است.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم با مشاهده دود سفیدرنگی که از نیروگاه منتظرقائم فردیس بلند می‌شود تصور می‌کنند که این  دود آلاینده است اما در واقع این بخار آب است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز در خصوص شیر مازوت نیروگاه هم اعلام کرد: شیر مازوت نیروگاه منتظرقائم چند سال پیش با دستور قضایی پلمب شده و نیروگاه مصرف مازوت ندارد.
حکیمی در ادامه با بیان اینکه آلاینده‌های هوای استان به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می‌شود، گفت: سهم منابع متحرک که همان خودروها هستند در آلایندگی هوای استان ۶۲ درصد و سهم منابع ثابت که واحدهای صنعتی، مسکونی، تجاری و ... را در بر می‌گیرد ۳۸ درصد است.
وی افزود: روز به روز آلودگی ناشی از منابع ثابت و منابع متحرک بیشتر می‌شود و این یک زنگ خطر جدی است. همانطور که دو شب پیش شاخص آلودگی هوا در فردیس بر روی ۲۰۱ و در ناحیه بسیار ناسالم قرار گرفت. این عدد طی چند سال اخیر در استان سابقه نداشته است.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
تعداد فوتی‌های کرونا در البرز به ۲۶۴۲ نفر رسیدخبر شیوع هپاتیت A در خوزستان سرگردان است/ چند نفر در روستای لالب باغملک مبتلا شده اند؟امروز برق کدام مناطق مشهد قطع می‌شود؟رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: آب شرب یکی از روستاها در "باغملک" آلوده بوده استکاهش ذخیره بانک خون استان/ پلاسمای کوویدی ذخیره می‌شودسالک؛ زخمی به عمق یک عمراز تردد‌های بین شهری پرهیز کنید/تردد در بیشتر جاده‌ها با زنجیر چرخ میسر استاجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر/منع تردد شبانه همچنان برقرار استبازگشایی مدارس در اصفهان منتفی شدآمار کرونا کاشان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۲ ابتلای جدیدمرمت "کاخ ناصری" با ۷۰درصد تخریب در برنامه میراث فرهنگی البرز قرار گرفتآمار کرونا اصفهان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدیدتبدیل خیابان ۳۵ متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راهاختلال و قطع اینترنت گوشی های همراه در مشهدهرگونه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی غیرقانونی و ممنوع استتداوم منع تردد شبانه در اصفهان؛ پیامک جریمه با تاخیر ارسال می‌شودقیمت مسکن در پرمعامله‌ترین مناطق پایتختبستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندرانمسیر‌های دوچرخه در شیراز شناسنامه‌دار می‌شوددل پُردرد دستفروشان بیرجندی در روزهای کروناییرفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآغاز عملیات نصب انشعابات فاضلاب در اژیهاصلاح بیش از 600 متر شبکه آب روستاهای لنجانآبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغاراردستان اصفهان از آب شیرین کن مهابادهمسطح سازي دريچه هاي فاضلاب در آبفا شهرستان برخوار