تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 دی 1399, 10:26
  • / کد خبر: 59312

استفاده از مازوت در اصفهان گزارش نشده است

استفاده از مازوت در اصفهان گزارش نشده است مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از آغاز فصل پاییز تاکنون استفاده از مازوت در واحدهای صنعتی استان اصفهان گزارش نشده است.
منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اگرچه در روز‌های اخیر میزان آلاینده‌ها در کلانشهر اصفهان و شهرستان‌های دیگر استان همچون بسیاری دیگر از مناطق کشور به شدت بالا رفته، اما این چالش در استان به دلیل مصرف مازوت نبوده است.

او ادامه داد: در روز‌های گذشته شاهد هوای سرد پرفشار در استان هستیم که بویژه این روز‌ها شدت پیدا کرده و افزایش غلظت آلاینده‌ها را رقم زده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آلاینده‌ها تهدیدی جدی برای تمامی رده‌های سنی بویژه کودکان و سالمندان است خاطرنشان کرد: بر همین اساس از تمامی شهروندان درخواست داریم تا حد ممکن از منازل خارج نشوند.

شیشه فروش با اشاره به اینکه خودرو‌ها یکی از عوامل غلظت آلودگی محسوب می‌شوند تصریح کرد: اکنون محدودیت تردد زوج و فرد در هسته مرکزی کلانشهر اصفهان همچون روز‌های گذشته فعال است و توجه نکردن به این موضوع جریمه را برای رانندگان در پی خواهد داشت.

او با بیان اینکه برای کاهش آلودگی هوا هیچ راهی جز مشارکت مردم و صنایع نیست گفت: استفاده حداقلی از خودرو شخصی، ماندن در خانه و مصرف بهینه گاز شهری از یک سو و رعایت شاخص‌های آلایندگی از سوی مراکز تولیدی و صنعتی تنها راه عبور از معضل کنونی آلودگی هواست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه در روز‌هایی که بدلیل آلودگی هوا مراکز دولتی تعطیل می‌شد عبور و مرور خودرو‌ها ۳۰ درصد افزایش می‌یافت اضافه کرد: این افزایش تعجب برانگیز نشان می‌دهد که تعطیلی راهکاری برای معضل آلودگی نیست و خود شهروندان باید به مسئولیت اجتماعی خود بیش از گذشته عمل کنند.

نفت کوره یا مازوت (Mazut) یکی از هیدروکربن‌های نفتی و ارزان‌ترین ماده سوختنی برای موتور‌های دیزلی و برخی نیروگاه‌ها است. به دلیل اینکه استفاده از این سوخت، آلودگی بسیاری در هوا به‌ویژه در شرایط پایداری جوی به‌وجود می‌آورد استفاده از آن برای واحد‌های صنعتی به‌ویژه در مناطق پرجمعیت و دچار معضل آلودگی هوا محدود یا ممنوع شده است.

منبع: ایرنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| ضرورت بازنگری تعرفه تلفن ثابتقم|با حمایت از توسعه زیرساخت های مخابراتی کشور، پاسخگوی نیازهای فزاینده حوزه ارتباطات باشیمدسترسی کلانشهرها به بنزین یورو۴آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های طرح اقدام ملی (فروش اقساطی) در شهر جدید گلبهاراجرای طرح "آوای ورزش در همسایگی" درشهر جدید گلبهارقم|دستگاه زباله سوز اهدایی چین آماده نصب استقم| افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیروشهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته استمشکلات بنگاههای اقتصادی فقط تابع مسائل مالی نیست باید به عوامل بروز مشکل درون و بیرون کارگاه نیز توجه شودسفر مشاور و نماینده ی ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اصفهانتوسعه ارتباطات تجاری ایران و ارمنستان با تکیه بر صنعت نمایشگاهی7 هکتار از زمینهای بایر تصفیه خانه فاضلاب ورزنه برای کاشت نهال آماده سازی شدتبدیل سیستم فرایندی تصفیه خانه فاضلاب شهر ورزنه از برکه تثبیت به لاگون هوادهیلوله های فولادی خروجی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب ورزنه تعویض شددر دهه فجر صورت می گیرد؛ افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهانروزگار تلخ بیماران دیابتی در گلستان / ‌کمبود انسولین در داروخانه‌ها‌ بیماران را سرگردان کردآمار کرونا اصفهان ۶ بهمن؛ ۵ فوتی و ۲۰۰ ابتلای جدیدتخریب ‌بنای تاریخی دیگر در مجاورت میدان امام اصفهان / میراث فرهنگی‌ در کجای این بازی تلخ قرار دارد؟قیمت جدید مسکن در مناطق مختلف تهران۳ هفته آینده کرونا در اصفهان اوج می گیرددهقان فداکار؛ این بار ۱۴سالهجزئیاتی از قتل کارمند اداره گاز در تبریز/ رد هرگونه ارتباط قتل با شغل اداری مقتولممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل؛ ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شدواکنش آموزش و پرورش قزوین به ماجرای تنبیه بدنی دانش‌آموز روستاییکاهش نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت مسکن نخواهد گذاشت