تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 دی 1399, 08:58
  • / کد خبر: 59292

ممنوعیت استفاده از سلاح‌های ورزشی در مناطق حفاظت شده گیلان

ممنوعیت استفاده از سلاح‌های ورزشی در مناطق حفاظت شده گیلان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از ممنوعیت حمل، انتقال و استفاده از سلاح‌های بادی و تفنگ‌های‌ تفریحی و ورزشی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست گیلان خبر داد.
ساسان اکبری‌پور در گفت و گو با ایسنا گفت: با توجه حضور پرندگان مهاجر و زمستان‌گذرانی این میهمانان زیبا و صادر نشدن هر گونه پروانه شکار، اخیرا مشاهده شده تعدادی افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به خرید و استفاده از تفنگ‌های بادی و تفریحی جهت شکار می‌کنند.
وی افزود: تفنگ‌های بادی با قدرت کمتر از ۴۰ ژول از جمله سلاح‌هایی هستند که برای شکار پرندگان مهاجر اخیر توسط متخلفین شکار به کار گرفته شده‌اند.
اکبری‌پور ادامه داد: ادوات مذکور صرفا با مجوز وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای استفاده از باشگاه‌های تیراندازی و ورزشی باهماهنگی حراست سازمان ورزش و جوانان است و حمل و استفاده از این سلاح‌ها و ورود آن به داخل مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان نظیر تالابها و مناطق ساحلی ممنوع است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: همراه داشتن سلاح‌های مذکور و استفاده از آنها به هر عنوان تخلف محسوب می‌شود و با فرد خاطی برخورد و اداوات آن نیز توقیف خواهد شد.
وی تصریح کرد: زنده‌گیری و نگهداری پرندگان مهاجر نیز به هر دلیل و بدون اطلاع و کسب مجوز از محیط زیست استان گیلان غیرمجاز است.
اکبری‌پور  گفت: علاقمندان به حیات وحش جهت کمک به درمان و تیمار پرندگان آسیب دیده و ناتوان برای پرواز حتما باید ضمن اطلاع‌رسانی و هماهنگی با اداره محیط زیست استان اقدام و از هرگونه نگهداری حیات وحش در منازل مسکونی و یا سایر مکان‌های شخصی بدون اخذ مجوز خوداری کنند.  

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
تعداد فوتی‌های کرونا در البرز به ۲۶۴۲ نفر رسیدخبر شیوع هپاتیت A در خوزستان سرگردان است/ چند نفر در روستای لالب باغملک مبتلا شده اند؟امروز برق کدام مناطق مشهد قطع می‌شود؟رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: آب شرب یکی از روستاها در "باغملک" آلوده بوده استکاهش ذخیره بانک خون استان/ پلاسمای کوویدی ذخیره می‌شودسالک؛ زخمی به عمق یک عمراز تردد‌های بین شهری پرهیز کنید/تردد در بیشتر جاده‌ها با زنجیر چرخ میسر استاجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر/منع تردد شبانه همچنان برقرار استبازگشایی مدارس در اصفهان منتفی شدآمار کرونا کاشان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۲ ابتلای جدیدمرمت "کاخ ناصری" با ۷۰درصد تخریب در برنامه میراث فرهنگی البرز قرار گرفتآمار کرونا اصفهان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدیدتبدیل خیابان ۳۵ متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راهاختلال و قطع اینترنت گوشی های همراه در مشهدهرگونه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی غیرقانونی و ممنوع استتداوم منع تردد شبانه در اصفهان؛ پیامک جریمه با تاخیر ارسال می‌شودقیمت مسکن در پرمعامله‌ترین مناطق پایتختبستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندرانمسیر‌های دوچرخه در شیراز شناسنامه‌دار می‌شوددل پُردرد دستفروشان بیرجندی در روزهای کروناییرفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآغاز عملیات نصب انشعابات فاضلاب در اژیهاصلاح بیش از 600 متر شبکه آب روستاهای لنجانآبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغاراردستان اصفهان از آب شیرین کن مهابادهمسطح سازي دريچه هاي فاضلاب در آبفا شهرستان برخوار