تبلیغات
  • زمان انتشار: 21 دی 1399, 16:12
  • / کد خبر: 59245

فاز سوم آزمایش واکسن کرونای ساخت کوبا در ایران انجام می‌شود

فاز سوم آزمایش واکسن کرونای ساخت کوبا در ایران انجام می‌شود یک مرکز تحقیقاتی در کوبا که مشغول ساخت یک نوع واکسن کووید-۱۹ در این کشور بوده می گوید که آن را در ایران آزمایش خواهد کرد.

موسسه واکسن فینلِی (آ اف وی) که دولتی است و موسسه پاستور ایران توافقی را در هاوانا امضا کرده اند که براساس آن فاز سوم کارآزمایی کلینیکی این واکسن در ایران انجام خواهد شد.

"آی اف وی" در توییتر اعلام کرد که هدف "پیشرفت سریعتر در ایمنی سازی علیه کووید-۱۹ در هر دو کشور است."

تاکنون در ایران ابتلا ۱.۲ میلیون نفر به ویروس کرونا گزارش شده است و دولت مرگ ۵۶ هزار نفر در اثر این ویروس را تایید کرده است. گفته می شود آمارهای واقعی بسیار بالاتر است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ویسنته وِرِز مدیر "آی اف وی" در ماه دسامبر گفته بود که "ساورین ۰۲" پیشرفته ترین واکسن در حال ساخت در کوباست.

او گفت که انجام آزمایش های مرحله سه در کوبا دشوار بوده چون شیوع ویروس در این کشور کوچک به اندازه برخی دیگر از کشورها جدی نیست.

هرچند شیوع ویروس در کوبا درحال گسترش است اما تاکنون ۱۴ هزار مورد ابتلا در این کشور ۱۱ میلیونی تایید شده است و ۱۴۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

این کشور تک حزبی - تحت حاکمیت کمونیست ها - می خواهد کل جمعیت خود را در نیمه اول ۲۰۲۱ واکسینه کند.

دانشمندان کوبایی تجربه زیادی در توسعه و تولید واکسن دارند. ۸ عدد از ۱۱ واکسنی که برنامه واکسینه سازی کودکان کوبا علیه ۱۳ بیماری به کار می گیرد در کوبا تولید شده است.

ایران روز ۳۱ دسامبر اعلام کرد کشوری که با ایران در تحقیق برای تولید واکسن مشترک همکاری می‌کند کوبا است.

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در آن زمان گفت تولید مشترک واکسن با کوبا انجام می‌شود. او گفت: "در حال حاضر واکسن کرونای تولید ایران و کوبا در فاز ۲ انسانی در کشور کوبا تحت نظارت و با همکاری انستیتو پاستور ایران انجام می‌شود."


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
تعداد فوتی‌های کرونا در البرز به ۲۶۴۲ نفر رسیدخبر شیوع هپاتیت A در خوزستان سرگردان است/ چند نفر در روستای لالب باغملک مبتلا شده اند؟امروز برق کدام مناطق مشهد قطع می‌شود؟رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: آب شرب یکی از روستاها در "باغملک" آلوده بوده استکاهش ذخیره بانک خون استان/ پلاسمای کوویدی ذخیره می‌شودسالک؛ زخمی به عمق یک عمراز تردد‌های بین شهری پرهیز کنید/تردد در بیشتر جاده‌ها با زنجیر چرخ میسر استاجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر/منع تردد شبانه همچنان برقرار استبازگشایی مدارس در اصفهان منتفی شدآمار کرونا کاشان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۲ ابتلای جدیدمرمت "کاخ ناصری" با ۷۰درصد تخریب در برنامه میراث فرهنگی البرز قرار گرفتآمار کرونا اصفهان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدیدتبدیل خیابان ۳۵ متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راهاختلال و قطع اینترنت گوشی های همراه در مشهدهرگونه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی غیرقانونی و ممنوع استتداوم منع تردد شبانه در اصفهان؛ پیامک جریمه با تاخیر ارسال می‌شودقیمت مسکن در پرمعامله‌ترین مناطق پایتختبستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندرانمسیر‌های دوچرخه در شیراز شناسنامه‌دار می‌شوددل پُردرد دستفروشان بیرجندی در روزهای کروناییرفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآغاز عملیات نصب انشعابات فاضلاب در اژیهاصلاح بیش از 600 متر شبکه آب روستاهای لنجانآبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغاراردستان اصفهان از آب شیرین کن مهابادهمسطح سازي دريچه هاي فاضلاب در آبفا شهرستان برخوار