تبلیغات
  • زمان انتشار: 20 دی 1399, 14:11
  • / کد خبر: 59218

چگونه بفهمیم به کرونای انگلیسی مبتلا شدیم؟

چگونه بفهمیم به کرونای انگلیسی مبتلا شدیم؟ عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه تشخیص کرونای معمولی از کرونای جهش یافته انگلیسی پرداخت.
مسعود مردانی در پاسخ به این سوال که اگر دچار علائم کرونا شدیم، از کجا باید بفهمیم بیماریمان از نوع جهش یافته انگلیسی است یا نوع معمولی کووید۱۹؟، گفت: اگر فردی دچار علائم کرونا شد ابتدا باید آزمایش PCR بدهد و چنانچه نتیجه آزمایش مثبت شد و بیمار علائم اپیدمیولوژیک مثبت را داشت،حتما باید برای بررسی بیشتر و دادن نمونه به آزمایشگاه پاستور مراجعه کند تا تشخیص داده شود که به کرونای جهش یافته مبتلا شده یا نوع معمولی این بیماری.
وی افزود: از علائم اپیدمیولوژیک می‌توان به بازگشت فرد مبتلا از کشور انگلیس و سایر کشور‌های اروپایی و همچنین تماس با مورد تایید شده مبتلا به کرونای انگلیسی اشاره کرد.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری با بیان اینکه تست PCR به طور مشترک برای هر دو نوع کرونا مثبت می‌شود. ادامه داد: برای تشخیص جهش کروموزومی حتما باید توالی سکانس‌های ژنتیکی بررسی شود که امکان را در حال حاضر فقط آزمایشگاه پاستور دارد.
عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان از طریق مشاهده علائم بیمار کرونای جهش یافته را از نوع معمولی این بیماری تشخیص داد؟، متذکر شد: از طریق علائم بیماری نمی‌توان  فرم جهش یافته را از نوع معمولی تشخیص داد و برای این کار حتما باید آزمایش تخصصی انجام شود.

منبع: میزان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
تعداد فوتی‌های کرونا در البرز به ۲۶۴۲ نفر رسیدخبر شیوع هپاتیت A در خوزستان سرگردان است/ چند نفر در روستای لالب باغملک مبتلا شده اند؟امروز برق کدام مناطق مشهد قطع می‌شود؟رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: آب شرب یکی از روستاها در "باغملک" آلوده بوده استکاهش ذخیره بانک خون استان/ پلاسمای کوویدی ذخیره می‌شودسالک؛ زخمی به عمق یک عمراز تردد‌های بین شهری پرهیز کنید/تردد در بیشتر جاده‌ها با زنجیر چرخ میسر استاجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر/منع تردد شبانه همچنان برقرار استبازگشایی مدارس در اصفهان منتفی شدآمار کرونا کاشان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۲ ابتلای جدیدمرمت "کاخ ناصری" با ۷۰درصد تخریب در برنامه میراث فرهنگی البرز قرار گرفتآمار کرونا اصفهان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدیدتبدیل خیابان ۳۵ متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راهاختلال و قطع اینترنت گوشی های همراه در مشهدهرگونه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی غیرقانونی و ممنوع استتداوم منع تردد شبانه در اصفهان؛ پیامک جریمه با تاخیر ارسال می‌شودقیمت مسکن در پرمعامله‌ترین مناطق پایتختبستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندرانمسیر‌های دوچرخه در شیراز شناسنامه‌دار می‌شوددل پُردرد دستفروشان بیرجندی در روزهای کروناییرفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآغاز عملیات نصب انشعابات فاضلاب در اژیهاصلاح بیش از 600 متر شبکه آب روستاهای لنجانآبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغاراردستان اصفهان از آب شیرین کن مهابادهمسطح سازي دريچه هاي فاضلاب در آبفا شهرستان برخوار