تبلیغات
  • زمان انتشار: 20 دی 1399, 11:23
  • / کد خبر: 59168

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

کرونای انگلیسی در مشهد نداشته‌ایم/ احتمال اضافه کردن سوش جدید به واکسن کرونا

کرونای انگلیسی در مشهد نداشته‌ایم/ احتمال اضافه کردن سوش جدید به واکسن کرونا معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:هنوز نمونه‌ای از ابتلاء به نوع ویروس جدید کرونا در مشهد گزارش نشده است.
مهدی قلیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بررسی‌ها و محاسبات نشان می‌دهد سرعت واگیری و انتشار این گونه جدید ویروس کرونا ۷۰ درصد بیشتر از گونه‌های قبلی است؛ به عنوان مثال می‌دانیم که ویروس آنفلوآنزا مرتب در حال جهش است و واکسنی که امسال تزریق می‌شود برای سال آینده ارزشی ندارد، زیرا ویروس جهش یافته و سوش جدیدی ایجاد کرده است. متخصصان سوش جدید را به واکسن آنفلوآنزا اضافه می‌کنند تا واکسن برای سال آینده مطابق با جهش ویروس عمل کند و تاثیر داشته باشد. جهش در زندگی ویروس امری طبیعی است. بنابراین براساس این جهش‌ها ممکن است، نیاز باشد تا به واکسن‌کرونا سوش‌های جدید اضافه شود.
وی افزود: علائم بالینی کرونای انگلیسی با کرونای قبلی  تفاوت ندارد. بررسی‌ها و محاسبات نشان می‌دهد سرعت سرایت و انتشار این گونه جدید ویروس ۷۰ درصد بیشتر از گونه‌های قبلی است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: راه پیشگیری نیز تفاوتی ندارد و همچنان افراد باید از ماسک استفاده کنند، شست‌وشوی دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را داشته‌ باشند. همچنین درمان‌ این ویروس نیز مانند قبل است. بنابراین تنها ویژگی بارز آن سرعت بیشتر انتقال آن از فردی به فرد دیگر است.
قلیان با اشاره به اینکه «تشخیص بالینی این ویروس با همان تست‌های قبلی امکان‌پذیر است»، گفت: فقط تشخیص نوع سوش و جهش ویروس متفاوت است که نیاز به آزمایشگاه تحقیقاتی و آکادمیک دارد. متخصصان در صورت لزوم و براساس سابقه سفر فرد به کشور انگلیس نمونه تست فرد را به یکی از آزمایشگاه‌های تهران می‌فرستند.
وی عنوان کرد: تنها یک مورد از این ویروس در کشور کشف شده و تاکنون مورد دیگری گزارش نشده است. خوشبختانه در مشهد نیز هنوز نمونه‌ای از ابتلاء به این نوع ویروس گزارش نشده است. مردم باید بدانند که این خبرها در سطح دنیا نباید آن‌ها را نگران کند، بلکه باید نسبت به آن هوشیارتر شوند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شکایت « جمهور» در قم به روایت تصویر«شکایت جمهور» در قموضعیت جزیره هرمز و قشم به لحاظ کرونا بسیار نگران کننده استبقایای جسد کشف شده در جنگل کردکوی به پزشکی قانونی منتقل شدهوای استان اصفهان تا روز چهارشنبه پایدار استاجرای حرکات نمایشی بر روی آثار تاریخی + فیلمآمار کرونا اصفهان ۲۹ دی؛ ۴ فوتی و ۸۷ ابتلای جدیدبررسی روند مطالعات برنامه جامع "ارتقاء فرهنگ ترافیک" شهر جدید گلبهارقیمت مسکن در مشهد فرو ریختنگرانی مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل؛ وقتی تغییر رنگ‌ها با سهل‌انگاری‌ها بی‌معنی می‌شودتبدیل خانه‌های تاریخی کاشان به مراکز فساد گردشگران؛ شایعه یا واقعیت؟افزایش ۱۵ درصدی ورود مسافران به استان گیلان در شرایط شکننده فعلی نگران کننده استاختلاط آب شرب و فاضلاب در اهواز کذب است / از صحبت‌های مدیرکل محیط زیست ‌اشتباه برداشت شد‌نرخ جدید کمیسیون بنگاه‌های املاک در لرستان اعلام شدچه اقدامی می توان برای احیای تالاب گاوخونی انجام داد؟قیمت گوشت و مرغ در بازار امروز ۲۹ دی‌ + جدولقیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران۱۰ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونا / سفر به مازندران مساوی بازی با مرگفرماندار اردستان: پرونده کارخانه تعطیل‌شده فرش به دیوان عدالت اداری رسیدبازداشت زنان آوازخوان یک کلیپ در کرمانشاهکاهش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه/ ۸۰ گونه از پرندگان مهاجر در کرمانشاه وجود داردصف نان و داستان تلخ بی‌کفایتی مسئولان در شرق کشور / صف‌های طولانی نان در سیستان و بلوچستان از کجا آب می‌خورد؟کودک آزاری پسربچه خرمشهری را راهی بیمارستان کرد/ پدر او دستگیر شدقم| همایش سربازان حاج قاسم به روایت تصویر«خانه عروسک» بار دیگر با تمدید اجرا در حوزه هنری قم به روی صحنه می‌رود