تبلیغات
  • زمان انتشار: 20 دی 1399, 07:59
  • / کد خبر: 59114

سمنان قطب سالمندی کشور است؛ تأثیرات سالمندی بر نظام درمانی

سمنان قطب سالمندی کشور است؛ تأثیرات سالمندی بر نظام درمانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان استان به عنوان قطب سالمندی کشور نام برد.
نوید دانائی، اظهار داشت: سالمندی تأثیرات زیادی بر نظام درمانی در هر منطقه و هر کشور می‌گذارد.
وی با بیان اینکه استان سمنان در حوزه سالمندی و خدمات قابل ارائه در این حوزه، یکی از قطب‌های کشور محسوب می‌شود افزود: مرکز توانبخشی سالمندی در سال گذشته فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات در مرکز توانبخشی سالمندی این استان گفت: با شیوع کرونا طرح بزرگ ملی ارائه خدمات توانبخشی به سالمندان استان سمنان دچار نقصان شد.
دانائی با اشاره بر لزوم اختصاص اعتبار ویژه سالمندی برای ارائه خدمات به طرح بهداشتی و درمانی به سالمندان تصریح کرد: خوشبختانه در نظام بهداشت و درمان، سالمندی یکی از شاخص‌های مهم توزیع اعتبارات محسوب می‌شود.
وی افزود: با توجه به جمعیت بالای سالمندان در استان سمنان، اعتبارات بخش بهداشت و درمان در این استان نیز متاثر از این شاخصه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان عنوان کرد: بر همین اساس، نسبت تخت‌های بستری به جمعیت در استان سمنان با توجه به جمعیت بالای سالمندان در این استان، بالاتر از تعهدات وزارت بهداشت در کشور است. همچنین نسبت تخت‌های دیالیز و آی‌سی‌یو به جمعیت در استان سمنان متأثر از جمعیت سالمندان این استان است.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شکایت « جمهور» در قم به روایت تصویر«شکایت جمهور» در قموضعیت جزیره هرمز و قشم به لحاظ کرونا بسیار نگران کننده استبقایای جسد کشف شده در جنگل کردکوی به پزشکی قانونی منتقل شدهوای استان اصفهان تا روز چهارشنبه پایدار استاجرای حرکات نمایشی بر روی آثار تاریخی + فیلمآمار کرونا اصفهان ۲۹ دی؛ ۴ فوتی و ۸۷ ابتلای جدیدبررسی روند مطالعات برنامه جامع "ارتقاء فرهنگ ترافیک" شهر جدید گلبهارقیمت مسکن در مشهد فرو ریختنگرانی مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل؛ وقتی تغییر رنگ‌ها با سهل‌انگاری‌ها بی‌معنی می‌شودتبدیل خانه‌های تاریخی کاشان به مراکز فساد گردشگران؛ شایعه یا واقعیت؟افزایش ۱۵ درصدی ورود مسافران به استان گیلان در شرایط شکننده فعلی نگران کننده استاختلاط آب شرب و فاضلاب در اهواز کذب است / از صحبت‌های مدیرکل محیط زیست ‌اشتباه برداشت شد‌نرخ جدید کمیسیون بنگاه‌های املاک در لرستان اعلام شدچه اقدامی می توان برای احیای تالاب گاوخونی انجام داد؟قیمت گوشت و مرغ در بازار امروز ۲۹ دی‌ + جدولقیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران۱۰ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونا / سفر به مازندران مساوی بازی با مرگفرماندار اردستان: پرونده کارخانه تعطیل‌شده فرش به دیوان عدالت اداری رسیدبازداشت زنان آوازخوان یک کلیپ در کرمانشاهکاهش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه/ ۸۰ گونه از پرندگان مهاجر در کرمانشاه وجود داردصف نان و داستان تلخ بی‌کفایتی مسئولان در شرق کشور / صف‌های طولانی نان در سیستان و بلوچستان از کجا آب می‌خورد؟کودک آزاری پسربچه خرمشهری را راهی بیمارستان کرد/ پدر او دستگیر شدقم| همایش سربازان حاج قاسم به روایت تصویر«خانه عروسک» بار دیگر با تمدید اجرا در حوزه هنری قم به روی صحنه می‌رود