تبلیغات
  • زمان انتشار: 18 دی 1399, 08:04
  • / کد خبر: 59016

شهردار منطقه ۲ شیراز عنوان کرد:

ضایعات فروشی‌ها عامل آلودگی است/اخطار فعالیت تا پایان امسال

ضایعات فروشی‌ها عامل آلودگی است/اخطار فعالیت تا پایان امسال شهردار منطقه ۲ شیراز اعلام کرد که بیش از ۵۰ واحد ضایعات فروشی در این منطقه فعالیت می‌کنند که علاوه بر مزاحمت‌های زیاد، هوا و منظر شهری این محدوده را هم آلوده کرده‌اند.
غلامرضا شهریاری بیان کرد: فعالیت ضایعات فروشی‌های مستقر در منطقه ۲ شیراز و بافت قدیم این منطقه باعث بروز مشکلات عدیده‌ای از آلودگی هوا گرفته تا ایجاد آلودگی صوتی و ... برای ساکنان آن شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از شهرداری شیراز شهریاری اضافه کرد: دلیلی وجود ندارد که ضایعات فروشی‌ها در محله‌های قدیمی و مسکونی شیراز فعالیت و آسایش اهالی این مناطق را سلب کنند.
شهردار منطقه ۲ شیراز اضافه کرد: این واحدهای مزاحم جدای از مزاحمت‌ برای اهالی و سلب آسایش آنها اقدام به سوزاندن ضایعات و پلاستیک نیز می‌کنند که این موضوع باعث آلودگی هوای این منطقه و بروز مشکلاتی برای مردم شده و نارضایتی عمومی نیز ایجاد کرده است.
شهریاری با تصریح بر اینکه این ضایعات فروشی‌ها حداکثر تا پایان سال ۹۹ فرصت دارند که منطقه ۲ را ترک کنند در غیر این صورت برخورد قاطع، جدی و قانونی در این باره خواهد شد.
او از این منطقه قدیمی به عنوان هویت کلانشهر شیراز یاد کرد و گفت: اغلب ضایعات فروشی‌های این منطقه در اختیار اتباع کشور افغانستان است و متاسفانه دود ناشی از فعالیت این واحدهای مزاحم در چشم اهالی می‌رود.
شهردار منطقه ۲ شیراز همچنین به کمبود امکانات ورزشی موجود در این منطقه هم اشاره و بیان کرد: از همه دستگاه‌های اجرایی و به ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان فارس درخواست داریم که در این منطقه اقدام به ایجاد زیرساخت‌های ورزشی کنند و شهرداری نیز آمادگی تامین زمین را دارد.
شهریاری با بیان اینکه هم اینک ۸۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال در منطقه ۲ شهرداری شیراز در دست اجراست افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، در سال ۱۴۰۰ نیز طرح‌های عمرانی دیگری با اعتباری افزون ۷۰۰ میلیارد ریال در این منطقه کلید می‌خورد.
او همچنین به مشکلات زیرساختی خیابان کارگر و قاآنی شیراز اشاره کرد و گفت: بهسازی این خیابان‌ها به دلیل عملیات عمرانی آب و فاضلاب متوقف شده که پیش‌بینی می‌شود در سال آینده این کار که شامل بهسازی آسفالت و پیاده رو این ۲ خیابان است، انجام شود.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| ضرورت بازنگری تعرفه تلفن ثابتقم|با حمایت از توسعه زیرساخت های مخابراتی کشور، پاسخگوی نیازهای فزاینده حوزه ارتباطات باشیمدسترسی کلانشهرها به بنزین یورو۴آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های طرح اقدام ملی (فروش اقساطی) در شهر جدید گلبهاراجرای طرح "آوای ورزش در همسایگی" درشهر جدید گلبهارقم|دستگاه زباله سوز اهدایی چین آماده نصب استقم| افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیروشهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته استمشکلات بنگاههای اقتصادی فقط تابع مسائل مالی نیست باید به عوامل بروز مشکل درون و بیرون کارگاه نیز توجه شودسفر مشاور و نماینده ی ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اصفهانتوسعه ارتباطات تجاری ایران و ارمنستان با تکیه بر صنعت نمایشگاهی7 هکتار از زمینهای بایر تصفیه خانه فاضلاب ورزنه برای کاشت نهال آماده سازی شدتبدیل سیستم فرایندی تصفیه خانه فاضلاب شهر ورزنه از برکه تثبیت به لاگون هوادهیلوله های فولادی خروجی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب ورزنه تعویض شددر دهه فجر صورت می گیرد؛ افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهانروزگار تلخ بیماران دیابتی در گلستان / ‌کمبود انسولین در داروخانه‌ها‌ بیماران را سرگردان کردآمار کرونا اصفهان ۶ بهمن؛ ۵ فوتی و ۲۰۰ ابتلای جدیدتخریب ‌بنای تاریخی دیگر در مجاورت میدان امام اصفهان / میراث فرهنگی‌ در کجای این بازی تلخ قرار دارد؟قیمت جدید مسکن در مناطق مختلف تهران۳ هفته آینده کرونا در اصفهان اوج می گیرددهقان فداکار؛ این بار ۱۴سالهجزئیاتی از قتل کارمند اداره گاز در تبریز/ رد هرگونه ارتباط قتل با شغل اداری مقتولممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل؛ ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شدواکنش آموزش و پرورش قزوین به ماجرای تنبیه بدنی دانش‌آموز روستاییکاهش نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت مسکن نخواهد گذاشت