تبلیغات
  • زمان انتشار: 18 دی 1399, 08:02
  • / کد خبر: 59015

تخلیه کالا در پایانه راه‌آهن گیلان ۱۳۴ درصد افزایش یافت

تخلیه کالا در پایانه راه‌آهن گیلان ۱۳۴ درصد افزایش یافت مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون تن کالا در پایانه ریلی راه‌آهن گیلان تخلیه شده که نسبت به سال گذشته رشد ۱۳۴ درصدی داشته است.
غلامحسین ولدی ، اظهار داشت: با توجه به توسعه زیرساخت‌های ریلی در منطقه و همچنین اتصال بندر کاسپین به شبکه ریلی در آینده نزدیک، تأسیس شرکت‌های حمل و نقل ریلی در گیلان توجیه اقتصادی داشته و عامل برگشت سرمایه است.
مدیرکل راه‌آهن شمال 2  درباره بحث سرمایه‌گذاری با بیان اینکه اداره‌کل راه‌آهن شمال 2  سرمایه گذار را همراهی کرده و فرآیند کار را تسهیل می‌کند افزود: تأسیس شرکت‌های حمل و نقل ریلی در استان گیلان باید در دستور کار بخش خصوصی قرار گیرد.
ولدی با اشاره به اینکه استان گیلان فاقد شرکت‌های حمل و نقل ریلی است تصریح کرد: برای بهره‌مندی بیش‌تر از مزایای صنعت حمل و نقل ریلی باید در استان گیلان شرکت‌های حمل و نقل ریلی تأسیس شود.
مدیرکل راه‌آهن شمال 2 ابراز داشت: در بازه زمانی 9 ماهه امسال در مجموع 284 هزار و 872 تن کالا از طریق پایانه ریلی آستارا حمل شده که خوشبختانه این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 8 درصدی داشته است.
ولدی خاطرنشان کرد: همچنین در 9 ماهه نخست امسال 159 هزار و 229 تن کالا از طریق پایانه ریلی آستارا به جمهوری آذربایجان صادر و تقریبا 114 هزار تن کالا از طریق این پایانه وارد کشور شده است.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش‌از 879 هزار تن کالا در پایانه ریلی راه‌آهن شمال 2 بارگیری و بیش‌از یک میلیون تن کالا تخلیه شده که در زمینه بارگیری 101 درصد و در زمینه تخلیه 134 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
مدیرکل راه‌آهن شمال 2 با بیان اینکه غلات، حبوبات، الوار و چوب عمده کالاهای ترانزیتی و وارداتی در پایانه ریلی آستارا هستند گفت: مقصد اصلی بارهای ترانزیتی پایانه ریلی آستارا، کشور عراق است.
ولدی اظهار داشت: میوه و تره‌بار، لوازم خانگی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، سیمان، مواد غذایی و کلینر عمده کالاهایی است که از طریق  خط ریلی مذکور به کشور آذربایجان صادر می‌شود.
مدیرکل راه‌آهن شمال 2 تصریح کرد: کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکمنستان، قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان کشورهایی هستند که عمده تبادلات تجاری از طریق پایانه ریلی آستارا با آن‌ها انجام می گیرد. 
وی خاطرنشان کرد: برای ترغیب شهروندان به منظور استفاده از ظرفیت ناوگان ریلی اقدامات خوبی در جهت افزایش سطح خدمات و ارتقاء کلاس قطارها انجام شده که راه‌اندازی قطار 5 ستاره زندگی در مسیر رشت- تهران- مشهد از جمله‌ آن‌ها است.
مدیرکل راه‌آهن شمال 2 با بیان اینکه اقدامات خوبی در جهت ترغیب شهروندان برای استفاده از  ناوگان ریلی انجام شده گفت: خدمات ارائه شده و همچنین ارائه خدمات جدید از طریق رسانه‌ها به شهروندان شریف استان گیلان اطلاع‌رسانی می‌شود.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شکایت « جمهور» در قم به روایت تصویر«شکایت جمهور» در قموضعیت جزیره هرمز و قشم به لحاظ کرونا بسیار نگران کننده استبقایای جسد کشف شده در جنگل کردکوی به پزشکی قانونی منتقل شدهوای استان اصفهان تا روز چهارشنبه پایدار استاجرای حرکات نمایشی بر روی آثار تاریخی + فیلمآمار کرونا اصفهان ۲۹ دی؛ ۴ فوتی و ۸۷ ابتلای جدیدبررسی روند مطالعات برنامه جامع "ارتقاء فرهنگ ترافیک" شهر جدید گلبهارقیمت مسکن در مشهد فرو ریختنگرانی مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل؛ وقتی تغییر رنگ‌ها با سهل‌انگاری‌ها بی‌معنی می‌شودتبدیل خانه‌های تاریخی کاشان به مراکز فساد گردشگران؛ شایعه یا واقعیت؟افزایش ۱۵ درصدی ورود مسافران به استان گیلان در شرایط شکننده فعلی نگران کننده استاختلاط آب شرب و فاضلاب در اهواز کذب است / از صحبت‌های مدیرکل محیط زیست ‌اشتباه برداشت شد‌نرخ جدید کمیسیون بنگاه‌های املاک در لرستان اعلام شدچه اقدامی می توان برای احیای تالاب گاوخونی انجام داد؟قیمت گوشت و مرغ در بازار امروز ۲۹ دی‌ + جدولقیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران۱۰ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونا / سفر به مازندران مساوی بازی با مرگفرماندار اردستان: پرونده کارخانه تعطیل‌شده فرش به دیوان عدالت اداری رسیدبازداشت زنان آوازخوان یک کلیپ در کرمانشاهکاهش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه/ ۸۰ گونه از پرندگان مهاجر در کرمانشاه وجود داردصف نان و داستان تلخ بی‌کفایتی مسئولان در شرق کشور / صف‌های طولانی نان در سیستان و بلوچستان از کجا آب می‌خورد؟کودک آزاری پسربچه خرمشهری را راهی بیمارستان کرد/ پدر او دستگیر شدقم| همایش سربازان حاج قاسم به روایت تصویر«خانه عروسک» بار دیگر با تمدید اجرا در حوزه هنری قم به روی صحنه می‌رود