تبلیغات
  • زمان انتشار: 24 آذر 1399, 13:12
  • / کد خبر: 56350

حمل ونقل عمومی تهران، یتیمی که هر دستگاهی حقش را می‌خورد!

حمل ونقل عمومی تهران، یتیمی که هر دستگاهی حقش را می‌خورد! رئیس شورای شهر تهران گفت: متاسفانه اولویت مسئولان این نیست و سالهاست حمل و نقل شهری، مانند یک فرزند یتیم بین مجلس، دولت، سیستم بانکی و دستگاههای مختلف سرگردان است و هر جایی هم احساس قدرت و کنترل دارد، بخشی از حق این کودک یتیم را تصاحب می‌کند.
صبح امروز مراسم افتتاح باغ سلیمانیه واقع در منطقه 14 به عنوان بوستان عمومی با حضور محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، پیروز حناچی، شهردار تهران، احمد مسجد جامعی، سیدآرش حسینی میلانی و زهرا صدر اعظم نوری از اعضای شورای شهر تهران و مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران برگزار شد.
محسن هاشمی اظهار کرد: باغ سلیمانیه که بخشی از عمارت 25 هکتاری وثوق‌الدوله در جنوب شرقی تهران است، امروز با همکاری بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران، به بوستان تبدیل شده و در اختیار شهروندان تهرانی قرار می‌گیرد که بعنوان یکی از خدمت‌های این دوره مدیریت شهری امیدواریم مورد استفاده مردم این منطقه تهران قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: اقدماتی از این دست، شیوه صحیح استفاده از انفال و اموال عمومی است که موجب احیای سرمایه اجتماعی انقلاب و نهادهایی از طریق بنیاد مستضعفان که متولی اینگونه اموال است، می‌شود و بجای اینکه شاهد ساخته شدن برج‌ها و مال‌ها باشیم، بوستان‌ها و پارکهای عمومی در اختیار مردم قرار گیرد.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: متأسفانه بیشتر درختان کهن این فضا، بدلیل متروکه شدن این فضا و عدم رسیدگی در دهه گذشته از بین رفته است که امیدواریم توسط سازمان بوستان‌ها، این آسیب دیدگی‌ها بتدریج ترمیم شود و فضای مناسبی برای تفرج شهروندان فراهم شود.
هاشمی گفت: قبلاً حجم قطع درخت در تهران میانگین سالی 30 هزار قطع درخت بود و جریمه قطع درخت که به حساب شهرداری می‌آمد کمتر از 10 میلیارد تومان بود، اما الان این موضوع سیستمی شده  و 100 درصد جریمه به حساب خزانه واریز می‌شود و رقم آن تا الان 400 میلیارد تومان شده است که با این 400 میلیارد 17 باغ خریداری شده و تبدیل به پارک شده و 17 باغ دیگر در دست تملک است.
وی اضافه کرد: انتظار مردم از مدیریت شهری، مجموعه اقداماتی است که تهران به شهر زندگی، تبدیل کند، در این مجموعه اقدامات فضای‌های مناسب شهری مانند باغ سلیمانیه نقش مثبتی ایفا می‌کنند اما شهروندان برای استفاده از این فضاها، نیازمند سیستم حمل ونقل عمومی، فراغت و آرامشی هستند که متاسفانه ما در تحقق آن با مشکل مواجه هستیم.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در شرایط فعلی که بحران کرونا همزمان با مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه را تحت تاثیر قرار داده، شاهد بروز ازدحام در سیستم حمل ونقل عمومی و تشدید ترافیک در شهر هستیم، یعنی نه سیستم حمل ونقل عمومی تجهیزات کافی برای پاسخگویی به تقاضا را در اختیار دارد و نه معابر شهری، ظرفیت این میزان استفاده از خودروهای شخصی را دارند.
هاشمی تصریح کرد: ازدحام در سیستم حمل ونقل عمومی و آلودگی هوای ناشی از ترافیک، هر دو به شیوع بیشتر کرونا و تشدید ابتلا به آن می‌انجامد. اولویت اول و نخست و ضروری شهر در این شرایط، تقویت حمل ونقل عمومی و کاهش ازدحام بخصوص در ساعات پیک است.
رئیس شورای شهر تهران افزود: متاسفانه اولویت مسئولان این نیست و سالهاست که حمل ونقل شهری، مانند یک فرزند یتیم بین مجلس، دولت، سیستم بانکی و دستگاههای مختلف سرگردان است و هر جایی که هم احساس قدرت وکنترل دارد، بخشی از حق این کودک یتیم را تصاحب می‌کند و در کارش اخلال می‌کند. متاسفانه صدای این یتیم هم در هیاهوی مسایل سیاسی و دعواهای جناحی شنیده نمی‌شود و شاهد هستیم حتی یکدهم اعتبارات ضروری مورد نیاز آن تخصیص پیدا نمی‌کند.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه شهردار تهران، بر رعایت آداب و حفظ حرمتهای تأکید زیادی دارد اما به نظر می‌رسد، برای گرفتن حق مردم تهران بیش از نجابت نیاز به سماجت داریم و  امیدوارم با پیگیری بیشتر مسئولان شهرداری، بیشتر از این حق این فرزند یتیم تهران تضییع نشود.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شکایت « جمهور» در قم به روایت تصویر«شکایت جمهور» در قموضعیت جزیره هرمز و قشم به لحاظ کرونا بسیار نگران کننده استبقایای جسد کشف شده در جنگل کردکوی به پزشکی قانونی منتقل شدهوای استان اصفهان تا روز چهارشنبه پایدار استاجرای حرکات نمایشی بر روی آثار تاریخی + فیلمآمار کرونا اصفهان ۲۹ دی؛ ۴ فوتی و ۸۷ ابتلای جدیدبررسی روند مطالعات برنامه جامع "ارتقاء فرهنگ ترافیک" شهر جدید گلبهارقیمت مسکن در مشهد فرو ریختنگرانی مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل؛ وقتی تغییر رنگ‌ها با سهل‌انگاری‌ها بی‌معنی می‌شودتبدیل خانه‌های تاریخی کاشان به مراکز فساد گردشگران؛ شایعه یا واقعیت؟افزایش ۱۵ درصدی ورود مسافران به استان گیلان در شرایط شکننده فعلی نگران کننده استاختلاط آب شرب و فاضلاب در اهواز کذب است / از صحبت‌های مدیرکل محیط زیست ‌اشتباه برداشت شد‌نرخ جدید کمیسیون بنگاه‌های املاک در لرستان اعلام شدچه اقدامی می توان برای احیای تالاب گاوخونی انجام داد؟قیمت گوشت و مرغ در بازار امروز ۲۹ دی‌ + جدولقیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران۱۰ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونا / سفر به مازندران مساوی بازی با مرگفرماندار اردستان: پرونده کارخانه تعطیل‌شده فرش به دیوان عدالت اداری رسیدبازداشت زنان آوازخوان یک کلیپ در کرمانشاهکاهش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه/ ۸۰ گونه از پرندگان مهاجر در کرمانشاه وجود داردصف نان و داستان تلخ بی‌کفایتی مسئولان در شرق کشور / صف‌های طولانی نان در سیستان و بلوچستان از کجا آب می‌خورد؟کودک آزاری پسربچه خرمشهری را راهی بیمارستان کرد/ پدر او دستگیر شدقم| همایش سربازان حاج قاسم به روایت تصویر«خانه عروسک» بار دیگر با تمدید اجرا در حوزه هنری قم به روی صحنه می‌رود