تبلیغات
  • زمان انتشار: 9 آذر 1399, 10:45
  • / کد خبر: 55355

شناسایی بیماران کرونایی در اصفهان؛ به افراد مبتلا خدماتی ارائه نمی‌شود

شناسایی بیماران کرونایی در اصفهان؛ به افراد مبتلا خدماتی ارائه نمی‌شود رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در حال حاضر برای ورود به ادارات دولتی، فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها کارت ملی افراد چک می‌شود ولی شاید در مراحل بعدی ورود به مکان‌های دیگر هم مستلزم همراه داشتن کارت ملی شود.
 طاهره چنگیز در جمع خبرنگاران در مورد حضور افرادی که تست کرونای آنها مثبت می‌شود اظهار داشت: یکی از مواردی که سبب شکستن حلقه انتشار این بیماری می‌شود رعایت قوانین قرنطینه است.

وی افزود: سیستم بهداشت از تک‌تک بیماران کرونایی تعهدی در خصوص رعایت قوانین قرنطینه و ماندن در خانه می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: تاکنون ضابطه اجرایی محکمی برای اطمینان از این موضوع وجود نداشت. براساس مصوبه افرادی که می‌خواهند به ادارات دولتی مراجعه کنند و خدمت بگیرند و یا به فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها مراجعه کنند باید حتما کارت ملی خود را به همراه داشته باشند.

وی تصریح کرد: نیروهای انتظامی و متصدیان در گوشی موبایل خود اپلیکیشن "ماسک" را داشته و این امکان برای آنها فراهم می‌شود که در عرض یک ثانیه با اسکن بارکد کارت ملی، افراد را چک کنند که آیا فرد موردنظر باید قانونا در قرنطینه باشد یا خیر.

چنگیز گفت: چنانچه فردی کارت ملی به همراه نداشته باشد یا توسط اپلیکیشن تایید شود که فرد مورد نظر باید در قرنطینه باشد، هم از ورود وی به اداره جلوگیری می‌شود و هم خدمتی به آن ارائه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح به صورت آزمایشی به اجرا درآمده، خاطرنشان کرد: متاسفانه براساس اطلاعات متوجه شدند که تعداد افرادی که قوانین قرنطینه را رعایت نمی‌کردند و به مراکز عمومی مراجعه می‌کردند کم نیست. بیش از 1000 نفر از افراد شناسایی شدند که باید در قرنطینه می‌ماندند ولی به فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها مراجعه کرده بودند که با این کار جان دیگران را به خطر می‌اندازند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: از این هفته مقرر شده که سامانه در کل کشور رعایت شود و افراد  توسط نیروهای انتظامی و نگهبانان ورودی و همچنین تعدادی از کارکنان که روسای ادارات معرفی می‌کنند، چک شوند.

وی افزود: در حال حاضر برای ورود به ادارات دولتی، فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها کارت ملی افراد چک می‌شود ولی شاید در مراحل بعدی مکان‌های دیگر  هم مستلزم همراه داشتن کارت ملی باشند.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 9 بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| نخستین جلسه اندیشکده تبلیغ مجتمع بنت الهدی برگزار شدقم| نشست خبری مدیرکل امور اجرایی زکات کشور به روایت تصویرقطارهای جدید خط یک مترو اصفهان چه ویژگی‌هایی دارد؟موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان غربی مشاهده نشدماجرای تخریب پارک و جمع‌آوری تجهیزات آن در منطقه فرهنگ‌شهر گرگان چه بود؟+تصاویرشهردار اهواز دست از جنجال رسانه‌ای بر‌دارد‌برنامه قطع برق مشهد پنجشنبه 9 بهمن 99"رودپارک" مشهد چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟حریق گسترده در پاساژ کورپه سنندج / مغازه‌ها در آتش سوختند+جزئیاتمهلت ثبت نام بیمه قالیبافان تا ۱۵ بهمن ماه تمدید شدمشکلات ساکنین محلات گلبهاربررسی شدقم| افتتاح 5 پروژه گاز رسانی در دهه فجرقم| 80 درصد زکات کشور صرف امور فقرا شدتوضیحی درباره مرگ دام‌ها در رامهرمز در پی مصرف ضایعات نفتیمشاور رسانه ای شهردار سوژه جنجال رسانه ها شدآمار کرونا کاشان ۸ بهمن؛ ۳ فوتی و ۹ ابتلای جدیدبرنامه قطعی برق استان گیلان چهارشنبه 8 بهمن 99جزئیات خودکشی دو خواهر جوان در دزفولفعالیت ۱۴تور غیرمجاز گردشگری در استان مرکزی متوقف شداحتمال بروز موج جدید کرونا در اصفهانضرر ۱۹ میلیاردی صنعت مرغداری اصفهان در یک ماه/ احتمال افزایش قیمت مرغ در شب عیدآخرین جزئیات سانحه تصادف اتوبوس با تریلی در سمنان/ حادثه فوتی نداشت+تصاویرباغ وحش خصوصی ارومیه؛ زخم‌خورده از بی‌مهری‌هابرنامه قطع برق مشهد چهارشنبه8 بهمن 99تشکل‌های ایثارگری، ظرفیتی برای جامعه ایثارگری خراسان رضوی است