تبلیغات
  • زمان انتشار: 9 آذر 1399, 08:17
  • / کد خبر: 55318

دریافت کمیسیون کلان دلیل گرایش جوانان به این شغل است

رشد قارچ‌گونه بنگاه‌های مشاور املاک در کرج

رشد قارچ‌گونه بنگاه‌های مشاور املاک در کرج در حالی که در ایام شیوع کرونا اکثر مشاغل با مشکلات زیادی روبه‌رو شدند واحدهای صنفی مشاور املاک در کرج با رشد قابل توجهی همراه بوده است.
،یکی از مسائلی که این روزها چشم‌های تیزبین مردم کلانشهر کرج را به خود جلب می‌کند رشد بی رویه واحدهای صنفی مشاور املاک است.
مسئله‌ای که بعد از شیوع ویروس کرونا و از رونق افتادن بسیاری از کسب و کارها این روزها بیش از هر زمان دیگری به صورت غیر قابل پیش بینی در حال افزایش است.
افزایش واحدهای صنفی مشاورین املاک علی‌رغم کندی و رکود در ساخت‌ و ساز و بازار خرید، فروش سبب جلب نگاه‌ها به این موضوع می‌شود.
در کنار این مسائل نکته ظریف دیگری نیز که وجود دارد این است که بسیاری از افرادی که در این بنگاه‌ها مشغول به فعالیت هستند دارای سنین پایین هستند که معلوم نیست آیا آموزش‌های لازم را در این رابطه دیده‌ اند یا خیر؟
در حال حاضر شاید دلیل خیلی منطقی تاکنون برای آن پیدا نشده و عدم آسیب شناسی آن می‌تواند زنگ خطری برای این بخش از کسب و کارهای استان البرز باشد.
کمیسیون‌های کلان دلیل گرایش جوانان به صنف مشاور املاک است
یکی دارندگان واحد صنفی مشاورین املاک بر این باور است که در سال‌های اخیر رشد تورم در حوزه مسکن و خرید فروش املاک سبب گرایش بسیاری از افراد به سمت این شغل شده است.
حمید فیروزآبادی با بیان اینکه افزایش افسار گسیخته نرخ مسکن سبب شده تا شاهد معاملات میلیاردی باشیم و به این دلیل موضوع مبلغ کمیسیون‌های مشاور املاک نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است، عنوان کرد: از آنجایی که دفاتر املاک برای راه اندازی نیاز به هزینه چندانی ندارند در نتیجه شاهد روی آوری افراد زیادی به این صنف هستیم.
فیروزآبادی، گفت: در این میان برخی از این افراد در بنگاه‌ها خارج از عرف تعرفه کمیسیون می‌گیرند و به طور طبیعی این اعداد و ارقام هر فردی را وسوسه می‌کند که به این صنف گرایش پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه علت گرایش نوجوانان و جوانان به این صنف حق کمیسیون بالا است، تصریح کرد: نداشتن سرمایه برای ایجاد کسب و کار به دلیل تورم بسیار شدید در جامعه، عدم نیاز به تجربه کافی، تحصیلات خاص و کار پشت میزی سبب شده تا این حرفه جذاب شود.
فیروزآبادی با بیان اینکه گرایش به سمت دلالی و واسطه گری از معضلات امروز جامعه است ،گفت : امیدواریم باید ثبات اقتصادی و ذهنیت تولید را به جای دلالی در جوانان و نوجوانان ایجاد کرد.
اکثر مشاوران املاک آگاهی به مسائل و اطلاعات حقوقی ندارند
شارون نجف‌خانی دکترای حقوق و جرم شناسی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مورد استقبال از صنف مشاورین املاک ، اظهار داشت: برای یک مشاور املاک مسائلی از جمله جمع آوری و تهیه لیستی از املاک آماده معامله در منطقه، آشنا به نحوه قیمت‌گذاری املاک و راهنمایی فروشنده برای ارزش گذاری صحیح ملک، ارائه راهنمایی‌های لازم به خریداران و مستاجران برای انتخاب مناسب‌ترین ملک، تسلط به مسائل حقوقی مربوط به املاک و ارائه راهکارهای مناسب در هنگام بروز مشکل از موارد مهم است.
وی افزود: آشنا بودن به قراردادهای ملکی و تسلط به تنظیم قراردادها، آشنایی با انواع اسناد ملکی و مالکیت که در واقع این مسائل مشاوران املاک باید آنها را مورد استفاده قرار بدهند و به کار گیرند از نکات مهمی است که باید رعایت شود.
نجف خانی با بیان اینکه تعداد این مشاور املاک بی اندازه بوده و باید نظارتی بر روی آنها صورت گیرد، گفت: عمده ترین عیب نیز این است که اکثریت مدیران مشاور املاک دارای آگاهی و اطلاعات حقوقی نیستند و 70 درصد این مشاوران تحصیلات زیر دیپلم و تخصص و علم کافی در این زمینه ندارند.
وی ادامه داد: حتی تحریر کلمات و جملات نیز نه فقط در قالب حقوقی نبوده و به صورت اشتباه نوشته می‌شود که می‌تواند سبب ضرر و زیان به طرفین شود.
این مدرس دانشگاه با اشاره به راهکارهایی برای جلوگیری از کاهش پرونده قضایی در هنگام معاملات ملکی ، عنوان کرد: یکی از راه‌های کاهش پرونده‌های مربوط به املاک در قوه قضاییه در بخش املاک این است که افرادی که دارای مدرک کارشناسی حقوق هستند در این زمینه فعالیت کنند.
نجف خانی با بیان اینکه بیش از 80 درصد پرونده‌های حقوقی تشکیل شده در دادگستری‌ها کلاهبرداری به دلیل عدم آگاهی از تحریر عقد و قراردادها در معاملات ملکی است اظهار داشت: برگزاری کلاس‌های آموزشی و جدی‌تر گرفته شدن هر چه بیشتر آزمون‌ها از دیگر مواردی است که باید در این رابطه هر چه بیشتر مد نظر قرار گیرد.
10 هزار واحد صنفی مشاور املاک در البرز فعالیت می‌کنند
محمد قمی رئیس اتحادیه املاک البرز با اشاره به وجود 10 هزار مشاور املاک در سطح این استان، اظهار داشت: 5 هزار واحد صنفی مشاور املاک در شهرستان کرج فعالیت می‌کنند که این تعداد واحد بیشتر از نیاز استان البرز است.
وی افزود: امروز جوان 17 ساله که هیچ‌گونه تجربه و یا آموزشی در زمینه املاک ندارد به این صنف روی آورده که این بی تجربگی سبب می‌شود تا قیمت‌ها به‌هم خورده و مردم آسیب جدی ببینند.
وی با اشاره به پایین بودن قیمت اخذ مجوز املاک اظهار داشت: 750 متقاضی جواز کسب در حوزه مشاورین املاک هستند که این تعداد علاوه بر خراب کردن بازار، بالا بردن قیمت و ایجاد مشکلات برای مردم نتیجه دیگری ندارد.
قمی گفت: بر اساس قانون باید به متقاضی جواب بدهیم و ناچار به صدور مجوز برای متقاضیان بر اساس قانون هستیم.
البرز به این تعداد بنگاه مشاور املاک نیاز ندارد
بهروز حصاری رئیس اتاق اصناف البرز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در چند وقت اخیر تعداد زیادی از افراد به سمت راه اندازی بنگاه معاملات ملکی گرایش پیدا کرده اند.
وی افزود: گرایش به راه اندازی مشاوران املاک در این شرایط جای تعجب دارد.
حصاری با بیان اینکه به دلیل تعدد درخواست‌های پیشنهادی مبنی بر عدم صدور مجوز ارائه کردیم ،گفت: بر اساس قانون نمی‌توانیم مردم را از حقوق شهروندی محروم کنیم.
وی با بیان اینکه در حال کارشناسی این مسئله هستیم که دلیل اصلی این هجوم به سمت فعالیت در صنف بنگاه‌های املاک با توجه به رکود بازار مسکن چیست، ادامه داد: با دستگاه‌های تصمیم‌گیر نیز در حال مذاکره هستیم که در این مورد آسیب‌شناسی کنیم

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 9 بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| نخستین جلسه اندیشکده تبلیغ مجتمع بنت الهدی برگزار شدقم| نشست خبری مدیرکل امور اجرایی زکات کشور به روایت تصویرقطارهای جدید خط یک مترو اصفهان چه ویژگی‌هایی دارد؟موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان غربی مشاهده نشدماجرای تخریب پارک و جمع‌آوری تجهیزات آن در منطقه فرهنگ‌شهر گرگان چه بود؟+تصاویرشهردار اهواز دست از جنجال رسانه‌ای بر‌دارد‌برنامه قطع برق مشهد پنجشنبه 9 بهمن 99"رودپارک" مشهد چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟حریق گسترده در پاساژ کورپه سنندج / مغازه‌ها در آتش سوختند+جزئیاتمهلت ثبت نام بیمه قالیبافان تا ۱۵ بهمن ماه تمدید شدمشکلات ساکنین محلات گلبهاربررسی شدقم| افتتاح 5 پروژه گاز رسانی در دهه فجرقم| 80 درصد زکات کشور صرف امور فقرا شدتوضیحی درباره مرگ دام‌ها در رامهرمز در پی مصرف ضایعات نفتیمشاور رسانه ای شهردار سوژه جنجال رسانه ها شدآمار کرونا کاشان ۸ بهمن؛ ۳ فوتی و ۹ ابتلای جدیدبرنامه قطعی برق استان گیلان چهارشنبه 8 بهمن 99جزئیات خودکشی دو خواهر جوان در دزفولفعالیت ۱۴تور غیرمجاز گردشگری در استان مرکزی متوقف شداحتمال بروز موج جدید کرونا در اصفهانضرر ۱۹ میلیاردی صنعت مرغداری اصفهان در یک ماه/ احتمال افزایش قیمت مرغ در شب عیدآخرین جزئیات سانحه تصادف اتوبوس با تریلی در سمنان/ حادثه فوتی نداشت+تصاویرباغ وحش خصوصی ارومیه؛ زخم‌خورده از بی‌مهری‌هابرنامه قطع برق مشهد چهارشنبه8 بهمن 99تشکل‌های ایثارگری، ظرفیتی برای جامعه ایثارگری خراسان رضوی است