تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 آذر 1399, 11:53
  • / کد خبر: 55100

رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی:

هر شب حدود ۷۰۰۰ تردد غیرمجاز در مشهد ثبت می‌شود

هر شب حدود ۷۰۰۰ تردد غیرمجاز در مشهد ثبت می‌شود رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی گفت: تقریبا از ابتدای آغاز محدودیت‌ها هر شب ۷۰۰۰ تردد غیرمجاز توسط دوربین‌ها ثبت شده که برای آنان پیامک هشدار ارسال شده است.
سرهنگ علیرضا رحیمی  در خصوص میزان کاهش ترددهای شبانه از ساعت ۲۱ الی ۴ صبح اظهار کرد: ۸۰ درصد مردم محدودیت‌های تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ را رعایت کرده‌اند. ۲۰ درصد باقی‌ مانده نیز شامل خودروهایی می‌شود که مجوز تردد دارد. اغلب مردم محدودیت‌ها را رعایت کرده‌اند. طی بازدیدهای میدانی که داشته‌ام، برخی از شهروندان در دو شب نخست از محدودیت‌ها اطلاعی نداشتند.
وی افزود: اعمال قانون از طریق دوربین‌های ثبت تخلف به صورت هوشمند اجرا می‌شود. همچنین در ۵۰ نقطه از شهر مشهد تیم‌های نظارتی از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح فعالیت دارند. در دو شب نخست آغاز محدودیت‌ها به خودروهایی که تردد غیرمجاز داشتند، تذکر و اخطار دادیم اما از شب سوم، ترددهای غیر مجاز ثبت و اعمال قانون شده است.
رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی تصریح کرد: لیست خودروهای دارای مجوز برای تردد شبانه از قبل اعلام و در سیستم ثبت شده است. چنانچه کسی در آژانس تلفنی فعالیت دارد و توسط دوربین‌های ثبت تخلف اعمال قانون شده، می‌تواند نسبت به ابطال و حذف جریمه خود اقدام کند. هدف از اجرای این طرح رعایت شهروندان است که خداراشکر مردم نیز به خوبی رعایت کرده‌اند. ترغیب چندانی برای جریمه و اعمال قانون شهروندان نداریم.
پلاک‌های غیربومی مشهدی اعمال قانون نمی‌شود
رحیمی گفت: نیروهای پلیس راهور از ساعت ۲۱ تا ۴ نسبت به اعمال قانون خودورهای غیربومی اقدام کرده و برخورد می‌کنند. هر پلاکی که جزو پلاک‌های تعریف شده شهر مشهد نباشد، در این ایام در مشهد تردد داشته باشد، اعمال قانون می‌شود اما اگر خودرویی با پلاک هر شهری دیگری در مشهد تردد داشته باشد دال بر این که مدرک سکونت همراه خود داشته باشد، مورد اعمال قانون قرار نخواهد گرفت.
وی تاکید کرد: هر مسافری که پیش از آغاز محدودیت‌ها در مشهد حضور داشته و در این ایام در شهر تردد کند، اعمال قانون خواهد شد. اطلاع‌رسانی‌ها از قبل صورت گرفته و باید پیش از اعمال محدودیت‌ها از شهر خارج می‌شده است.
رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی در خصوص خودروهایی که برای جلوگیری از ثبت تخلف توسط دوربین‌ها پلاک خود را مخدوش می‌کنند، عنوان کرد: مخدوش کردن عمدی پلاک خودرو دور از فرهنگ و شخصیت ایرانیان است. مخدوش کردن پلاک علاوه بر اعمال قانون مختص خود، جرم است و شخص باید به مقامات قضایی معرفی شود. سه‌شنبه شب بیش از ۶۰ خودرو اقدام به مخدوش کردن پلاک خود کرده‌ بودند که به پارکینگ منتقل شدند.
رحیمی در پایان بیان کرد: نیاز به یک مراقب ویژه از سوی شهروندان است که مسیرهای خلوت آن‌ها را فریب ندهد. تعداد تصادفات کمتر شده اما شدت آنان بیشتر شده است. با توجه به کاهش ترافیک شهری، میانگین سرعت افزایش پیدا می‌کند و شدت تصادفات نیز بالا می‌رود. شهروندان احتمال عبور عابرین پیاده و دوچرخه‌سوار را بدهند و در تقاطع‌هایی که چراغ چشمک‌زن وجود دارد، احتمال عبور هر وسیله نقلیه دیگری را بدهند تا شدت برخورد، جان خود و دیگران را به خطر نیندازد.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
آمار کرونا کاشان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۲ ابتلای جدیدمرمت "کاخ ناصری" با ۷۰درصد تخریب در برنامه میراث فرهنگی البرز قرار گرفتآمار کرونا اصفهان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدیدتبدیل خیابان ۳۵ متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راهاختلال و قطع اینترنت گوشی های همراه در مشهدهرگونه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی غیرقانونی و ممنوع استتداوم منع تردد شبانه در اصفهان؛ پیامک جریمه با تاخیر ارسال می‌شودقیمت مسکن در پرمعامله‌ترین مناطق پایتختبستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندرانمسیر‌های دوچرخه در شیراز شناسنامه‌دار می‌شوددل پُردرد دستفروشان بیرجندی در روزهای کروناییرفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآغاز عملیات نصب انشعابات فاضلاب در اژیهاصلاح بیش از 600 متر شبکه آب روستاهای لنجانآبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغاراردستان اصفهان از آب شیرین کن مهابادهمسطح سازي دريچه هاي فاضلاب در آبفا شهرستان برخواررفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآمار کرونا اصفهان ۳۰ دی؛ ۳ فوتی و ۱۵۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کاشان ۳۰ دی؛ بدون فوتی و ۱۰ ابتلای جدید۱۵۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های یزد بستری هستندتثبیت مالکیت تمامی عرصه‌های ملی تا پایان ۱۴۰۰توقف بازار خرید و فروش رایانه در اصفهان / منتظر کاهش قیمت و رفتار بازار ارز هستیمکارگرانی که ۷ ماهه حقوق نگرفته‌اند؛ پاس‌کاری کارگران بین شهرداری خرم‌آباد و پیمانکارآشفتگی بازار میوه ‌و تره بار در نبود کمیته قانونی نرخ‌گذاریماجرای ‌سوءقصد به مدیران منطقه آزاد قشم چه بود؟