تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 آذر 1399, 11:51
  • / کد خبر: 55098

معاون استاندار قزوین: ۱۲۷۱ مجوز تردد در استان قزوین صادر شد

معاون استاندار قزوین: ۱۲۷۱ مجوز تردد در استان قزوین صادر شد م
عاون عمرانی استاندار قزوین گفت: طی ۶ روزی که از اجرای طرح محدودیت هوشمند تردد گذشته، ۱۲۷۱ مجوز تردد در استان صادر شده است.

 علی فرخزاد صبح امروز در چهارمین جلسه کمیته ترافیک و تردد وسایل نقلیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونای استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: چالشی که در مورد ترددها وجود داشت، بحث صدور مجوزهای تردد بود که ظرف 6 روزی که از اجرای طرح محدودیت هوشمند تردد گذشته، 1271 مجوز تردد در استان صادر شده است.

وی اضافه کرد: البته در یکی دو روز اخیر تعداد درخواست‌ها برای تردد کاهش یافته؛ با این حال تا امروز تعداد زیادی مجوز تردد صادر شده و 1271 مورد هم مقدار کمی نیست.

فرخزاد ادامه داد: با توجه به اینکه صدور مجوز تردد در فرمانداری‌ها و پلیس راه بررسی می‌شود، از فرمانداران سطح استان می‌خواهیم که در همان فیلتر اولیه سخت‌گیری لازم را مثل گذشته داشته باشند و از صدور مجوزهای تردد بی‌مورد و سلیقه‌ای جداً خودداری کنند؛ چون در غیر این صورت از همکاران پلیس راه و راهور وقت زیادی برای پالایش مجوزها گرفته می‌شود.

تردد پلاک‌های 79 و 89 در داخل استان مجاز است

رئیس کمیته ترافیک و تردد قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونای استان با تاکید بر مجاز بودن تردد پلاک‌های بومی 79 و 89 در سطح استان قزوین تصریح کرد: تردد این پلاک‌ها بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا مجاز است و برای تردد آزاد این پلاک‌ها مجوزهای درون استانی را صادر کردیم و وسایل نقلیه با این 2 نوع پلاک مشکلی برای تردد ندارند.

فرخزاد همچنین از بازگشایی موقت جاده کمربندی نسیم شمال از امروز خبر داد و افزود: باید از امروز بارگذاری ترافیکی روی این جاده را انجام دهیم تا بتوانیم مقداری بار ترافیکی در غرب شهر قزوین کاهش دهیم. از طرفی هم تقاطع نسیم شمال باید مقداری پهن‌تر شود تا امکان تردد دوچرخه و موتورسیکلت باغداران هم فراهم شود.

لزوم اعمال سخت‌گیری برای صدور مجوزهای تردد

رئیس پلیس راه استان قزوین هم در ادامه این جلسه با اشاره به مشکلات صدور مجوزهای تردد در استان اظهار داشت:‌ عدم تطبیق پلاک با نوع خودرو، خلافی بالا برخی خودروها، صدور دستور قضائی در مورد منع تردد خودرو و درخواست‌های تکراری از جمله مشکلات ماموران پلیس راه و راهور برای تایید مجوز تردد برخی خودروهاست.

سرهنگ فرهاد ذاکری‌منش با تاکید بر اعمال سخت‌گیری برای صدور مجوزهای تردد اضافه کرد: طرح محدودیت تردد کرونایی باید با قاطعیت کامل اجرا شود و تا جایی که قانون به ما اجازه می‌دهد، باید مجوزهای تردد را رد کنیم و نباید به خاطر اینکه چند نفر اعتراض می‌کنند، از خطرات شیوع کرونا غافل شویم.

ماموران پلیس راه تا می‌توانند از جریمه کردن خودداری می‌کنند

رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه ماموران ما برای برخورد با مردم توجیه شده‌اند، گفت: ماموران ما چون مشکلات مردم مانند مشکلات اقتصادی و وضعیت کرونا را می‌دانند، تا آنجایی که می‌توانند از جریمه کردن افراد و راننده‌ها خودداری می‌کنند و به بیشتر تذکر لسانی می‌دهند، آنها را توجیه می‌کنند و خودروی آنها را برمی‌گردانند. به همین خاطر آمار جریمه یک میلیون تومانی و 500 هزار تومانی ما خیلی‌کم است.

ذاکری‌منش با اشاره به اینکه صاحبان خودروهای بومی با پلاک‌های 79 و 89 از وضع جریمه‌ها گله‌مند هستند، افزود: با وجود اینکه تردد درون‌استانی این خودروها آزاد است، اما متاسفانه دوربین‌های پلیس راهور صاحبان این خودروها را جریمه می‌کند که در این مورد 2 بار با مسئولان پلیس راهور ناجا مکاتبه کردیم.

وی ادامه داد: همچنین این مکاتبه باید از طریق استانداری و قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونای استان قزوین با وزارت کشور انجام شود و این نکته را به مسئولان بالادستی متذکر شویم که استان قزوین در کل کشور استثناست و تردد بین شهرهای آن آزاد است تا دوربین‌های پلیس راهور خودروهای بومی ما در سفرهای درون‌استانی جریمه نکنند.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
آمار کرونا کاشان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۲ ابتلای جدیدمرمت "کاخ ناصری" با ۷۰درصد تخریب در برنامه میراث فرهنگی البرز قرار گرفتآمار کرونا اصفهان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدیدتبدیل خیابان ۳۵ متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راهاختلال و قطع اینترنت گوشی های همراه در مشهدهرگونه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی غیرقانونی و ممنوع استتداوم منع تردد شبانه در اصفهان؛ پیامک جریمه با تاخیر ارسال می‌شودقیمت مسکن در پرمعامله‌ترین مناطق پایتختبستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندرانمسیر‌های دوچرخه در شیراز شناسنامه‌دار می‌شوددل پُردرد دستفروشان بیرجندی در روزهای کروناییرفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآغاز عملیات نصب انشعابات فاضلاب در اژیهاصلاح بیش از 600 متر شبکه آب روستاهای لنجانآبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغاراردستان اصفهان از آب شیرین کن مهابادهمسطح سازي دريچه هاي فاضلاب در آبفا شهرستان برخواررفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآمار کرونا اصفهان ۳۰ دی؛ ۳ فوتی و ۱۵۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کاشان ۳۰ دی؛ بدون فوتی و ۱۰ ابتلای جدید۱۵۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های یزد بستری هستندتثبیت مالکیت تمامی عرصه‌های ملی تا پایان ۱۴۰۰توقف بازار خرید و فروش رایانه در اصفهان / منتظر کاهش قیمت و رفتار بازار ارز هستیمکارگرانی که ۷ ماهه حقوق نگرفته‌اند؛ پاس‌کاری کارگران بین شهرداری خرم‌آباد و پیمانکارآشفتگی بازار میوه ‌و تره بار در نبود کمیته قانونی نرخ‌گذاریماجرای ‌سوءقصد به مدیران منطقه آزاد قشم چه بود؟