تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 آذر 1399, 08:28
  • / کد خبر: 55035

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان خبر داد؛

صدور دستور توقف ساخت بنا در حریم تاریخی پل خواجو

صدور دستور توقف ساخت بنا در حریم تاریخی پل خواجو فریدون الهیاری گفت: ساخت بنا در حریم تاریخی پل خواجو بدون مجوزقانونی انجام شده و با پیگیری‌های حقوقی توانستیم دستور توقف ساخت این بنا را صادر کنیم.
فریدون الهیاری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان ،  گفت: طبق قانون ارتفاع ساخت و ساز هر نوع بنا در جوار و حریم بافت تاریخی باید کمتر از ۸ متر باشد و ساختمان در حال ساختی که در حریم درجه یک پل خواجو در حال ساخت است، این قانون را زیر پا گذاشته است.

او ادامه داد: این اقدام بدون مجوزقانونی انجام شده و با پیگیری‌های حقوقی که انجام دادیم توانستیم دستور توقف ساخت این بنا را صادر کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان ادامه داد: از روزی که اولین نشانه‌های ساختمانی مبنی بر غیر مجاز بودن ارتفاع محرز شد، پیگیری ما شروع و مکاتبات لازم با شهرداری و مراجع قضایی انجام شد.

فریدون الهیاری تاکید کرد: برای انجام هرنوع ساخت و ساز در هر جایی که بافت تارخی یا حریم بافت تاریخی محسوب شود باید از میراث فرهنگی استعلام صورت گیرد.

او افزود: مشکل اساسی این است که حریم و قوانین موجود در این حوزه زیاد شفاف نیست و مشخصا وقتی پایه‌های قانونی کار درست شود، کمتر به موارد تخلف بر می‌خوریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: میراث فرهنگی با جدیت تمام با تخلف در این حوزه برخورد می‌کند، یکی از مهمترین اقدامات ما در این حوزه مشخص کردن محدوده حریم بافت تاریخی است که ساخت و ساز‌های غیرمجاز در این محدوده‌ها ممنوع اعلام شده است.

فریدون الهیاری با اشاره به اینکه محور‌های تاریخی مهم باید حریم‌های مشخص و قوانین شفاف داشته باشد ادامه داد: در ابتدای فعالیت ما در سازمان میراث فرهنگی فقط حدود ۱۶۰ بنا داری حریم مصوب تاریخی بودند که این رقم در حال حاضر به بیش از ۵۰۰ مورد رسیده واین امر نشان دهنده پیگیری میراث فرهنگی در این حوزه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
آمار کرونا کاشان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۲ ابتلای جدیدمرمت "کاخ ناصری" با ۷۰درصد تخریب در برنامه میراث فرهنگی البرز قرار گرفتآمار کرونا اصفهان ۱ بهمن؛ ۳ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدیدتبدیل خیابان ۳۵ متری کرمان در جوار آرامستان دولاب به پیاده راهاختلال و قطع اینترنت گوشی های همراه در مشهدهرگونه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی غیرقانونی و ممنوع استتداوم منع تردد شبانه در اصفهان؛ پیامک جریمه با تاخیر ارسال می‌شودقیمت مسکن در پرمعامله‌ترین مناطق پایتختبستری ۱۲۹۶ بیمار کرونایی در مازندرانمسیر‌های دوچرخه در شیراز شناسنامه‌دار می‌شوددل پُردرد دستفروشان بیرجندی در روزهای کروناییرفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآغاز عملیات نصب انشعابات فاضلاب در اژیهاصلاح بیش از 600 متر شبکه آب روستاهای لنجانآبرسانی به مجتمع 9 روستایی موغاراردستان اصفهان از آب شیرین کن مهابادهمسطح سازي دريچه هاي فاضلاب در آبفا شهرستان برخواررفع حادثه 534 مورد تاسیسات آب و فاضلاب در سطح آبفا منطقه یکآمار کرونا اصفهان ۳۰ دی؛ ۳ فوتی و ۱۵۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کاشان ۳۰ دی؛ بدون فوتی و ۱۰ ابتلای جدید۱۵۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های یزد بستری هستندتثبیت مالکیت تمامی عرصه‌های ملی تا پایان ۱۴۰۰توقف بازار خرید و فروش رایانه در اصفهان / منتظر کاهش قیمت و رفتار بازار ارز هستیمکارگرانی که ۷ ماهه حقوق نگرفته‌اند؛ پاس‌کاری کارگران بین شهرداری خرم‌آباد و پیمانکارآشفتگی بازار میوه ‌و تره بار در نبود کمیته قانونی نرخ‌گذاریماجرای ‌سوءقصد به مدیران منطقه آزاد قشم چه بود؟