تبلیغات
  • زمان انتشار: 5 آذر 1399, 07:27
  • / کد خبر: 54865

۴ راه حل برای رفع بوی بد حوله

۴ راه حل برای رفع بوی بد حوله پس از استفاده از حوله، آن را در مقابل نور آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود. همچنین برای از بین بردن بوی نامطبوع آن در زمان شستشو می‌توانید از نوشابه و سرکه استفاده کنید.
آخرین چیزی که بعد از یک دوش آب ولرم‌ می‌خواهید داشته باشید، خشک کردن خودتان با یک حوله خوش بو می‌باشد که متاسفانه همیشه به طور قریب به اتفاق، حوله دچار رطوبت می‌شود و بوی بدی می‌گیرد؛ و احساس تازگی که از حمام گرفته بودی را گاهی کمتر میکند، اما خوشبختانه این مشکل به راحتی حل می‌شود. آن هم با یک برنامه ریزی عالی که باعث می‌شود این مشکل برای همیشه تمام شود.

راه حل ساده برای رفع بوی بد حوله‌ها

اجازه ندهید که حوله‌های شما مرطوب بماند و برای هر یک از این روش‌ها مهم است که حوله‌ها بلافاصله خشک شود. یک تایمر را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که لباس هایتان از دستگاه شستشو سریعاً به خشک کن تغییر می‌کند،  پس از خشک شدن حوله‌های مرطوب را در یک نقطه‌ی آفتابی آویزان کنید تا کاملا خشک شود.

روش‌های خانگی و طبیعی برای رفع بوی بد حوله

روش شماره یک، رفع بوی بد حوله:سرکه سفید

یک فنجان سرکه سفید را به ماشین اضافه کنید. (بدون حتی کوچکترین پاک کننده یا نرم کننده پارچه) و درجه را در بهترین گزینه ممکن بگذارید. سپس لباس را در ماشین لباسشویی بریزید و درجه را در مقدار استاندارد و معمول قرار دهید؛ و در نهایت بدانید که سرکه هرگونه باکتری ماندگار را میکشد.
نکته: لباس‌های دیگر را اضافه نکنید، حوله باید به تنهایی شسته شود.

روش دوم رفع بوی بد حوله:نوشابه و سرکه

میتوانیداثر جادویی سودا و سرکه را از دوران مدرسه به یاد بیاورید، (کوه آتش نشان خانگی که می‌ساختیم).
اما این دو کاربرد‌های دیگری هم دارند برای این استراتژی شما به دو بار چرخش نیاز دارید. در اولین چرخه، یک چهارم نوشابه سودا را اضافه کنید و سپس داغ‌ترین درجه را اجرا کنید و در طول چرخه دوم، یک فنجان کامل سرکه سفید اضافه کنید تا به طور کامل باکتری‌ها و کپک‌ها از بین بروند.

روش سوم رفع بوی بد حوله:مایکروویو

اگر حوله دستی یا حوله آشپزخانه شما مدنظر است، آن را کمی مرطوب کنید و به مدت ۳ دقیقه در مایکروویو بگذارید، مایکروویو باکتری‌ها را می‌کشد و تاثیر فوق العاده‌ای دارد.
نکته؛ برای جلوگیری از سوختن حوله بعداز اتمام کار بگذارید تا ۱۰ دقیقه داخل مایکروویو باقی بماند.

روش چهارم برای رفع بوی بد حوله:مواد شوینده

گاهی اوقات لازم است که دوباره این کار (شستشو) را با مواد شوینده انجام دهید که در طول این دوره، حوله تمام چیزی که نیاز دارد این است که جلوی پیشروی باکتری‌ها را بگیرد و آن‌ها را نابود کند؛ که برخی از مواد شوینده‌ها این کار را بخوبی انجام می‌دهند.
نکته: از استفاده‌ی نرم کننده پارچه اجاز بین بردن بوی بد حولهتناب کنید. زیرا می‌تواند باکتری‌های باقی مانده حوله را انتقال دهد و یا حتی جذب کند.

منبع: نمناک
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| ضرورت بازنگری تعرفه تلفن ثابتقم|با حمایت از توسعه زیرساخت های مخابراتی کشور، پاسخگوی نیازهای فزاینده حوزه ارتباطات باشیمدسترسی کلانشهرها به بنزین یورو۴آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های طرح اقدام ملی (فروش اقساطی) در شهر جدید گلبهاراجرای طرح "آوای ورزش در همسایگی" درشهر جدید گلبهارقم|دستگاه زباله سوز اهدایی چین آماده نصب استقم| افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیروشهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته استمشکلات بنگاههای اقتصادی فقط تابع مسائل مالی نیست باید به عوامل بروز مشکل درون و بیرون کارگاه نیز توجه شودسفر مشاور و نماینده ی ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اصفهانتوسعه ارتباطات تجاری ایران و ارمنستان با تکیه بر صنعت نمایشگاهی7 هکتار از زمینهای بایر تصفیه خانه فاضلاب ورزنه برای کاشت نهال آماده سازی شدتبدیل سیستم فرایندی تصفیه خانه فاضلاب شهر ورزنه از برکه تثبیت به لاگون هوادهیلوله های فولادی خروجی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب ورزنه تعویض شددر دهه فجر صورت می گیرد؛ افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهانروزگار تلخ بیماران دیابتی در گلستان / ‌کمبود انسولین در داروخانه‌ها‌ بیماران را سرگردان کردآمار کرونا اصفهان ۶ بهمن؛ ۵ فوتی و ۲۰۰ ابتلای جدیدتخریب ‌بنای تاریخی دیگر در مجاورت میدان امام اصفهان / میراث فرهنگی‌ در کجای این بازی تلخ قرار دارد؟قیمت جدید مسکن در مناطق مختلف تهران۳ هفته آینده کرونا در اصفهان اوج می گیرددهقان فداکار؛ این بار ۱۴سالهجزئیاتی از قتل کارمند اداره گاز در تبریز/ رد هرگونه ارتباط قتل با شغل اداری مقتولممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل؛ ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شدواکنش آموزش و پرورش قزوین به ماجرای تنبیه بدنی دانش‌آموز روستاییکاهش نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت مسکن نخواهد گذاشت