تبلیغات
  • زمان انتشار: 3 آذر 1399, 14:25
  • / کد خبر: 54674

ماجرای چادرنشینی زن و مرد معتاد در جلوی بیمارستان ارومیه چه بود؟

ماجرای چادرنشینی زن و مرد معتاد در جلوی بیمارستان ارومیه چه بود؟ تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که یک خانواده بی‌سرپناه در جلوی بیمارستان امام رضا(ع) ارومیه چادر زده و همراه با وسایل زندگی خود در هوای سرد و بدون خانه و کاشانه شب را به صبح می‌رسانند، اما اصل ماجرا چه بود؟
تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که یک خانواده بی‌سرپناه در جلوی بیمارستان امام رضا(ع) ارومیه چادر زده و همراه با وسایل زندگی خود در هوای سرد و بدون خانه و کاشانه شب را به صبح می‌رسانند. همین مسئله باعث شد که استاندار آذربایجان‌غربی به همراه مدیرکل بهزیستی استان، برای بررسی صحت و سقم ماجرا به محل مربوطه مراجعه کنند؛ اما اصل ماجرا چه بود؟
سعید فریور مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی با تشریح این ماجرا اظهار داشت: چند شب پیش استاندار آذربایجان‌غربی در تماس تلفنی اطلاع داد که خانواده‌ای در جلوی بیمارستان امام رضا(ع) ارومیه چادر زده‌اند و به همین سبب به محل مربوطه مراجعه شد.
وی تصریح کرد: در آنجا مشاهده شد که یک زن و مرد در آنجا حضور دارند و در این راستا، مرد  اظهار کرد که از 15 سال گذشته به جرم سرقت در زندان به سر می‌برده و هم اکنون از حبس خارج شده و به همراه خانمی که در کنارش بود از راه جمع‌آوری کارتن با ارابه، گذران زندگی می‌کنند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی گفت: از سوی دیگر متاسفانه هر دوی آنها معتاد بوده و هیچ کودکی نیز در آن چادر وجود نداشت و همچنین زن مدعی بود که با توجه به اینکه صلاحیت نگه‌داری فرزندانش را ندارد، از 10 ساله گذشته یکی از فرزندانش توسط بهزیستی شهرستان خوی نگه‌داری شده و یکی از آنان نیز در کشور عراق به سر می‌برد.
وی بیان کرد: از سوی دیگر متاسفانه هر قدر اصرار استاندار آذربایجان‌غربی و اینجانب مبنی بر تامین سرپناه و مکانی برای اسکان در آن هوای سرد و بارانی به آنها شد، هیچ کدام نپذیرفته و گفتند که تا صبح در آنجا خواهند بود!
فریور افزود: آن مرد اظهار کرد که برای خود مکانی برای اسکان داشته و به خانه خود می‌رود و زن نیز عنوان کرد که در 15 کیلومتری یکی از روستاهای نزدیک ارومیه، خانه پدری دارد که به آنجا مراجعه می‌کند بنابراین مدارکی نیز دال بر اینکه آنها یک خانواده هستند وجود نداشت.
وی گفت: این زن و مرد، ساعت 7 صبح وسایل خود را جمع آوری کرده و هر کدام به محل سکونت خود رفتند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: حتی به آنان پیشنهاد شد که به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کنند، اما آنان ابراز کردند که داروی متادون که بهزسیتی به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌دهد را مصرف می‌کنند.
وی گفت: بنابراین با توجه به اینکه در فضای مجازی آمده بود که در داخل چادر، کودک هم زندگی کرده و آنان نیز اعضای یک خانواده بودند، صحیح نیست و این زن و مرد، کمک بهزیستی را مبنی بر تهیه محل اسکان و انتقال آنها به کمپ ترک اعتیاد قبول نکردند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
قم| ضرورت بازنگری تعرفه تلفن ثابتقم|با حمایت از توسعه زیرساخت های مخابراتی کشور، پاسخگوی نیازهای فزاینده حوزه ارتباطات باشیمدسترسی کلانشهرها به بنزین یورو۴آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های طرح اقدام ملی (فروش اقساطی) در شهر جدید گلبهاراجرای طرح "آوای ورزش در همسایگی" درشهر جدید گلبهارقم|دستگاه زباله سوز اهدایی چین آماده نصب استقم| افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیروشهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته استمشکلات بنگاههای اقتصادی فقط تابع مسائل مالی نیست باید به عوامل بروز مشکل درون و بیرون کارگاه نیز توجه شودسفر مشاور و نماینده ی ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اصفهانتوسعه ارتباطات تجاری ایران و ارمنستان با تکیه بر صنعت نمایشگاهی7 هکتار از زمینهای بایر تصفیه خانه فاضلاب ورزنه برای کاشت نهال آماده سازی شدتبدیل سیستم فرایندی تصفیه خانه فاضلاب شهر ورزنه از برکه تثبیت به لاگون هوادهیلوله های فولادی خروجی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب ورزنه تعویض شددر دهه فجر صورت می گیرد؛ افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهانروزگار تلخ بیماران دیابتی در گلستان / ‌کمبود انسولین در داروخانه‌ها‌ بیماران را سرگردان کردآمار کرونا اصفهان ۶ بهمن؛ ۵ فوتی و ۲۰۰ ابتلای جدیدتخریب ‌بنای تاریخی دیگر در مجاورت میدان امام اصفهان / میراث فرهنگی‌ در کجای این بازی تلخ قرار دارد؟قیمت جدید مسکن در مناطق مختلف تهران۳ هفته آینده کرونا در اصفهان اوج می گیرددهقان فداکار؛ این بار ۱۴سالهجزئیاتی از قتل کارمند اداره گاز در تبریز/ رد هرگونه ارتباط قتل با شغل اداری مقتولممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل؛ ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شدواکنش آموزش و پرورش قزوین به ماجرای تنبیه بدنی دانش‌آموز روستاییکاهش نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت مسکن نخواهد گذاشت