تبلیغات
  • زمان انتشار: 3 آذر 1399, 11:48
  • / کد خبر: 54624

کرونا در یزد همچنان می‌تازد؛ چرا یزد از تعطیلی‌های دو هفته‌ای پیروی نکرد؟

کرونا در یزد همچنان می‌تازد؛ چرا یزد از تعطیلی‌های دو هفته‌ای پیروی نکرد؟ در حالی مسئولان استان یزد حاضر به تعطیلی کامل دو هفته‌ای در این استان نشدند که متاسفانه کرونا همچنان در یزد می‌تازد و هر روز بر تعداد قربانیان آن افزوده می‌شود.

در حالی که استان‌های مختلف کشور این روزها شاهد تعطیلی‌های کامل اصناف به مدت دو هفه است، یزد این تعطیلی را اجرا نکرد و تمام صنوف به غیر از اصنافی که فعالیت آنها با تراکم جمعیت روبه‌رو هستند می‌توانند تا ساعت 14 و 30 دقیقه فعالیت کنند.

گرچه تعطیلی‌هایی که اعمال شده با نقایص بسیاری روبه‌رو است و یکی از اصلی ترین این نقایص فعالیت بانک‌ها و برگشت خوردن چک‌ها در زمانی است که اصناف نمی‌توانند درآمدی داشته باشند اما اینکه کلا تعطیلی کنار گذاشته شود هم به نظر می‌رسد تنها پاک کردن صورت مسئله در مبارزه با ویروس کرونا است.

کرونا همچنان در یزد یکه تازی می‌کند و براساس آمار‌های روز گذشته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت استان یزد همچنان در بروز کرونا جزو پنج استان با بیشترین میزان ابتلاست و این آمار بالا هم با فاصله بسیاری از میانگین کشوری در حال ثبت شدن است.

همچنین در آمارهای روز گذشته وی، میانگین بروز هفتگی موارد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در کشورمان حدود 44.5 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده که بیشترین میزان بروز مربوط به استان‌های یزد، خراسان جنوبی، ایلام، آذربایجان غربی و سمنان بوده است و همین موضوع نشان می‌دهد که یزد در حوزه مرگ و میر ناشی از کرونا هم وضعیت بسیار بدی دارد.

وضعیت بسیار ناراحت کننده شیوع و تلفات ناشی از کرونا در استان یزد به گونه‌ای است که روز گذشته و بر اساس اعلام معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) 20 نفر در یزد جان خود را از دست دادند و به عبارتی دیگر 20 خانوار در این استان عزادار عزیزان خود شدند.

در این شرایط موضوع عجیبی را در طول دو روز قبل مشاهده کردیم و آن اینکه استان یزد از تعطیلی‌های دو هفته‌ای که در استان‌های مختلف کشور در حال انجام است پیروی نکرده و اصناف تا ساعت 14 و 30 دقیقه می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

اصناف با چنین نوع محدودیتی ممکن است بتوانند درآمدی داشته باشند اما قطعا جان آنها و بسیاری از شهروندانی که به این مراکز مراجعه می‌کنند هم در خطر قرار می‌گیرد و باید این سوال را مطرح کرد که آیا اقتصاد مهمتر از جان شهروندان است.

مطمئنا همین محدودیت‌های اعمال شده سبب کاهش آمار شیوع کرونا می‌شود ولی احتمالا منجر به قطع زنجیره شیوع کرونا نمی‌شود و بلافاصله پس از پایان محدودیت‌های اعمال شده دوباره امکان افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان یزد و رسیدن مجدد به رتبه نخست شیوع کرونا وجود دارد.

عدم پیروی یزد از تعطیلی‌های دو هفته اعمال شده در کشور در صورتی که منجر به عدم مهار کرونا در استان یزد شود اشتباهی سخت است که مسئولان استان یزد مرتکب شدند و قطعا باید پاسخگوی مردم این استان باشند.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های طرح اقدام ملی (فروش اقساطی) در شهر جدید گلبهاراجرای طرح "آوای ورزش در همسایگی" درشهر جدید گلبهارشهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته استمشکلات بنگاههای اقتصادی فقط تابع مسائل مالی نیست باید به عوامل بروز مشکل درون و بیرون کارگاه نیز توجه شودسفر مشاور و نماینده ی ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان اصفهانتوسعه ارتباطات تجاری ایران و ارمنستان با تکیه بر صنعت نمایشگاهی7 هکتار از زمینهای بایر تصفیه خانه فاضلاب ورزنه برای کاشت نهال آماده سازی شدتبدیل سیستم فرایندی تصفیه خانه فاضلاب شهر ورزنه از برکه تثبیت به لاگون هوادهیلوله های فولادی خروجی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب ورزنه تعویض شددر دهه فجر صورت می گیرد؛ افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهانروزگار تلخ بیماران دیابتی در گلستان / ‌کمبود انسولین در داروخانه‌ها‌ بیماران را سرگردان کردآمار کرونا اصفهان ۶ بهمن؛ ۵ فوتی و ۲۰۰ ابتلای جدیدتخریب ‌بنای تاریخی دیگر در مجاورت میدان امام اصفهان / میراث فرهنگی‌ در کجای این بازی تلخ قرار دارد؟قیمت جدید مسکن در مناطق مختلف تهران۳ هفته آینده کرونا در اصفهان اوج می گیرددهقان فداکار؛ این بار ۱۴سالهجزئیاتی از قتل کارمند اداره گاز در تبریز/ رد هرگونه ارتباط قتل با شغل اداری مقتولممنوعیت شکار در تالاب‌های اردبیل؛ ۲ گونه ارزشمند اردک سرسفید و غاز پیشانی سفید بزرگ ‌مشاهده ‌شدواکنش آموزش و پرورش قزوین به ماجرای تنبیه بدنی دانش‌آموز روستاییکاهش نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت مسکن نخواهد گذاشتتازه‌ترین وضعیت شیوع کرونا در گیلان/۱۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد + جدولمحدودیت‌های تردد شبانه در شهرستان‌های با وضعیت آبی اردبیل برقرار استواژگونی تانکر ۲۰ هزار لیتری بنزین/محور آزادگان مسدود استکیفیت بد آب رفسنجان کار توسعه فضای سبز را دشوار کرده استهشدارها برای خیز دوباره کرونا در اصفهان جدی‌تر شده است