تبلیغات
  • زمان انتشار: 3 آذر 1399, 08:33
  • / کد خبر: 54573

مدیر تعاون ‌روستایی خراسان‌ رضوی:

قیمت زعفران بالا می‌رود/کشاورزان عجله نکنند

قیمت زعفران بالا می‌رود/کشاورزان عجله نکنند مدیر تعاون روستایی خراسان ‌رضوی گفت: قیمت زعفران بالا خواهد رفت، بنابراین کشاورزان عجله نکنند و به میزان نیاز در بازار و یا در بازار حمایتی عرضه داشته‌ باشند. زعفران را نگه‌ دارند، زیرا قیمت زعفران در حال حاضر بالاتر از چیزی‌ است که در بازار عرضه می‌شود.
ایرج ناصری‌مقدم، در خصوص خرید حمایتی زعفران اظهار ‌کرد: خرید حمایتی به معنای ورود سازمان‌های دولتی به بازار برای تثبیت قیمت‌ها است تا کشاورز ضرر نکند. تعاونی روستایی و جهاد کشاورزی با ورود خود، جلوی کاهش قیمت را گرفت و در حال حاضر قیمت زعفران در بازار تقریبا با قیمت خرید حمایتی تعادل دارد.
وی در خصوص تفاوت این نوع خرید با خرید تضمینی گفت: خرید تضمینی با خرید حمایتی تفاوت دارد و زعفران همواره به صورت حمایتی خریداری می‌شود. در خرید تضمینی، تمام محصولات موجود در بازار خریداری می‌شود اما خرید حمایتی صرفا برای ایجاد تعادل در بازار بوده و هدف‌گذاری مانند خرید تضمینی در آن وجود ندارد. در حال حاضر ما در خرید حمایتی به هدف خود مبنی بر ایجاد تعادل در بازار رسیده‌ایم.
مدیر تعاون روستایی خراسان ‌رضوی افزود: در خرید حمایتی، ممکن است در سالی، 10 درصد محصولات موجود در بازار خریداری شود و در سالی دیگر، هیچ خریدی انجام نشود. به طور مثال در زمینه کشمش در خراسان ‌شمالی، بدون خرید صرفا با ورود، قیمت از 1500 تومان به 4500 تومان رسید.
ناصری‌مقدم در خصوص آمار زعفران خریداری شده تاکنون عنوان ‌کرد: خرید حمایتی زعفران از 11 آبان‌ ماه سال 99 آغاز شده‌، تا 30 آذر ماه ادامه دارد و این خرید در 10 مرکز انجام می‌شود که تاکنون حدود 4 تن و 900 کیلو خرید انجام شده ‌است.
وی با اشاره به افزایش قیمت زعفران در آینده تصریح کرد: قیمت زعفران بالا خواهد رفت، بنابراین کشاورزان عجله نکنند و به میزان نیاز در بازار و یا در بازار حمایتی عرضه داشته‌ باشند. زعفران را نگه‌ دارند، زیرا قیمت زعفران در حال حاضر بالاتر از چیزی‌ است که در بازار عرضه می‌شود.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 9 بهمن ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
"رودپارک" مشهد چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟حریق گسترده در پاساژ کورپه سنندج / مغازه‌ها در آتش سوختند+جزئیاتمهلت ثبت نام بیمه قالیبافان تا ۱۵ بهمن ماه تمدید شدمشکلات ساکنین محلات گلبهاربررسی شدقم| افتتاح 5 پروژه گاز رسانی در دهه فجرقم| 80 درصد زکات کشور صرف امور فقرا شدتوضیحی درباره مرگ دام‌ها در رامهرمز در پی مصرف ضایعات نفتیمشاور رسانه ای شهردار سوژه جنجال رسانه ها شدآمار کرونا کاشان ۸ بهمن؛ ۳ فوتی و ۹ ابتلای جدیدبرنامه قطعی برق استان گیلان چهارشنبه 8 بهمن 99جزئیات خودکشی دو خواهر جوان در دزفولفعالیت ۱۴تور غیرمجاز گردشگری در استان مرکزی متوقف شداحتمال بروز موج جدید کرونا در اصفهانضرر ۱۹ میلیاردی صنعت مرغداری اصفهان در یک ماه/ احتمال افزایش قیمت مرغ در شب عیدآخرین جزئیات سانحه تصادف اتوبوس با تریلی در سمنان/ حادثه فوتی نداشت+تصاویرباغ وحش خصوصی ارومیه؛ زخم‌خورده از بی‌مهری‌هابرنامه قطع برق مشهد چهارشنبه8 بهمن 99تشکل‌های ایثارگری، ظرفیتی برای جامعه ایثارگری خراسان رضوی استماهی های موجود در سد شیرین دره ارتباطی با کیفیت آب این سد ندارداردبیل با تهدید بازگشت به وضعیت زرد کرونایی مواجه است؛ آغاز پیک چهارم با ادامه سریال بی‌توجهی‌هارد پای مافیا در فروش زهر زنبور عسلنخستین مرکز توانمندسازی زنان در شهر اصفهان بهره برداری شدباغ پرندگان بندرعباس بازگشایی می‌شودافزایش قیمت شن و ماسه در استان بوشهر/ استانداری: برخورد می‌کنیمماجرای تجمع بازنشستگان در مقابل استانداری مرکزی چه بود؟