تبلیغات
  • زمان انتشار: 29 آبان 1399, 12:22
  • / کد خبر: 54227

ارزیابی آثار دریافتی کتاب سال بانوان در ۱۰ گروه علمی تخصصی

ارزیابی آثار دریافتی کتاب سال بانوان در ۱۰ گروه علمی تخصصی معاون پژوهشی جامعه الزهرا(س) با اشاره به ۲۶۵ اثر به دبیرخانه دومین همایش کتاب سال بانوان از ارزیابی آنها در قالب ۱۰ گروه علمی تخصصی خبر داد.

ریحانه حقانی در مراسم «اختتامیه دومین همایش کتاب سال بانوان» با ارائه گزارشی از فعالیت‌های همایش کتاب سال بانوان اظهار داشت: همایش کتاب سال بانوان باهدف شناسایی و ظرفیت‌های علمی بانوان برگزارشده و باهدف ارتقای توانمندی‌های علمی اهداف و سیاست‌هایی را دیده و مدنظر داشته است.

 

معاون پژوهشی جامعه الزهرا(س) افزود: سیاستگذاری و فعالیت‌هایی که در دبیرخانه همایش رخ داد با این هدف بوده است که  همایش را در سطح ملی و با عنوان یک رخداد عظیم و بی‌بدیل مطرح کند که تحقیقات نخبگانی  را ارائه کرده  و شناسایی ظرفیت‌ها را در اهداف خود مدنظر قرار داده است.

 

وی بابیان اینکه دبیرخانه دائمی همایش در طول سال فعالیت‌های ارزشمندی را در اشراف مدیریت گروه‌های علمی ده‌گانه ساماندهی کرده است تأکید کرد: در ارزیابی آثار هم‌تغییر رویکرد در همایش دوم نسبت به اول داشتیم و  تعیین رتبه در گروه‌ها صورت گرفت.

 

حقانی بابیان اینکه درمجموع ۲۶۵ اثر به دبیرخانه دومین همایش کتاب سال بانوان ارسال شد، عنوان کرد: مجموع آثار تألیف شده، ۲۴۷ اثر شامل ۱۱۵ کتاب، ۲۷ رساله (دکتری و سطح۴) و ۶۵ مقاله علمی پژوهشی، یک اثر تصحیح و تعلیق، ۱۷ اثر ترجمه و ۳۶ اثر خارج از موضوع همایش بود.

 

وی ادامه داد: ۹۲ اثر تعداد کل آثار راه‌یافته به مرحله ارزیابی تفصیلی بود. آثار برگزیده گروه‌های علمی به جلسه کمیته علمی ارجاع داده شد  و در نهایت ۲۳ اثر حائز رتبه‌بندی شدند.

 

به گفته وی شرکت‌کنندگان ۱۸۴ نفر بودند که از میان شرکت‌کنندگان در این همایش، ۱۷۱ نفر بانوان پژوهشگر شامل ۱۱۹ نفر دانشگاهی و ۵۲ نفر حوزوی بودند.

 

حقانی ادامه داد: رشته‌هایی که دریافت آثار را داشتیم شامل ۱۰ گروه علمی شامل اخلاق و عرفان، ادبیات و هنر، تفسیر و علوم قرآن، زن و خانواده، علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی، علوم تربیتی و روانشناسی، علوم حدیث، فقه و حقوق، فلسفه و کلام و همچنین تاریخ، سیره و تراجم بود. گروه‌های دیگر در رتبه‌های بعدی بودند.

 

معاون پژوهشی جامعه الزهرا(س) افزود: بیشترین فراوانی آثار دریافتی در سه عرصه کلان زن و خانواده، تفسیر و علوم قرآن و منطق، فلسفه و کلام بود، به‌ویژه در حوزه زن و خانواده آثار ارزشمندی دریافت شد.

 

معاون پژوهشی جامعه الزهرا(س) گفت: درنتیجه بررسی‌های کمیته علمی دو اثر برگزیده  و ۶ اثر شایسته تقدیر انتخاب شدند که به تأیید شورای سیاستگذرای رسید.

 

حقانی با اشاره به تفاوت همایش دوم نسبت به همایش اول افزود: در همایش دوم تفاوتی که با همایش اول داشت این بود که  بحث مقالات علمی پژوهشی و مقالاتی که چاپ شدند را در دستور کار داشتیم اما در همایش اول فقط تألیفات دریافت شد.

 

وی بابیان اینکه گستره آثار دریافتی عرصه علوم انسانی و اسلامی است گفت: در همایش سوم رویکرد ما از سطح ملی به بین‌المللی تغییر خواهد کرد که توجه ویژه به طلاب و اساتید و دانشجویان در عرصه بین‌الملل نیز خواهد شد.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
ماجرای چادرنشینی زن و مرد معتاد در جلوی بیمارستان ارومیه چه بود؟آمار کرونا کردستان ۳ آذر؛ ۵ فوتی و ۲۶۸ ابتلای جدیدسوء قصد به جان سرپرست آموزش و پرورش قرچک با اسلحه/ فراهانی زنده استتعداد جان‌باختگان کرونایی در گلستان دو رقمی شد/مردم محدودیت‌ها را رعایت کنندممنوعیت تردد خودروهای پلاک غیربومی در ساعات مجاز شایعه استآمار کرونای اصفهان ۳ آذر؛ ۳۶ فوتی و ۸۷۹ ابتلای جدیدفوت بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کمبود اکسیژن کذب استکمبود نان در ارومیه نداریم/مردم بیش از نیاز خود نان نخرندتعداد جانباختگان کرونا در البرز به ۲۱۸۳ نفر رسیدکرونا در یزد همچنان می‌تازد؛ چرا یزد از تعطیلی‌های دو هفته‌ای پیروی نکرد؟روش‌های مسدود کردن کارت بانکی مفقودی یا سرقت شدهرضایت به تعطیلی اصناف نداشتیمقیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر امروز ۳ آذرماه + جدولتعطیلی آموزشگاههای رانندگی استان اصفهان تا اطلاع بعدینرخ کرایه ترددهای دریایی در هرمزگان افزایش یافتافزایش شدید قیمت مرغ در بازار اصفهان؛ احتمال کاهش قیمت‌ها تا اوایل هفته آیندهفروش بلیط به افراد مشکوک به کرونا در پایانه‌های مسافربری ممنوع شدقیمت مسکن در پرطرفدارترین منطقه تهرانقیمت زعفران بالا می‌رود/کشاورزان عجله نکنندکوچه‌های نسیم ناصر آباد قزوین ظرف ۱۵ روز آینده آسفالت می‌شودچشم پرندگان به دستان پرمهر شهروندان/جانمایی زیبای آبخوری ویژه پرندگان در مشهد‌مشکلات کمبود روغن در زنجان پابرجاست/ اتاق اصناف: به زودی روغن جامد به بازار تزریق می‌شودتعطیلی ۳ ساله دو مرز اشکان و قاسم‌رش سردشت باید برطرف شودخودروی کرمانی‌های دارای پلاک غیربومی جریمه نمی‌شود۸نفر از عاملان تخریب اتاقکی در بندرعباس در بازداشت هستند