تبلیغات
  • زمان انتشار: 28 آبان 1399, 14:12
  • / کد خبر: 54158

جزئیات محدودیت‌های مقابله با کرونا در استان بوشهر /آغاز طرح از شنبه اول آذرماه

جزئیات محدودیت‌های مقابله با کرونا در استان بوشهر /آغاز طرح از شنبه اول آذرماه استاندار بوشهر از اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا در استان بوشهر خبر داد.
عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا اظهار کرد:  در قالب طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا، راهبردهای هفت گانه به ستادهای استانی ابلاغ شده است.
وی بیان کرد: تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و ارتقا آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بخشی از راهبردهای هفت گانه طرح مدیریت محدودیتها برای مقابله با کرونا است.
استاندار بوشهر ادامه داد: حفاظت از گروه های آسیب پذیر، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت ها و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از دیگر راهبردهای طرح مدیریت محدودیتها برای مقابله با کرونا است.
گراوند تاکید کرد: در مدت زمان اجرای طرح، فرمانداران و مدیران کل اجرایی استان از برگزاری هرگونه جلسات غیرضروری در شهرستان ها و مرکز استان و بازدید از پروژه های مختلف خودداری کنند.
استاندار بوشهر خواستار همکاری همه دستگاه های اداری استانی و شهرستانی برای نظارت بر رعایت محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی در استان شد و گفت: صنوفی که در مدت زمان اجرای طرح محدودیت اجازه فعالیت دارند اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند تا پایان طرح تعطیل می شوند.
گراوند در مورد تعدیل نیروهای انسانی شاغل در دستگاه های اداری استان  گفت: در شهرهای با وضعیت قرمز یک سوم نیروها، در شهرهای نارنجی یک دوم و در شهرهای زرد هم دو سوم نیروها اجازه کار و فعالیت دارند، و مشاغل بهداشتی، درمانی، خدماتی و شهرداری شامل این طرح نمی شوند.
وی با بیان اینکه در استان بوشهر فقط شهر بوشهر قرمز، دیر زرد و مابقی شهرستانها نارنجی هستند، گفت: کارمندان دستگاه های اجرایی که محل کار و سکونتشان متفاوت است برای تردد به شهر و محل کار خود، باید نامه معرفی از سوی مدیر یا رئیس دستگاه خود به همراه داشته باشند.
استاندار بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های مقابله با کرونا طبقه بندی مشاغل در 4 گروه و در 3 وضعیت قرمز، نارنجی و زرد انجام شده که اطلاع رسانی لازم در مورد محدودیت فعالیت مشاغل از سوی رسانه ملی و سایر رسانه ها انجام خواهد شد.
استاندار بوشهر تصریح کرد: صدا و سیما، رسانه ها، سازمان های مردم نهاد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با برنامه های مختلف فرهنگی و رسانه ای، فرهنگ سازی لازم برای اجرای دقیق پروتکل ها و رعایت محدودیت ها را انجام دهند.
وی بیان داشت: از رسانه های استان انتظار داریم هرگونه نقض رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های تعیین شده را اطلاع رسانی کنند.
گراوند گفت: مسئولیت اعمال نظارت بر واحدهای تولیدی در استان با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت است و در مدت اجرای طرح محدودیت های مقابله با کرونا، اداره کل صمت استان به دلیل وظیفه مهم نظارت بر فعالیت واحدهای تولیدی و صنفی تعدیل نیرو نخواهد داشت.
استاندار بوشهر افزود: نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مطب ها و داروخانه ها با جدیت از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاونت دارو غذا دنبال شود و پذیرفته نیست که پروتکل های بهداشتی در داروخانه ها رعایت نشود.
محدودیت های جدید کرونایی در استان بوشهر از شنبه اول آذرماه اجرایی می شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: بر اساس طرح جدید اعمال محدودیت برای مقابله با کرونا در کل کشور، قرار است از روز شنبه اول آذرماه در شهرهای با وضعیت قرمز محدودیت تردد و محدودیت فعالیت سطح یک برای اصناف اعمال شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، مجید خورشیدی در حاشیه نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در مورد ایجاد محدودیت های جدید در استان بوشهر که از شنبه اول آذر همزمان با سراسر کشور اجرا می شود، اظهار داشت: با توجه به انتظارات و درخواست های مردم، محدویت های جدیدی با هدف مقابله با کرونا در کشور اعمال می شود و این محدودیت ها در 3 منطقه قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی شده است.
وی بیان کرد: مردم استان بوشهر تاکنون همکاری خوبی با ستاد استانی مقابله با کرونا داشتند و هم اکنون هم نیاز است که مردم استان در اجرای محدودیت‌های جدید، همکاری لازم را با ستاد استانی داشته باشند.
معاون استاندار بوشهر بیان کرد: در استان بوشهر، شهرستان بوشهر وضعیت قرمز، شهرستان دیر وضعیت زرد و سایر شهرستانهای استان در وضعیت نارنجی هستند.
خورشیدی گفت: قرار است از روز شنبه اول آذرماه در شهرهای با وضعیت قرمز محدودیت تردد و محدودیت فعالیت سطح یک برای اصناف اعمال شود و بر این اساس فقط مشاغل ضروری مثل سوپرمارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای، داروخانه ها و مراکز درمانی فعالیت داشته باشند.
وی ادامه داد: گروه های شغلی 2، 3 و 4 در شهر بوشهر که وضعیت قرمز دارد به مدت 2 هفته تعطیل خواهند بود، در شهرهای با وضعیت نارنجی گروه های شغلی 3 و 4 و در شهرهای با وضعیت زرد گروه شغلی 4 تعطیل بوده و مابقی گروه شغلی مجاز به فعالیت هستند.
معاون استاندار بوشهر اظهار کرد: در وضعیت قرمز، یک سوم کارمندان، وضعیت نارنجی یک دوم و در وضعیت زرد دو سوم کارمندان در محل کار حضور خواهند داشت.
خورشیدی گفت: استاندار محترم در نشست امروز دستور داد که مدیران دستگاه های اجرایی شیفت بندی های لازم با توجه به وضعیت های سه گانه برای حضور کارمندان را انجام دهند و کارمندان را به غیر سقف تعیین شده برای حضور در محل کار الزام نکنند البته این موضوع به استثنای دستگاههایی مانند شهرداریها که خدمات عمومی و زیر ساخت ارائه می کنند است.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
کاهش ۲۰ درصدی بستری‌های کرونا در اصفهان۷۰ درصد بستری‌ها در اردبیل مربوط به زنان خانه‌دار و بازنشسته استتهران| ضارب سرپرست آموزش و پرورش قرچک دستگیر شدچگونگی پاک کردن جریمه تردد در ساعات ممنوعه کروناییروند کاهشی بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد/آمار به۷۹۲ نفر رسیدخط قرمز شمال برای مسافران/ برگشت ۶ هزار خودرو از مازندرانگونه در معرض انقراض «کرکس سیاه» در استان گیلان رهاسازی شدواکنش سخنگوی شورای شهر به افزایش قیمت بلیت متروگل‌فروشان برای حفظ آبرو مجبور به فروش اموال‎شان شده‌اندچرا ساعات فعالیت حمل و نقل عمومی مشهد تغییر نکرد؟ارسال پیامک هزینه پارک حاشیه‌ای برای صاحبان خودرو در قممرغداران قمی تمایلی به جوجه‌ریزی ندارندتدوام محدودیت های کرونایی در چابهار/ مراکز تجاری تعطیل شدتعطیلی اسکله‌های مسافری بندرعباس و قشمتعداد بستری‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی ۱۰ درصد کاهش یافته استشمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۹۶ ‌نفر رسیدکاهش ۷۰ درصدی مسافران اتوبوس در اصفهانمحدودیت‌های کرونایی تردد در جاده‌های کرمانشاه را ۴۴ درصد کاهش دادسودجویی دلالان و کرونا نفس نرگس کاران خراسان جنوبی را تنگ کرده استجمع‌آوری ۴۵ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقانماجرای مرگ دختر بچه ۸ ساله بندرعباسی چیست؟فعالیت شیرینی فروشی‌ها ممنوع است/ تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازیافراد ساکن در یزد با پلاک غیربومی در شهر تردد نداشته باشنداعمال جریمه ۲۰۰ خودرو در شب نخست اجرای طرح ممنوعیت ترددتوقیف خودروها با پلاک مخدوش تا پایان محدودیت ها در کرمانشاه