تبلیغات
  • زمان انتشار: 27 آبان 1399, 10:18
  • / کد خبر: 53989

دبیر انجمن سرطان اصفهان:

بیماری سرطان وراثتی نیست

بیماری سرطان وراثتی نیست متخصص رادیوتراپی و دبیر انجمن سرطان اصفهان گفت: بیماری سرطان وراثتی نیست، بلکه علت تنها کمتر از ده درصد موارد ابتلاء به این بیماری ریشه ژنتیکی دارد.
دکتر پوریا عادلی اظهار کرد: فاکتورهای محیطی مهمترین عامل در شیوع بیماری سرطان محسوب می‌شود. از مهترین فاکتورهای محیطی تأثیر گذار در ابتلاء به بیماری سرطان می‌توان به نوع زندگی، تغذیه و آلودگی هوا اشاره کرد.
وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان عوامل محیطی تأثیر گذار در افزایش میزان ابتلاء به سرطان را کامل حذف کرد، گفت: با روش زندگی صحیح بسیاری از این عوامل را می‌توان کاهش داد و کنترل کرد. بدون شک هر چه از رژیم غذایی خاورمیانه و مدیترانه به سمت رژیم غذایی غربی روی آوریم، شاهد رشد و افزایش میزان سرطان در جامعه خواهیم بود؛ عواملی مانند آلودگی هوا و استفاده از کودهای شیمیایی نیز از دیگر فاکتورهای تأثیر گذار در افزایش این بیماری است.
عادلی در زمینه نوع تغذیه بیمار سرطانی که تحت درمان است، اظهار کرد: تغذیه بیمار بسته به نوع تومور و سرطان متفاوت است و الگوی خاص تغذیه‌ای را نمی‌توان برای تمام بیماران مبتلا به سرطان توصیه کرد. با توجه به بی اشتهایی بیمار که از عوارض ناشی از مصرف داروها است، توصیه می‌شود حجم غذا برای این بیماران کمتر و تعداد دفعات مصرف غذا بیشتر باشد و از پاکی و تمیزی مواد غذایی اطمینان حاصل شود.
وی افزود: در میان انواع ویتامین‌ها برای بیماران تحت درمان سرطان تنها مصرف ویتامین D تجویز می‌شود؛ البته در موارد استثنا با نظر پزشک انکولوژی ممکن است ویتامین‌های دیگری نیز تجویز شود، به بیماران سرطانی توصیه می‌شود برای بهبود سیستم ایمنی تا حد امکان مواد غذایی سالم مصرف کنند.

منبع: ایمنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
کاهش ۲۰ درصدی بستری‌های کرونا در اصفهان۷۰ درصد بستری‌ها در اردبیل مربوط به زنان خانه‌دار و بازنشسته استتهران| ضارب سرپرست آموزش و پرورش قرچک دستگیر شدچگونگی پاک کردن جریمه تردد در ساعات ممنوعه کروناییروند کاهشی بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد/آمار به۷۹۲ نفر رسیدخط قرمز شمال برای مسافران/ برگشت ۶ هزار خودرو از مازندرانگونه در معرض انقراض «کرکس سیاه» در استان گیلان رهاسازی شدواکنش سخنگوی شورای شهر به افزایش قیمت بلیت متروگل‌فروشان برای حفظ آبرو مجبور به فروش اموال‎شان شده‌اندچرا ساعات فعالیت حمل و نقل عمومی مشهد تغییر نکرد؟ارسال پیامک هزینه پارک حاشیه‌ای برای صاحبان خودرو در قممرغداران قمی تمایلی به جوجه‌ریزی ندارندتدوام محدودیت های کرونایی در چابهار/ مراکز تجاری تعطیل شدتعطیلی اسکله‌های مسافری بندرعباس و قشمتعداد بستری‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی ۱۰ درصد کاهش یافته استشمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۹۶ ‌نفر رسیدکاهش ۷۰ درصدی مسافران اتوبوس در اصفهانمحدودیت‌های کرونایی تردد در جاده‌های کرمانشاه را ۴۴ درصد کاهش دادسودجویی دلالان و کرونا نفس نرگس کاران خراسان جنوبی را تنگ کرده استجمع‌آوری ۴۵ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقانماجرای مرگ دختر بچه ۸ ساله بندرعباسی چیست؟فعالیت شیرینی فروشی‌ها ممنوع است/ تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازیافراد ساکن در یزد با پلاک غیربومی در شهر تردد نداشته باشنداعمال جریمه ۲۰۰ خودرو در شب نخست اجرای طرح ممنوعیت ترددتوقیف خودروها با پلاک مخدوش تا پایان محدودیت ها در کرمانشاه