تبلیغات
  • زمان انتشار: 27 آبان 1399, 07:37
  • / کد خبر: 53955

نائب رئیس اتحادیه پوشاک:

‌آسیب جدی ممنوعیت فعالیت از ساعت ۱۸ برای فروشندگان پوشاک

‌آسیب جدی ممنوعیت فعالیت از ساعت ۱۸ برای فروشندگان پوشاک نایب رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک اصفهان گفت: بی شک واحدهای صنفی فروشنده پوشاک از ممنوعیت فعالیت پس از ساعت ۱۸ آسیب جدی خواهند دید.

رضا باطنی ، با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا مبنی بر لزوم تعطیلی چند گروه از واحدهای صنفی پس از ساعت ۱۸، اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز زمان زیادی از اجرای این مصوبه در سطح واحدهای صنفی نگذشته نمی‌توان میزان تأثیر مستقیم یا غیرمستقیم این مصوبه بر درآمد واحدهای صنفی فروش پوشاک را پیش‌بینی کرد.

وی افزود: واحدهای صنفی فروش پوشاک از جمله واحدهای صنفی هستند که بیشترین مشتری خود را در بازه زمانی بعد از ظهر و شب جذب می‌کنند و به رغم اینکه واحدهای صنفی فروشنده پوشاک تا پیش از اجرای این مصوبه هم مشتریان زیادی به دلیل شرایط فعلی بیماری کرونا نداشتند، عمده فروش و فعالیت واحدهای صنفی این اتحادیه در بازه زمانی صورت می‌گرفت که ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، فعالیت در آن را ممنوع اعلام کرده است.

نایب رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک اصفهان با بیان اینکه شرایط فعلی ایجاد شده برای فعالیت واحدهای صنفی بسیار به ضرر فروشندگان پوشاک خواهد بود، تصریح کرد: بی شک واحدهای صنفی فروشنده پوشاک از ممنوعیت فعالیت پس از ساعت ۱۸ آسیب جدی خواهند دید.

باطنی اضافه کرد: اغلب مردم صبح‌ها سرکار هستند و بعدازظهر را به استراحت در منزل اختصاص می‌دهند و به هنگام شب برای خرید پوشاک به واحدهای صنفی مراجعه می‌کنند زیرا پوشاک به عنوان یک کالای اساسی و مایحتاج شناخته نمی‌شود و مردم الزامی برای خرید پوشاک در بازه زمانی صبح و قبل از ظهر ندارند.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده نامه‌ای از سوی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک تهران به رئیس اتاق اصناف این شهر ارسال شده تا اعتراض فروشندگان پوشاک به این ممنوعیت فعالیت مشهود باشد اما هنوز تصمیم جدیدی از سوی اتاق اصناف و دولت اتخاذ نشده است.

نایب رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک اصفهان با بیان اینکه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا باید الزامات فعالیت واحدهای صنفی را در مصوبات خود در نظر بگیرد، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از همکاران ما در صنف فروشندگان پوشاک اصفهان نسبت به این مصوبه و نحوه اجرای آن شکایت دارند و نسبت به آینده فعالیت صنفی‌شان ابراز نگرانی کرده‌اند.

باطنی افزود: تمهیدات ویژه‌ای از سوی اتاق اصناف اصفهان یا کشور برای جبران آسیب اقتصادی وارده به واحدهای صنفی که فعالیت آنها پس از ساعت ۱۸ ممنوعیت دارد در نظر گرفته نشده است.

وی یادآور شد: متأسفانه دولت در ابتدای فصل جاری نیز قولی مبنی بر عقب انداختن تاریخ چک‌های واحدهای صنفی داد اما متأسفانه این قول فقط در حد یک حرف بود و به هیچ وجه اجرایی نشد. در حقیقت هیچ‌کدام از بانک‌ها از این قول دولت تمکین نکردند و چک‌های تمام افرادی که انتظار این سه ماه تعویق را داشتند، برگشت خورد.

نایب رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک اصفهان با اشاره به نزدیکی فصل زمستان، تصریح کرد: همکاران من در صنف فروشندگان پوشاک اصفهان امید داشتند که بتوانند فروش از دست رفته عید نوروز خود را در نزدیکی فصل زمستان سال جاری جبران کنند اما متأسفانه این ممنوعیت فعالیت برای واحدهای صنفی، تأثیر جدی بر فروش زمستانه واحدهای صنفی فروشنده پوشاک خواهد داشت.


منبع: ایمنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
جمع‌آوری ۴۵ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقانماجرای مرگ دختر بچه ۸ ساله بندرعباسی چیست؟فعالیت شیرینی فروشی‌ها ممنوع است/ تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازیافراد ساکن در یزد با پلاک غیربومی در شهر تردد نداشته باشنداعمال جریمه ۲۰۰ خودرو در شب نخست اجرای طرح ممنوعیت ترددتوقیف خودروها با پلاک مخدوش تا پایان محدودیت ها در کرمانشاهقربانیان کروناویروس در استان سمنان به 712 نفر رسیدند۱۸ کرونایی دیگر در یزد جان باختندضارب کوهنوردان در کوه کرکس نطنز دستگیر شد؛ لزوم برطرف کردن قانونی معضل کوهنوردانقیمت گوشت قرمز در بازار امروز ۴ آذرماه+ جدولچگونگی کیفیت آب استان؛ آیا آب اصفهان برای نوشیدن مناسب است؟افزایش قیمت مرغ در اصفهان حباب است/ بازار مرغ به تعادل می رسدمظنه آپارتمان‌های میان سال در تهرانبستری ۸۲۰ بیمار کرونایی در مازندرانروایت از تشنگی اهالی شهر کاج ‌در کنار رودهای خروشان/گویا مسئولان همتی برای رفع این مشکل ندارندکاهش ۴۰ درصدی مسافران مترو اصفهانسرگردانی مردم شیراز در تهیه روغن خوراکی/ سازمان صمت فارس: منکر مشکل شهروندان در خرید روغن نمی‌شویمراه اندازی اولین کارگاه آسفالت امولسیون قیری آماده درآبفا گرمدرهحضور تدریجی اهداکنندگان خون تا پایان زمستان ضروری استماجرای چادرنشینی زن و مرد معتاد در جلوی بیمارستان ارومیه چه بود؟آمار کرونا کردستان ۳ آذر؛ ۵ فوتی و ۲۶۸ ابتلای جدیدسوء قصد به جان سرپرست آموزش و پرورش قرچک با اسلحه/ فراهانی زنده استتعداد جان‌باختگان کرونایی در گلستان دو رقمی شد/مردم محدودیت‌ها را رعایت کنندممنوعیت تردد خودروهای پلاک غیربومی در ساعات مجاز شایعه استآمار کرونای اصفهان ۳ آذر؛ ۳۶ فوتی و ۸۷۹ ابتلای جدید