تبلیغات
  • زمان انتشار: 26 آبان 1399, 07:41
  • / کد خبر: 53825

ابتلا به کرونا در استان سمنان همچنان «صعودی» است؛ چرخش ویروس در مهمانی‌های خانوادگی

ابتلا به کرونا در استان سمنان همچنان «صعودی» است؛ چرخش ویروس در مهمانی‌های خانوادگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان با اشاره به چرخش ویروس کرونا در خانه‌های سمنانی‌ها گفت: ابتلا به کرونا در استان سمنان همچنان «صعودی» است.

نوید دانائی، اظهار داشت: متأسفانه روند ابتلا به کرونا در استان سمنان همچنان صعودی است و افراد زیادی در مرکز و غرب استان سمنان هرروز به این ویروس مبتلا می‌شوند.

وی با بیان اینکه در این روزها شب‌نشینی‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل این روند صعودی ابتلا به کرونا در استان سمنان است تصریح کرد: در روزهای قبل هم بارها و بارها این نکته مهم را یادآور شدیم که امروز انتقال ویروس به شکل خانوادگی است و معمولاً ابتلا به این ویروس در داخل خانه‌ها با روند تصاعدی در حال افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان افزود: جدای از اینکه انتقال به کرونا در نقاط پرجمعیت و شلوغ و نیز نقاط پرتردد شهرهای استان سمنان روی می‌دهد؛ این ویروس امروز وارد خانه‌های مردم نیز شده است.

دانائی از مردم استان سمنان خواست تا در این روزها به‌هیچ‌عنوان، دور همی‌های خانوادگی را شکل ندهند؛ چراکه این دور همی‌های خانوادگی حتی برای افراد درجه‌یک در فامیل هم مجاز نیست و سبب افزایش ابتلا به کرونا خواهد شد.

وی اضافه کرد: بنابراین خواهرها، برادرها و والدین و فرزندان در یک فامیل نباید در شب‌نشینی‌های یکدیگر حضور یافته و به انتقال و چرخش این ویروس کمک کنند و همه باید با رعایت این مسائل روند انتقال ویروس را کندتر و متوقف کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان با تأکید بر لزوم مراجعه همه افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا به مراکز 16 ساعته منتخب این دانشگاه برای انجام امور تشخیصی و درمانی تأکید کرد: امروز هر علامتی از سرماخوردگی در این روزها از نظر ما نشانه ابتلا به کروناست و شهروندان مبتلا که هر نشانه‌ای از علائم سرماخوردگی و موارد مشابه آن را دارند باید از طریق سامانه 4030 تماس گرفته، یا از طریق پرتال وزارت بهداشت به آدرس salamat.gov.ir اطلاعات خود را ثبت کرده و یا به مراکز 16 ساعته و 24 ساعته منتخب دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مراجعه کنند تا هم در صورت نیاز تست تشخیصی کرونا از آنان گرفته شود و هم اگر نیاز بود پروسه درمانی آنان را انجام دهند.

دانائی خاطرنشان کرد: مردم نباید به‌هیچ‌عنوان درباره درمان کرونا خوددرمانی کرده و به شایعات فضای مجازی توجه کنند؛ بلکه باید به این مراکز درمانی مراجعه کنند تا درمان برای آنان در صورت نیاز انجام شود.


منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شناسایی ۴۲ بیمار جدید کرونایی در همدان/ فوت ۹ نفر دیگرخانه «منصوری» ملایر نیازمند مرمت اضطراری استوضعیت یزد از نظر شیوع کرونا هنوز عادی نشده/ مردم در خانه بمانندخودکشی دختر ۸ ساله در بندرعباسقبل و بعد از اهدای پلاسما چه کنیم؟آمار کرونای اصفهان ۱۰ آذر؛ ۲۳ فوتی و ۶۷۵ ابتلای جدید۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل جان باختنددختر 17 ساله سلماسی خود را حلق آویز کرد / "روژین" شناسنامه نداشتجمع آوری لاشه ۴۰۱ قطعه پرنده از تالاب میقان اراکقیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر امروز ۱۰ آذرماه + جدولجان باختن ۶بیمار کرونایی در استان سمنان/ کرونا یکه‌تازی می‌کندفروچاله ها اصفهان را تهدید می کنددور زدن محدودیت‌های کرونایی به بهای جان مردم/روند ابتلا به کرونا در گلستان افزایشی استکاهش۳۰ درصدی موارد بستری در مراکز درمانی سیستان وبلوچستانتوقف قطار مسکن در ایستگاه آرامش/قیمت زمین و ملک در بیرجند ۱۰ درصد کاهش یافتآمار بیماران کرونایی در همدان کاهشی شد/ مردم رعایت نکنند موج دیگر از راه می‌رسدساخت هتل چهارباغ اصفهان به کجا رسید؟ / از دغدغه‌های فعالان فرهنگی تا مجوز‌های صادر شده میراث!زمان حرکت وسایل حمل و نقل عمومی در کرج تغییر کرددلیل صدای مهیب و مشاهده نور در آسمان سنندجاصفهان پیشرو در امر معنوی فرزندخواندگیبا راه اندازی واحد مشاوره، چاپ و نشر خود را بیش از گذشته هدفمند کرده ایمآسیب صدای هیلتی‌های سنگ فرش آمادگاه به گنبد مدرسه چهارباغروند شیوع کرونا نزولی نشده/ منحنی رشد صعودی مبتلایان ثابت شده استقیمت واقعی بلیط مترو ۱۵ هزار تومان است!‌افزایش ۵۰ تا ۷۵ درصدی قیمت لاستیک در بازار