تبلیغات
  • زمان انتشار: 24 آبان 1399, 10:58
  • / کد خبر: 53594

استفاده از ۲ ماسک مانع ابتلا به بیماری کرونا می‌شود؟

استفاده از ۲ ماسک مانع ابتلا به بیماری کرونا می‌شود؟ سوالی که در دوران همه گیری بیماری کرونا ذهن افراد زیادی را درگیر کرده این است که آیا برای پیشگیری از این بیماری استفاده از دو ماسک روی هم بهتر از یک ماسک است.

در صورتی که از ماسک N۹۵ یا ماسک جراحی استفاده می‌کنید، قرار دادن یک پوشش دیگر روی آن ضروری نیست، زیرا این نوع ماسک‌ها دارای بافت مخصوص و بسیار فشرده است که مانع نفوذ ذرات کوچک ویروسی به دهان و بینی افراد می‌شود.

اگر از ماسک‌های پارچه‌ای استفاده می‌کنید، استفاده از دو ماسک روی هم مانع عبور ذرات ریز ویروسی هنگام نفس کشیدن می‌شود و از بدن افراد در برابر ویروس‌های موجود در ذرات هوا بهتر محافظت می‌کند. نتایج مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که ماسک‌های پارچه‌ای دو لایه بهتر از ماسک‌های تک لایه عمل می‌کند، اما آیا این موضوع بدان معنا است که استفاده از دو ماسک روی هم از بدن افراد در برابر ویروس کرونا بیشتر محافظت می‌کند؟

هنوز مطالعه‌ای در این زمینه صورت نگرفته، اما استفاده از دو ماسک به ویژه در شرایطی که خطر ابتلا به بیماری زیاد است یا با فردی زندگی می‌کنید که به ویروس کووید -۱۹ آلوده شده است، ضرری ندارد. البته استفاده از دو ماسک نباید به فرد حس امنیت کاذب بدهد، بلکه حتی در این صورت نیز باید دیگر اقدامات احتیاطی پیشگیری از بیماری کرونا مانند رعایت فاصله اجتماعی و شستن دست‌ها رعایت شود.

به گفته محققان مهم نیست که ماسک شما چند لایه است، بلکه موضوع مهم‌تر این است که ماسک باید کاملاً اندازه صورت باشد و هیچ شکافی در کناره‌های آن وجود نداشته باشد. شکاف اطراف ماسک باعث می‌شود ویروس هنگام بازدم از ماسک خارج یا هنگام نفس کشیدن وارد دهان و بینی فرد شود.

به منظور پیشگیری از بیماری کرونا لازم است همیشه و به صورت مداوم از ماسک استفاده کنید. اگر زدن دو ماسک روی هم برای شما آزار دهنده است و باعث می‌شود ماسک را زیر بینی خود قرار دهید، از انجام دادن این کار خودداری کنید، و فقط از یک ماسک و به صورت اصولی استفاده کنید.


منبع: ایمنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شرایط پرداخت غرامت دستمزد ایام بیکاری به بیمه‌شدگان مبتلا به کروناوعده‌های پوچ دولت و بازار بی‌رونق پوشاک/ درب کارگاه‌ها تخته شد۳۵هزار تن گوجه‌فرنگی مزارع استان بوشهر وارد بازار شدساخت پردیس سینمایی شمال‌ غرب کشور در ارومیه در انتظار تخصیص بودجه استکاهش ۲۰ درصدی بستری‌های کرونا در اصفهان۷۰ درصد بستری‌ها در اردبیل مربوط به زنان خانه‌دار و بازنشسته استتهران| ضارب سرپرست آموزش و پرورش قرچک دستگیر شدچگونگی پاک کردن جریمه تردد در ساعات ممنوعه کروناییروند کاهشی بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد/آمار به۷۹۲ نفر رسیدخط قرمز شمال برای مسافران/ برگشت ۶ هزار خودرو از مازندرانگونه در معرض انقراض «کرکس سیاه» در استان گیلان رهاسازی شدواکنش سخنگوی شورای شهر به افزایش قیمت بلیت متروگل‌فروشان برای حفظ آبرو مجبور به فروش اموال‎شان شده‌اندچرا ساعات فعالیت حمل و نقل عمومی مشهد تغییر نکرد؟ارسال پیامک هزینه پارک حاشیه‌ای برای صاحبان خودرو در قممرغداران قمی تمایلی به جوجه‌ریزی ندارندتدوام محدودیت های کرونایی در چابهار/ مراکز تجاری تعطیل شدتعطیلی اسکله‌های مسافری بندرعباس و قشمتعداد بستری‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی ۱۰ درصد کاهش یافته استشمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۹۶ ‌نفر رسیدکاهش ۷۰ درصدی مسافران اتوبوس در اصفهانمحدودیت‌های کرونایی تردد در جاده‌های کرمانشاه را ۴۴ درصد کاهش دادسودجویی دلالان و کرونا نفس نرگس کاران خراسان جنوبی را تنگ کرده استجمع‌آوری ۴۵ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقانماجرای مرگ دختر بچه ۸ ساله بندرعباسی چیست؟