تبلیغات
  • زمان انتشار: 22 آبان 1399, 08:50
  • / کد خبر: 53457

چرا صبح‌ها نباید بلافاصله بعد از بیدار شدن تخت خود را مرتب کنیم؟

چرا صبح‌ها نباید بلافاصله بعد از بیدار شدن تخت خود را مرتب کنیم؟ در مطلب زیر می‌خواهیم ببینیم چرا صبح‌ها بعد از بیدار شدن از خواب نباید بلافاصله تخت خود را مرتب کنیم.
تحقیقات نشان داده مرتب کردن تخت صبح‌ها بعد از بیدار شدن شادی بیشتری به ما می‌بخشد و کمک می‌کند خواب شبانه‌ی سالم تری داشته باشیم.
اما گاهی حتی بی ضررترین عادت‌ها هم ممکن است آثار نه چندان بی ضرری داشته باشند، چرا که دانشمندان به کشف‌های جدیدی می‌رسند که همه‌ی تصورات قبلی را یکباره زیر سؤال می‌برند.
در ادامه می‌خواهیم ببینیم چرا صبح‌ها بعد از بیدار شدن از خواب نباید بلافاصله تخت خود را مرتب کنیم.
میزبان مهمانان ناخوانده‌ای هستید که روی بالش تان جا خوش کرده اند
طبق تحقیقات، مرتب کردن تخت نه تنها ذهن را آرام می‌کند بلکه مکان راحت و مناسبی برای مایت‌های گرد و غبار به وجود می‌آورد. این موجودات بدون میکروسکوپ قابل دیدن نیستند و ممکن است فکر کنید رختخواب تان تمیز است در حالی که اینگونه نیست.
لحاف تان فضای مناسبی برای مایت‌های تختخواب به وجود می‌آورد
مایت‌های تختخواب عاشق فضای تاریک و مرطوب تشک و بالش شما هستند و از سلول‌های مرده‌ی پوست تان تغذیه می‌کنند. وقتی صبح‌ها تخت تان را مرتب می‌کنید، آن‌ها را زیر لحاف تان در محیط ایده آل شان پنهان می‌کنید. با فرا رسیدن شب، لشکر مایت‌ها (که تا آن موقع جمعیت شان چند برابر هم شده) فعالیت ناخوشایند خود را آغاز می‌کنند. تحریکات پوستی و حتی جوش از جمله‌ی آثار ناخوشایند این موجودات هستند.
مایت‌های گرد و غبار فضولات خود را در جای خواب تان رها می‌کنند
مایت‌ها بعد از تغذیه از سلول‌های مرده‌ی پوست تان، فضولات خود را روی بالش و دیگر وسایل خواب شما رها می‌کنند. بله مایت‌ها دقیقاً جایی فضولات خود را رها می‌کنند که قرار است بعد از یک روز سخت یک خواب راحت در آن داشته باشید. فضولات آن‌ها باعث واکنش‌های آلرژیک در انسان می‌شود و ممکن است دچار چشم درد، عطسه و حتی آسم شوید.
حتی مرده‌ی آن‌ها هم مضر است
مانند هر موجود زنده‌ی دیگری، عمر مایت‌های تختخواب هم یک روزی به پایان می‌رسد. اما حتی وقتی مرده باشند هم ممکن است در خواب بقایای لاشه‌ی آن‌ها را استنشاق کنید. به ادعای دانشمندان، این امر برای افرادی که مبتلا به حساسیت هستند می‌تواند خطرناک باشد، چون استنشاق این لاشه‌ها ممکن است وضعیت آن‌ها را بدتر کند.
مایت‌های تختخواب از نور خورشید وحشت دارند
اگر صبح‌ها تخت تان را نپوشانید و بگذارید همانطور بماند، جریان هوا و نور خورشید بر روی مایت‌ها تأثیر خواهد گذاشت، دو چیزی که قاتل جان مایت‌ها محسوب می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است که اجازه دهید تخت تان چند ساعتی هوا بخورد، نه آنکه از مایت‌هایی که زیر پتویتان پنهان شده اند محافظت کنید.
برای مقابله با آن‌ها نیازی به استفاده از حشره کش نیست
متخصصان پوست توصیه نمی‌کنند برای مقابله با این مهمانان ناخوانده‌ی تخت تان از حشره کش استفاده کنید. اما یکی از روش‌های پیشنهادی کشیدن جاروبرقی به سرتاسر رختخواب است. طبیعتاً همه‌ی مایت‌ها را نمی‌توان از بین برد، اما کاهش جمعیت آن‌ها به جلوگیری از بروز حساسیت کمک می‌کند.

منبع: روزیاتو
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
کاهش ۲۰ درصدی بستری‌های کرونا در اصفهان۷۰ درصد بستری‌ها در اردبیل مربوط به زنان خانه‌دار و بازنشسته استتهران| ضارب سرپرست آموزش و پرورش قرچک دستگیر شدچگونگی پاک کردن جریمه تردد در ساعات ممنوعه کروناییروند کاهشی بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد/آمار به۷۹۲ نفر رسیدخط قرمز شمال برای مسافران/ برگشت ۶ هزار خودرو از مازندرانگونه در معرض انقراض «کرکس سیاه» در استان گیلان رهاسازی شدواکنش سخنگوی شورای شهر به افزایش قیمت بلیت متروگل‌فروشان برای حفظ آبرو مجبور به فروش اموال‎شان شده‌اندچرا ساعات فعالیت حمل و نقل عمومی مشهد تغییر نکرد؟ارسال پیامک هزینه پارک حاشیه‌ای برای صاحبان خودرو در قممرغداران قمی تمایلی به جوجه‌ریزی ندارندتدوام محدودیت های کرونایی در چابهار/ مراکز تجاری تعطیل شدتعطیلی اسکله‌های مسافری بندرعباس و قشمتعداد بستری‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی ۱۰ درصد کاهش یافته استشمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۹۶ ‌نفر رسیدکاهش ۷۰ درصدی مسافران اتوبوس در اصفهانمحدودیت‌های کرونایی تردد در جاده‌های کرمانشاه را ۴۴ درصد کاهش دادسودجویی دلالان و کرونا نفس نرگس کاران خراسان جنوبی را تنگ کرده استجمع‌آوری ۴۵ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقانماجرای مرگ دختر بچه ۸ ساله بندرعباسی چیست؟فعالیت شیرینی فروشی‌ها ممنوع است/ تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازیافراد ساکن در یزد با پلاک غیربومی در شهر تردد نداشته باشنداعمال جریمه ۲۰۰ خودرو در شب نخست اجرای طرح ممنوعیت ترددتوقیف خودروها با پلاک مخدوش تا پایان محدودیت ها در کرمانشاه